Apple sprzedało 11.05 mln iPodów i 6.89 mln iPhonów ostatnim kwartale

Apple opublikowało wyniki za Q4 czyli czwarty kwartał fiskalny roku 2008 (kończy się z końcem września).
Mnie oczywiście interesuje najbardziej wynik osiągnięty przez iPody oraz iPhony.
I tak w czwartym kwartale sprzedano 11,05 milionów czyli ponad osiem procent więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego oraz więcej niż w Q3 kiedy to sprzedało się 11,011 mln iPodów.
Firma sprzedała też 6,89 mln iPhonów w tym kwartale i jest to ogromny wzrost w stosunku do 717 tyś sprzedanych w poprzednim kwartale. Ma to oczywiście związek z wprowadzeniem iPhone’a do sprzedaży prawie na całym świecie.
Przychody całej firmy zamknęły się w Q4 kwotą 7,9 miliardów dolarów a dało to 1,14 miliardów dolarów zysk netto w ujęciu kwartalnym, lub inaczej licząc 1,26$ na jedną akcję
Steve Jobs powiedział, że jest bardzo zadowolony z ilości sprzedanych telefonów która przekroczyła ilość telefonów sprzedanych przez firmę RIM czyli producenta Blackberry (5.4 mln).
Jednocześnie podkreślił, że na razie nie wiadomo jak spowolnienie gospodarcze oraz kryzys finansowy wpłyną na firmę. Ufa jednak w to, że nie będzie to dotkliwe dla firmy bo zatrudnia ona najlepszych pracowników, ma 25 mld $ w gotówce oraz nie ma zadłużeń w banku, jednak na razie nie chce prognozować jakim wynikiem zamknie się kolejny kwartał.