Apple generuje 33% mobilnego ruchu internetowego w Polsce

Podobne raporty zawsze są ciekawe, ale ten jest wyjątkowo ciekawy bo dotyczy rynku polskiego. Strona interaktywnie.com za Gemius SA, gemiusTraffic podaje wyniki raportu o mobilnym ruchu internetowym w Polsce. W raporcie mamy pokazane najpopularniejsze urządzenia mobilne służące do przeglądania internetu. Apple zdominowało ten raport.
1 miejsce iPad i 24% ruchu
2 miejsce iPhone 9% ruchu
3 miejsce Samsung Galaxy SII i 4%
Łącznie Apple ma lekko ponad 33%, a Samsung niespełna 24%. To wyniki bardzo dobrze dla Apple biorąc pod uwagę jak mało różnych modeli urządzeń ma w ofercie w porównaniu np do Samsunga czy trzeciej w zestawieniu Noki.

Oczywiście jako Apple fana raport może mnie cieszyć, ale widzę jego niedoskonałości. Pierwsze pytanie to, czy powinien się w tym zestawieniu znaleźć iPad? Przecież można go traktować jako komputer. Pytanie drugie to dlaczego iPhone jest jako jedna pozycja a nie iPhone 4, 4S, 3GS. Samsung przecież ma wymieniony konkretny model. Jakby w tym zestawieniu były wymienione wszystkie modele iPhone osobno to drugie miejsce mogło by nie być do obronienia. To samo dotyczy się iPada, dlaczego jest tylko iPad, a nie w rozbicu na modele? Jedno się by nie zmieniło, łączny udział Apple.

3 Comments

  1. i co?? tle ludzi deklaruje się że nie lubi Apple bo to sprzęt dla szpanerów itp…. a statystyki pokazują coś zupełnie innego.

  2. W obecnej cenie za złotówkę – skala iZabawek będzie rosła.

  3. Pytanie – jak Gemius przeprowadził to badanie? Nic konkretnie nie jest podane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *