Aplikacja YouTube już w AppStore

Nieczęsto piszę o aplikacja poza czwartkowymi ciekawymi Appkami, musi być odpowiednia okazja i dziś jest. Wiele osób zmartwił fakt, że natywna aplikacja YouTube wyleciała z iOS 6, w końcu w iPhone była obecne od systemu w wersji iPhone OS 1. Mnie to specjalnie nie zmartwiło, bo aplikacja była bardzooo powolna, miała ograniczoną funkcjonalność i chyba od pierwszej wersji nie była modyfikowana. Byłem pewien też, że chwilę po publicznej premierze iOS 6 pojawi się odpowiednia aplikacja od Google’a w AppStore. Stało się trochę inaczej i aplikacja YouTube pojawiła się chwilę przed premierą.
Aplikacja jest na razie tylko dla iPhone, dla iPada wersji brak, ale jest w języku polskim. Trzeba przyznać, że program działa bardzo szybko i posiada znacznie większą funkcjonalność niż aplikacja natywna z iOS 5. Doszły przede wszystkim możliwości społecznościowe, możemy komentować filmy, oceniać, dzielić się nimi ze znajomymi na FB lub Twitterze – obsługuję funkcję systemowego Tweeta. Możemy też zdecydowanie prościej wyszukiwać filmy i dodawać do listy „na potem”. Interfejs aplikacji jest podobny chociażby do oficjalnego Twittera lub Sparrow czyli menu aplikacji wysuwa się jakby spod głównego okna. W aplikacji nie znajdziecie funkcji umieszczania filmów, ale spokojnie nie jest ona potrzebna. Mimo, że natywna aplikacja YouTube wyleciała z systemu iOS 6 to możliwość wrzucania filmów do tego serwisu z Rolki Aparatu pozostała – macie to na czwartym zdjęciu. Google wykonało dobrą robotę, wreszcie oglądanie filmów z YouTube na iPhone jest wygodne.
Aplikacja nie jest jednak idealna i ma pewne wady. Jedyna to taka, że aplikacja nie działa w tle i nie da się wykonywać innych działań i słuchać w tle piosenki z YouTube’a, nie ma też wsparcia dla AirPlay z poziomu programu. Czekamy więc na poprawienie tych wady oraz na wersję dla iPada.

PS. YouTube nie całkiem wyleciał z iOS 6, w Apple TV z tym systemem ciągle jest obecny.

29 Comments

 1. Tyle, ze o AirPlay z mobilnej aplikacji YT mozna poki co zapomniec.

 2. Ale masz mirroring więc idzie

 3. Zbyt ograniczona. Wolę ProTube.

 4. w polskim nie ma… przynajmniej pod iOS 6

 5. Norbi, czy z ta nowa appka mozna podlaczyc sie pod konto Google+, czy trzeba rozdzielic konto YT, tak jak musialem to zrobic w wersji 5.1.1? Inaczej nie chcial sie zalogowac do konta na YT.

 6. Dodajmy też, że jakość ikony to jakiś żart…

 7. Czy ktoś może mi poradzić jak zalogować się za pomocą konta na YouTube (bez adresu email)? Bo wpisuje i wyskakuje, że niepoprawna nazwa lub haslo, a na przeglądarkowej wersji działa… Proszę o wskazówkę

 8. Jakoś nie moge tej aplikacji znalesc w appstore:/

 9. A co z mapami google? Wie ktoś czy będą?

 10. Nie chodziło ci czasem o RedTube? ;)

 11. Mapy są w wersji webowej. Możesz je sobie dodać jako ikonkę.

 12. Ja mam kategorie po polsku, reszta po angielsku :( Ściągane z USA AppStore.

 13. Działa wam share do facebook’a? Przenosi niby do aplikacji, ale nic się nie dzieje.

 14. Jest AirPlay z poziomu programu!

 15. Nie, chodziło mu o ProTube z Cydia Store.

 16. Brak działania w tle to dla mnie masakra – mam nadzieję że to szybko poprawią..

 17. Chodzi oczywiście o mapy+offline…

 18. Może wcześniej były offline?

 19. Nie rozumiem… sugerujesz że webaplikacja w postaci ikonki obejmuje funkcjonalność map offline taką, jak zaprezentowana na androidzie 4? :)

 20. A co masz do niej? Przeciez to normalna, wysokorozdzielcza ikona.

 21. Oczywiście, że nie, ale myślałem pisząc to o mapach Google w iOS.

 22. Ale mapy google zostaną zastąpione jakimiś mapami apple (a co jak co, ale mapy google ma rewelacyjne). Dodatkowo tryb offline w mapach google to prawdziwy killer feature.

  Wcześniej nie było w mapch żadnego offline poza chwilowym (mogły zniknąć wirtualnie w każdej chwili, więc nie można było na tym polegać) cache’owaniem załadowanych sekcji mapy.

  W nowej implementacji, po prostu zaznaczasz interesujący obszar i pobierasz dane wektorowe, więc np. szczegółowa mapa całego miasta zajmuje maksymalnie 2MB a nie 20 do 40MB jak dotychczas.

 23. „Ale mapy google zostaną zastąpione jakimiś mapami apple”
  nie do końca bo zastąpią je mapami Nokia+Microsoft

 24. Ale napisów jak nie było tak nie ma.

 25. RedTube, a to tez fajne ale nie ma chyba oddzielnej aplikacji na iPhonea, czy jest?
  Znawca w temacie, jak to wygląda?

 26. A dostawcą map nie jest czasem tomtom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *