Apple nie blokuje telefonów z iOS 6 beta

Tytuł powinien wystarczyć :)
Dziś sporo serwisów traktujących o Apple powtórzyło informację o tym, że Apple blokuje strony sprzedające możliwość dopisania UDID urządzenia do listy developerskiej. Po co to robić? Oczywiście aby bezproblemowo zainstalować system iOS w developerskich wersjach beta – choć bez tego też się da. Całe to blokowanie stron może być trochę wymyślone bo niektóre strony nadal działają – udidactivation.us. Ale nie o tym miałem. Jak zawsze po takiej akcji dostaję sporo maili z pytaniem czy to zablokuje mój telefon, jak kupiłem aktywację na Allegro? Czy jak już mi go zablokuje to będę miał „cegłę” nie iPhone? itp itp. Odpowiem zgodnie z posiadaną wiedzą.

– Po pierwsze nie musicie się obawiać o to, że Wasz telefon będzie „cegłą”. Z systemów iOS w wersji beta zawsze można wrócić do aktualnych wersji oficjalnych. Zawsze
– Po drugie Apple może i blokuje strony sprzedające dopisywanie do UDID, ale sprzedawców na Allegro? Szczerze wątpię.
– Po trzecie z moich obserwacji wynika, że Apple prawie wcale tego nie kontroluje, raz dodane urządzenia do baz developerskiej jest tam już chyba na zawsze. Przetestowałem to dodając UDID i potem go kasując, było to przy iOS 5 beta teraz z iOS 6 urządzenia działa nadal, choć to konto developerskiej już nie istnieje.
– Po czwarte najbardziej musicie uważać na czas wygasania wersji beta i przed tym czasem zainstalować nową wersję, w innym przypadku telefon się Wam zablokuje i będziecie musieli robić Odtworzenie z poziomu komputera. Na wakacjach pod namiotem może być to nie przyjemne.
– Po piąte (dzięki  macnow) zróbcie sobie przez zabawą backup poprzez iTunes z 5.1.1, będziecie potem mieli co wgrać do telefonu po ewentualnym powrocie z iOS 6. Backupu z iOS 6 nie da się wgrać do iOS 5.1.1.

Nie musicie się więc obawiać, że wasze iPhony po zabawie z iOS 6 będą uszkodzone. Testujecie do woli, ale pamiętajcie, że to wersja beta systemu i nie wszystkie funkcje działają jak powinny, a system bywa niestabilny. Hmm dziś wieczorem powinna być kolejna wersja beta iOS 6.

 

9 Comments

 1. Tutaj raczej chodzi o proceder brania za to pieniędzy np. 8 dolarów za dopisanie. Apple chyba chce ścigać tzw. dawców którzy biorą za to pieniądze. Jak w grę wchodzą pieniądze to robi się nieciekawie i nie wiem czy to nie podchodzi pod proceder przestępczy w USA jako taki. Wszystko byłoby ok żeby w tym nie było pieniędzy imho.

 2. skąd pomysł, że dzisiaj będzie iOS6 beta 3?

 3. Taka porada dla osób które się decydują na aktualizację -> Zanim zrobicie update do softu 6.0, to zróbcie sobie pełny backup poprzez iTunes. Tylko wtedy będzie można wrócić do 5.1.1 bez bólu. Backup na iCloud jest automatycznie aktualizowany i nie da się go odtworzyć po powrocie do 5.1.1.

 4. słuszna uwaga, zaraz dopiszę

 5. zazwyczaj do dwa tygodnie jest

 6. jest to wina Apple ze nie dopisuje do kont developer-skich za free!

  nie dosyc ze im wiara testuje za FREE to jeszcze robia problemy zwiazane z tym

 7. Kiedy wygasają aktualne bety?

 8. Apple nie ściga tych co dopisują za pieniądze, tylko tych co udostępniają oprogramowanie do pobrania w wersji beta (owy proceder jest złamaniem warunków umowy licencyjnej).
  Link goo.gl/9smnR – dla tych co jeszcze chcą spróbować.

 9. ja się pytam, kiedy będzie iOS 6 dla wszystkich?! :):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *