74% urządzeń z iOS ma siódemkę na pokładzie

74% urządzeń z iOS ma siódemkę na pokładzieZe statystyk, które Apple wyświetla na developer.apple.com wynika, że 74% urządzeń z iOS ma siódemkę na pokładzie. To sporo biorąc pod uwagę, że iOS 7 pojawił się trzy miesiące temu i jak „ciepło” został przyjęty. Należy przy tym zaznaczyć, że nikt nikogo nie zmusza do instalacji iOS 7, wbrew temu co czasem próbują nam wmówić „cukiernicy”. Ja powodów tak dużej popularności iOS 7 szukałbym gdzie indziej. On po prostu JEST dostępny nawet dla urządzeń mających już cztery lata, a ludzie lubią nowości. W przypadku systemu Google ludzie też pewnie by chcieli nową wersję systemu, niestety tu ze wsparciem starych urządzeń jest … każdy wie jak. Tak naprawdę nie możemy być pewni czy roczne urządzenie z Androidem dostanie nowy system.

Wykres jaki widzicie to statystyki z ipod.info.pl za ostatni tydzień. Jak widać u Was iOS 7 sumarycznie cieszy się nawet trochę większą popularnością.

20 Comments

 1. Gdy by nie blokowali możliwości obniżenia wersji, liczba ta z pewnością była by mniejsza :P

 2. Dokładnie. Ja zostałem na 6-ce + jb na moim ipadzie. 7-ka nie ma nic co przekonuje do zmiany.

 3. Hmmm … To już ktoś ma 7.1 ;> ciekawe jakie zmiany względem 7.0.x :/ ???

 4. Może i nie zmusza, ale sporo miejsca w urządzeniu zajmuje. To był powód dla którego zainstalowałem na iPad2 i jednak żałuję. Chyba, że ktoś wie jak w iOS7 zrobić playlistę wideo odtwarzaną na pełnym ekranie ? Bo na iOS6 robiłem to jako seriale (a dla dziecka muszę w samochodzie włączyć bajki, aby się nie kończyły po 10 minutach)

 5. Na iPhone4 iOS6 czasami dostawał zadyszki, iOS7 dostaje jej częściej, niektóre aplikacje otwierają się dłużej. Częściowo pomaga aktywacja wysokiego kontrastu i redukcji ruchu + odznaczenie wszystkiego w Spootlight(jak za czasów iOS4.2.1) jednak to nie to samo. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to najbardziej podoba mi się Control Center z którego często korzystam, ale przeżył bym bez tego. Bije się w pierś że nie zrobiłem kopii SHSH przed upgrade :/

 6. Mi tam koło 82% wyszło, ale to może ten wiatr na mnie źle dzisiaj podziałał :P

 7. Proponuję przeczytać cały tekst ze zrozumieniem :)

 8. Dzięki, teraz widzę skąd ten dysonans :P

 9. Dla mnie plusem przesiadki z iOS6 na i OS7 jest Control Center. Chyba tylko
  Cukiernicy nie maja tak, ze w przypadku gdy pojawia sie nowa wersja, to jest ona samoczynnie sciagana na urzadzenie.
  W iOS nie ma mozliwosci wylaczenia zeby nie spwadzal nowszych wersji.

 10. To po co aktualizowałeś?

 11. Andrzej Cichoń

  ja też jestem w tych 2,79% niestety, a chętnie zrobił bym wkońcu update…

 12. W przypadku systemu Google ludzie też pewnie by chcieli nową wersję systemu, niestety tu ze wsparciem starych urządzeń jest … każdy wie jak.

  Tak, to prawda, wsparcie wymiera przeciętnie po 18 miesiącach, jednakże liczba modeli telefonów/tabletów z androidem jest o wiele większa niż liczba produktów z iOS na pokładzie. I tu plusy, i tu plusy.

 13. „On po prostu JEST dostępny nawet dla urządzeń mających już cztery lata, a ludzie lubią nowości.”
  Powiedz to mojemu iPodowi touch 4G

 14. Tak tylko, że na starszych urządzeniach iOS jest okrojony z funkcjonalności, która mogła by być, gdyby nie chora polityka Apple’a zmuszająca do przesiadki na nowsze urządzenie.

 15. Ale propaganda.

  Masa osób chciałaby wrócić do 6 a jak wiadomo to droga w jedna stronę.
  – A co było na początku, wszędzie wciskano kit ze jest to możliwe.

  Do tego żałosna wydajność na starych urządzeniach.
  – te 4-letnie urządzenia mogłyby dostać poprawkę w postaci 6.2 ale jest to nie realne jak do dziś dzień 7 jeszcze nie jest dopracowana.

 16. wgraj je do jakiegoś playera typu VLC lub Air Video HD, który osobiście uwielbiam. W tych programasz masz opcję „odtwarzaj następny po zakończeniu”

 17. Norbert Cała

  to faktycznie nieporozumienie :/

 18. Ios7 to wielka lipa, chodzi wolno!!! Nawet mając 5.1.1 nie ma możliwości wgrania 6!!!! Jeżeli ktoś chce teraz wgrać nowszy soft to musi grać 7!!! To jest chore i dlatego sprzedaje Iphone i kupie Samsunga, bo nikt mi nie bedzie robił łaski żeby wgrać starszy soft!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *