Aplikacje i cyferblaty dla Pebble Watch

Aplikacje i cyferblaty dla Pebble WatchNie wiem ile osób ma w Polsce zegarek Pebble (jeśli macie dajcie znać w komentarzach), ale po tym jak wrzuciłem zdjęcie zegarka z uruchomionym Tetrisem dostałem kilka zapytań o to gdzie go pobrać. Fakt jest taki, że mimo oficjalnego SDK w aplikacji nie ma jeszcze rozbudowanego sklepu z cyferblatami i aplikacjami. W sumie mamy tam tylko 9 różnych Watchfaces czyli właśnie cyferbaltów. Jednak deweloperzy nie próżnują i tworzą całą masę dodatkowych aplikacji i tarcz, jedynym problemem jest je odnaleźć. Najlepszym miejsce w którym znajdziemy większość jest strona www.mypebblefaces.com. Ta strona to jakby katalog aplikacji dla Pebble, bardzo często po wybraniu konkretnej tarczy zostaniemy odesłani na stronę twórcy. Finalnie instalacja zawsze jednak przechodzi przez oficjalny program Pebble. Również za każdym razem instalując zewnętrzne rzeczy zostaniemy ostrzeżeni o możliwości uszkodzenia zegarka. Mi mimo, że przetestowałem większość z tej strony nie udało się popsuć mojego Pebble.

16 Comments

 1. Ja mam Pebble. Jednego z pierwszych miotow dla kickstarterow – na początku wtlaczalem wszystko jak leci. Teraz używam 2-3 watchfaces. Generalnie jestem bardziej niż zadowolony z idei :)

 2. po przeczytaniu tego wpisu tak się zastanawiam czy można gdzieś nabyć zegarek z mp3 i bluetooth by obejść połączenie z telefonem a słuchawki połączyć bezpośrednio do czasomierza :)trochę poszukałem ale ze pozna pora to się pytam możne coś wiadomo na ten temat bo ja nic nie widziałem podobnego o czym myślę :P

 3. Kupił bym… Ale cena jest trochę… Wysoka. @Klajet Zawsze możesz kupić iPoda Nano 6g i LunaTik lub inny pasek.

 4. miałem już taka wizje ale poszukam czegoś innego jeszcze :)

 5. Ja mam Pebble, Kickstarter edition. Od kilku dni, ale już przyzwyczaiłem się że jak telefon dzwoni, to patrzę na nadgarstek (a nie nerwowo wyciągam tel z kieszeni)…

 6. Ja tam tylko czekam na taki zegarek od Apple – napewno bedzie aluminium – bateria bedzie dluzej trzymac – no i bedzie odpowiednio wygladac – wyglad tego Pebble to jak…. Galaxy S – niby nie jest zle – ale jednak szajs jak sie porowna do iPhone.

  P.S. Norbi – i jak tam idzie tobie odblokowanie mojego IP – ja nadal cierpie pisac z komorki :(

 7. Mam – używam. Nawet zacząłem uczyć się C i pythona, aby samemu sobie napisać aplikację na Pebble :-)

 8. To podobnie jak ja. Bardzo fajnie całość się rozwija.

 9. Mam Pebble (Kickstarter edition) i używam od niemal dwóch miesięcy. Zadowolony jestem przede wszystkim z długiego czasu pracy między ładowaniami, zwłaszcza w porównaniu do i’m Watch, którego ostatnio używam w zasadzie „od święta”, i którego niestety trzeba ładować codziennie. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to uważam, że będzie coraz lepiej. Na chwilę obecną z punktu widzenia polskiego użytkownika – do poprawy jest kodowanie znaków (pełna obsługa UTF-8). Denerwujące są też często pojawiające się notyfikacje na iPhone, że Pebble chce nawiązać połączenie, mimo, iż jest połączony z telefonem i aplikacja jest uruchomiona. Jeśli chodzi o cyferblaty, to dla mnie najlepszy jest TextWatch, z innych praktycznie nie korzystam. W porównaniu do i’m Watch (oczywiście w zakresie, w jakim można je porównać), brakuje mi natomiast możliwości ustawienia odrzucenia połączenia poprzez potrząśnięcie nadgarstkiem. Taki gest w Pebble może obecnie jedynie aktywować podświetlenie, co zresztą doskonale skraca żywotność baterii, więc sądzę, że niewiele osób korzysta z tej funkcji.

 10. Można, można. Popatrz tu: http://www.imsmart.com. To rozwiązanie ma jednak sporo wad, choć zalety też są nieocenione.

 11. ja korzystam z podświetlenia wyzwalanego potrząsaniem :)

 12. No i jak często ładujesz Pebble? U mnie przy aktywnej tej funkcji wytrzymywał ledwo dwa dni. Fakt, że dużo rozmawiam i odbieram sporo wiadomości i powiadomień, ale teraz wytrzymuje mi spokojnie 4 dni.

 13. Mateusz Krauza

  Moim zdaniem pebble.info to byłby całkiem dobry pomysł. Prowadziłbyś go podobnie jak Błażej Malinowe Pi.
  To może być fajne!

 14. Też uważam, że konkret pomysł :).

 15. zapraszam do ściąganie moich watchface – w przyszłości będzie ich na pewno więcej :)
  https://apps.getpebble.com/en_US/developer/565ca032de80b637620000a9/1?section=watchfaces

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *