A w moich dłoniach HTC one aka wannabe iPhone

8496815281_f79af50bb6_bByłem dziś na polskiej premierze HTC one czyli nowego flagowego smartphona tej firmy. Było oczywiście dużo ochów i achów. Sporo informacji, że pierwsi na świecie zrobili w pełni metalowy telefon – serio :), pierwsi na świecie zintegrowali antenę z obudową – serio. Mniejsza o to.

HTC one naprawdę może się podobać bo to kawał solidnego urządzenia. Jest może trochę za duży jak dla mnie, ale to nie wada tylko cecha tego modelu i większość osób odbierze to jako zaletę. Telefon wykonany jest faktycznie w większości z aluminium i uwaga nazywają to unibody – znacie nazwę :) Jednak w pełni metalowym telefonie dość gruba boczna ramka scalająca przód i tył to nie metal tylko wtryskiwany pod ciśnieniem polimer PPS. Inżynier HTC z działu R&D w prywatnej rozmowie dużo nam o tym opowiadał, to podobno bardzo skomplikowany i ciekawy proces. Bardzo przyjemnie się go słuchało bo było czuć, że facet kocha materiały nie mniej niż Jonathan Ive. Samo zastosowanie PPS psuje jednak wygląd bo patrząc z boku mamy szkło -> aluminium -> polimer -> aluminium. Taki przekładaniec.
Ludzie z HTC mówili, że chcieli stworzyć telefon o maksymalnie czystej formie i im podobno to się udało. Czyżby nie widzieli iPhone? Jak do wersji o czystej formie pasuje czerwony napis Beats z tyłu oraz wielkie logo HTC z przodu doprawdy nie wiem. No chyba, że chodzi o czystość w Androidowym wydaniu. Więcej zdjęć znajdziecie u Wojtka – zdjęcie powyżej też pochodzi od niego, ale ręce są moje :).

O systemie nie będę się wypowiadał bo pewnie zaraz była by jatka w komentarzach. Ja nie lubię Androida on nie lubi mnie i niech tak zostanie. Ten z nakładką HTC jest jeszcze bardziej „zakręcony”. Choć ma kilka fajnych cech np HTC Zoe – ciekawe kiedy jakiś developer skopiuje to na iOS.

HTC one to jeden z najładniejszych smartphonów jakie miałem w ręku. Stoi zdecydowanie na pudle – choć na trzecim miejscu. Myślę, że największy problem będzie miął z nim Samsung. Nie wiem jak musiałby wyglądać Galaxy S4 aby dorównać HTC one, a to przecież będą dwaj najwięksi konkurenci. Na pokazie było sporo plotek, że pewnie skopiują HTC, ale mają trochę mało czasu bo prezentacja już za około miesiąc. Przynajmniej w Applowym światku będzie spokój, hejterzy HTC zajmą się ustawkami z hejterami Samsunga. Na koniec powiem, że zdecydowanie przesadzone jest zdanie, że HTC one wzoruje się na iPhone 5 i wygląda prawie identyczne. Można zobaczyć podobieństwa, ale nic więcej.

Zupełnie poza tematem muszę zwrócić uwagę na jeden szczegół nie związany bezpośrednio z produktem. Na ekranach z Londyńskiej premiery HTC one widzieliśmy napis „TUE, FEB 19 | London , 12 °C”. Polacy dobrze się przygotowali choć … te same ekrany miały napis „WT, 19 LUT | Warszawa, 12°C”. Skoro już przerabiali te ekrany to serio nie mogli napisać -2°C.

52 Comments

  1. Kontrowersyjne?! Gdzie sa one kontrowersyjne?! Jestem z wyksztalcenia elektronikiem i mam rozeznanie w tej dziedzinie(wszystko, co wczesniej napisalem jest prawda; moze pan to sobie sprawdzic w internecie… to zadna tajemnica). Nie widze powodu z jakiego mialbym umieszczac swoje imie i nazwisko. Nie musi pan ze mna rozmawiac; poza tym nie wiem co nawet moglby pan powiedziec? Jest pan deweloperem appla? Czy tylko zwyklym pasjonatem, ktory ma dostep do wersji beta oprogramowania ukladowego?

  2. człowieku ale ty masz problem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *