Apple Digital AV Adapter

Wczoraj oprócz iPada 2 zobaczyliśmy także inne ciekawe urządzenie/akcesorium.

Jest to Apple Digital AV Adapter czyli kabelek dzięki któremu uzyskamy wyjście HDMI z iPada 2, ale nie tylko z niego. Adapter ma postać krótkiego kabelka wpinanego z jednej strony w złącze docka, a z drugiej posiadającego wyjście HDMI oraz gniazdo docka. Dzięki temu mamy możliwość ładowania iPada w czasie gdy wyświetla on obraz na projektorze lub TV.

Obraz przekazywany z iPada 2 za pomocą tego adaptera będzie miał rozdzielczość HD 1080p i będziemy widzieli dokładnie to samo co widzimy na ekranie iPada. Strony internetowe, działające aplikacje, menu iPada, Apple nazywa to Mirrored Output. Niestety jeśli będziemy odtwarzali pokazy slajdów lub filmy to rozdzielczość zostanie zredukowana do poziomu 720p.

Co ciekawe kabelek będzie działał także z obecną generacją iPada oraz iPhone 4 i iPod touch 4. Niestety w tym przypadku nie będziemy mogli korzystać z Mirrored Output. Obraz będzie mogłbyć przesyłany jedynie z aplikacji mających taką możliwość. Czyli np będziemy mogli wyświetlić film nagrany za pomocą iPhone 4 lub pokazać z iPada 1 prezentację Keynote. Obraz wyświetlany z tych urządzeń będzie miał rozdzielczość 720p.

Apple Digital AV Adapter będzie dostępny od 11 marca w cenie 39,99$, mnie zaś ciekawi czy Mirrored Output będzie działało na chińskich kamerkach Dock->HDMI.

 • Jurek

  No proszę Apple wydaje kolejny kabelek w czasach gdy się ich pozbywamy…
  Jest już Apple TV, które niestety nie umożliwia streamowania wszystkiego czego widzimy (tak jak napisałeś np. stron www etc.)
  Według mnie nie ma przeciwskazań aby pozbyć się tego kabelka i taką funkcjonalność wbudować w Apple TV no ale to jest polityka Apple, którą wszyscy znamy.
  Każdą funkcjonalność lepiej oddzielić i sprzedawać osobno bo można na tym dodatkowo zarobić.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Jurek: Myślę, że system iOS 5.0 dla iPada oraz Apple TV przyniesie właśnie możliwość Mirrored Output via AirPlay

 • Jurek

  norbi: Nie wiadomo czy tak będzie. Ja wątpię ;)
  Ja przypuszczam, że Apple wydało tą przejściówkę, ponieważ nie mieli już czasu, żeby dodać złącze thunderbolt (czuli oddech Androida na plecach).

  Przewiduję, że cena w Polsce to ok. 150zł + jeszcze trzeba kupić do tego kabel HDMI.

  Ciekawe ile ludzi go kupi myśląc, że jest im faktycznie potrzebny ;)
  Złącza HDMI powinny być dostępne bezpośrednio w tablecie patrz Xoom.

  Jakie to wszystko Applowe…

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Jurek: No nie zgodzę się z Tobą. Bo mając jedno złącze docka możemy tam podpiąć: HDMI, Ładowanie, czynik kart SD, wyście dźwięku Dolby, kebelek synchronizacyjny, milion różnych rzeczy. Wyobraź sobie jakby iPad wyglądał obłożony z jednej strony USB, z drugiej HDMI, gdzieś tam złącze SD + coś tam jeszcze brr aż strach myśleć. Teraz jedno złącze i wszystko z głowy.

 • Dj Qeter

  Fajnie że ja jak miałem 3G to se odblokowałem tak zwane [Mirrored Output] i miałem obraz taki co na iPhonie a teraz mam nadal to i w 3Gs więc żadna nowość na skalę światową. A dodatkowo wszystko to na zwykłym kablu AV z allegro za około 30zł

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Dj Qeter: i oczywiście miałeś to w 1080p?

 • Rodney

  @Jurek, zapominasz o jednej rzeczy – streaming wideo w 1080p przerasta wiekszosc uzywanych np. w polsce routerow gdzie w wiekszosci przypadkow sa to routery B/G z tragicznie malymi buforami. Doliczając do tego dźwięk 5.1 mamy już poważne obciążenie sieci.

  Poza tym jest jeszcze inna kwestia – jak by nie bylo, kable nadal sa najbardziej niezawodnym sposobem przesyłu danych.

  Najlepiej by było gdyby były dostępne obie opcje – i wydaje mi się że tak właśnie może być.

 • Dj Qeter

  Nie miałem w HD bo to kable AV telewizyjny czyli rozdzielczość PAL i ten drugi nie pamiętam nazwy ale mam obraz ekranu a wy nie a jak będe mieć 4 to wtedy będe zbierał na kabel HDMI i wtedy będe mieć HD. Co prawda nie full bo 4 jest ograniczona ale filmy cheba będe mugł oglądać w full HD bo 3gs ciągnie to czemu by 4 nie pociągła full HD. Wiem że ciągnie bo mu wgrałem na test teledysk full hd i idzie on płynniej niż na moim pc.

 • solop

  @Dj Qeter dobre dobre

 • Kuras77

  Norbi ma rację – jak widzicie kilka złącz w urządzeniu cieńszym od iPhone 4? Każdy potrafi krytykować zamiast sobie to wyobrazić. Co do kabelka to jest to idealny dodatek dla osób używających iPada w szeroko rozumianej edukacji, do prezentacji, oglądania filmów i zdjęć w domu czy na wyjeździe itp. Poza tym kabel (względem przesyłu bezprzewodowego) jest niezawodny i szybki a złącze HDMI wszędzie dostępne więc co ma znaczenie w wyżej wymienionych zastosowaniach.
  Minus za brak Mirrored Output dla iPhona ale spowodowane jest to pewnie zupełnie innymi wielkościami ekranu (3,5 cala do np 32 cali TV) co na telewizorze wyglądało by idiotycznie (duże ikony itp.)

 • Pingback: Artykuł: Aktualizacja oprogramowania - iOS 4.3

 • Maciej.K

  @Dj Qeter : :D:D:D zabawny ten Twój post:P Ja na Twoim miejscu „zbierałbym” na dobry słownik,a nie na HDMI:D

 • Kuras77

  @Dj Qeter to znany tu dobrze „rozbawiacz” i wielbiciel wszelkich „nieoryginalnych” tricków i wiejskiej kombinatoryki z pod znaku jailbreak-owej darmochy ;)

 • Maciej.K

  @Kuras77 Lubię to!:D

 • milord

  taa.., trzeba powiedziec że DJ Queter ubarwia swoimi wpisami tego bloga, nie żeby nie miał w ogóle racji, ale czasem po lekturze jego postów mam wrażenie że jego 3GS po jailbreaku potrafi polecieć na księżyc :)

 • Filiprose

  Gdzie w iTunes store można znaleźć wczorajszy event do pobrania?

 • NeReVaR

  Powinni to dawać w zestawie z Ipadem 2 a nie kazać sobie płacić, kupowali by to tylko użytkownicy iPada 1 i iPhona 4.