A w moich dłoniach HTC one aka wannabe iPhone

8496815281_f79af50bb6_bByłem dziś na polskiej premierze HTC one czyli nowego flagowego smartphona tej firmy. Było oczywiście dużo ochów i achów. Sporo informacji, że pierwsi na świecie zrobili w pełni metalowy telefon – serio :), pierwsi na świecie zintegrowali antenę z obudową – serio. Mniejsza o to.

HTC one naprawdę może się podobać bo to kawał solidnego urządzenia. Jest może trochę za duży jak dla mnie, ale to nie wada tylko cecha tego modelu i większość osób odbierze to jako zaletę. Telefon wykonany jest faktycznie w większości z aluminium i uwaga nazywają to unibody – znacie nazwę :) Jednak w pełni metalowym telefonie dość gruba boczna ramka scalająca przód i tył to nie metal tylko wtryskiwany pod ciśnieniem polimer PPS. Inżynier HTC z działu R&D w prywatnej rozmowie dużo nam o tym opowiadał, to podobno bardzo skomplikowany i ciekawy proces. Bardzo przyjemnie się go słuchało bo było czuć, że facet kocha materiały nie mniej niż Jonathan Ive. Samo zastosowanie PPS psuje jednak wygląd bo patrząc z boku mamy szkło -> aluminium -> polimer -> aluminium. Taki przekładaniec.
Ludzie z HTC mówili, że chcieli stworzyć telefon o maksymalnie czystej formie i im podobno to się udało. Czyżby nie widzieli iPhone? Jak do wersji o czystej formie pasuje czerwony napis Beats z tyłu oraz wielkie logo HTC z przodu doprawdy nie wiem. No chyba, że chodzi o czystość w Androidowym wydaniu. Więcej zdjęć znajdziecie u Wojtka – zdjęcie powyżej też pochodzi od niego, ale ręce są moje :).

O systemie nie będę się wypowiadał bo pewnie zaraz była by jatka w komentarzach. Ja nie lubię Androida on nie lubi mnie i niech tak zostanie. Ten z nakładką HTC jest jeszcze bardziej „zakręcony”. Choć ma kilka fajnych cech np HTC Zoe – ciekawe kiedy jakiś developer skopiuje to na iOS.

HTC one to jeden z najładniejszych smartphonów jakie miałem w ręku. Stoi zdecydowanie na pudle – choć na trzecim miejscu. Myślę, że największy problem będzie miął z nim Samsung. Nie wiem jak musiałby wyglądać Galaxy S4 aby dorównać HTC one, a to przecież będą dwaj najwięksi konkurenci. Na pokazie było sporo plotek, że pewnie skopiują HTC, ale mają trochę mało czasu bo prezentacja już za około miesiąc. Przynajmniej w Applowym światku będzie spokój, hejterzy HTC zajmą się ustawkami z hejterami Samsunga. Na koniec powiem, że zdecydowanie przesadzone jest zdanie, że HTC one wzoruje się na iPhone 5 i wygląda prawie identyczne. Można zobaczyć podobieństwa, ale nic więcej.

Zupełnie poza tematem muszę zwrócić uwagę na jeden szczegół nie związany bezpośrednio z produktem. Na ekranach z Londyńskiej premiery HTC one widzieliśmy napis „TUE, FEB 19 | London , 12 °C”. Polacy dobrze się przygotowali choć … te same ekrany miały napis „WT, 19 LUT | Warszawa, 12°C”. Skoro już przerabiali te ekrany to serio nie mogli napisać -2°C.

  • Elektronik

    Kontrowersyjne?! Gdzie sa one kontrowersyjne?! Jestem z wyksztalcenia elektronikiem i mam rozeznanie w tej dziedzinie(wszystko, co wczesniej napisalem jest prawda; moze pan to sobie sprawdzic w internecie… to zadna tajemnica). Nie widze powodu z jakiego mialbym umieszczac swoje imie i nazwisko. Nie musi pan ze mna rozmawiac; poza tym nie wiem co nawet moglby pan powiedziec? Jest pan deweloperem appla? Czy tylko zwyklym pasjonatem, ktory ma dostep do wersji beta oprogramowania ukladowego?

  • P Dampc

    człowieku ale ty masz problem