Adobe oficjalnie potwierdza Flash Player dla iPhone’a

Temat technologii Flash działającej w mobilnej wersji Safari wraca co jakiś czas. Jest to bowiem jedna z najczęściej wad iPhona’a.
Na konferencji Flash On The Beach (FOTB) w Brighton jeden z dyrektorów firmy Adobe Systems Paul Betlem potwierdził oficjalnie, że Adobe ma działającą wersję technologii Flash pod systemem operacyjnym iPhone’a.
Na bezpośrednie pytanie z publiczności Paul Betlem po raz pierwszy publicznie odpowiedział, że firma aktywnie rozwija Adobe Flash Player dla popularnego telefonu Apple. W tym momencie piłka jest po stronie Apple i to ta firma musi podjąc decyzję czy i kiedy pozwoli aby program ten był dostępny publicznie. Jeśli Apple zatwierdzi program to będzie mógł być on dostępny w bardzo krótkim czasie.
Niestety Apple może mieć wiele powodów aby Flash nie był dostępny na iPhone’a – najważniejszym są na pewno pieniądze których firma może nie zarobić. Technologia Flash pozwoliłaby bowiem omijać oficjalny system dystrybucji i pisać programy działające bezpośrednio z stron WWW. Dlatego osobiście nie spodziewałbym się szybkiego udostępnienia Adobe Flash Player dla iPhone’a.

  • b

    jak apple nie pozwoli to powinni sprzedawac program na zlamane iphony, prawa nie lamia, spolecznosc zapewne podeszlaby do pomyslu ze zrozumieniem i wsparla adobe, apple nie zarobiloby nic i byloby ugotowane a ja nabralbym pewnie jeszcze wiekszego dystansu do firmy z Curpentino i w przyszlosci zaopatrzyl sie w telefon oparty na otwartym systemie(np google)

  • Pingback: Flash Player dla iPhone - jest, ale go nie będzie? - Applemania.pl

  • andig

    Spoko luzik, Flash na bank wejdzie do iPhona. Jakby nie było, Jobs chyba sobie nie zaprzeczy…?? Jak sam mówił, daje nam telefon, dzięki któremu możemy przeglądać net, z tak łatwością i przyjemnością, jak na kompie :). Skoro tak rzekł, to raczej będzie trzymał się tej idei. W takim wypadku, Flash ( okrojony, czy nie ) wejdzie do iPhona. Potem to już tylko kwestia czasu, jak chłopaki Dev Teamu dodadzą parę bibliotek do Flasha i będziemy mieć pełne możliwości tej ( jakby nie było ) fajnej i bardzo dużo mogącej technologi :).

    Ciekawe, co tam u naszego kochanego Suna ;). Kiedy to ich dziecko, trafi nam do telefonów i niewyobrażalnie zwiększy popularność tej platformy dla developerów :).