Apple odkrywa „ekran początkowy” w iPhone

[singlepic=1366,267,200,,right]Zapewne wielu z Was używa lub używało programu Kate lub Intelliscreen które miały możliwość wyświetlania na ekranie początkowym w iPhonie informacji o nadchodzących spotkaniach, nie odebranych połączeniach lub najnowszych mailach.
Niestety żaden z takich programów nie znalazł się w AppStore. Po pierwsze z założenia nie mogą być zaaprobowane przez Apple bo działają w tle a po drugie Apple planuje samo wprowadzić taką funkcjonalność.
Mogą o tym świadczyć rysunki do patentu który złożyła firma. Prawdopodobnie więc w najbliższym czasie będziemy mogli cieszyć się takimi możliwościami. Pozostaje pytanie czy będzie to cześć nowego firmwaru dla iPhone’a czy też oddzielny program dostępny w AppStore (za darmo lub nie). Jak by nie było czekam z niecierpliwością na taką funkcjonalność.

 • http://www.hogsmeade.pl Pobe

  Dlaczego oni nie piszą numerów tych patentów – żeby można było samemu sprawdzić…

 • nevoX

  Patentują coś co jest już od dawna dostępne… Ładnie…

 • ona

  nevoX to nic nowego że tak patentują stare rzeczy. Gdzieś czytałam że w 2001 roku przyznano kolesiowi w Australii patent na…. koło. Na to trzeba mieć kasę a żaden inny nie pomyślał żeby to zrobić przed nim bo to wydaje się debilizmem :P

 • bazi22

  No i zaczyna się robienie monopolu – „Nie dopuszczamy do AppStore programów, które mają funkcjonalność taką samą lub podobną do własnych aplilkacji”.

  I jak tu nie wierzyć w ploteczkę, że Apple blokuje TomToma :)