Apple TV 3G

Dziś wieczorem prezentacja iPada 3 co oprócz niego zobaczymy na konferencji?
Najwięcej plotek jest na temat Apple TV trzeciej generacji. Osobiści jakoś nie wierzyłem, że nowe Apple TV będzie szybko dostępne, ale plotki powoli zaczynają się potwierdzać. Nowe Apple TV będzie oznaczone jako J33 model, MD199LL/A i ma być sprzedawane w tej samej cenie co obecny model czyli w USA 99$, a u nas w Polsce. 479 zł. Wśród nowości jaki zobaczymy w kolejnej generacji ma być wsparcie dla odtwarzania obrazu w rozdzielczości 1080P oraz obsługa Bluetooth 4.0. Całość ma być napędzana procesorem A5 czyli takim jak w iPhone 4S oraz iPad 2 i włożona w pudełko takie jak w chwili obecnej. Dla przy pomnienia obecna generacja Apple TV black została pokazana we wrześniu 2010. Oprócz Apple TV podobno ma się pojawić jakiś sprzęt oznaczony jako „B82”  w cenie 39$. Sądząc po cenie będzie to prawdopodobnie jakaś przejściówka.

Jestem bardzo ciekaw kiedy wreszcie Apple zdecyduje się na wprowadzenie AppStore z programami na Apple TV. Obecnie potencjał tego pudełka lekko się marnuje. Wszystkiego dowiemy się już wieczorem, zapraszamy do słuchania pierwszego odcinka podcastu Nadgryzieni Live, gdzie będziemy na żywo komentowali nowości pokazane na konferencjiPlanowy start konferencji to środa godzinna 19, my postaramy się być z Wami od jakieś 18:30. Słuchać (tylko przekaz głosu bez wideo) nas będzie można za pomocą Ustream.tv na naszym kanale, który dostępny jest z poziomu przeglądarki WWW oraz dedykowanej aplikacji Ustream dla iOS .

6 Comments

 1. Tak się właśnie zastanawiałem, co Ty pieprzysz, że nie wrzucą Apple TV z 1080p. Jakby wypuścili iPada z taką rozdzielczością, a nie byłoby filmów w iTunes nawet w 1080p to by była komedia.

 2. Umiesz pisać bez przekleństw? Jak dla mnie filmy w 720p wystarczają spokojnie. Jakość jest super, a ilość przesyłanych danych zdecydowanie mniejsza niż w przypadku 1080p

 3. Artur Marzec

  witam :) Ja myślę że będzie  Apple TV trzeciej generacji, ale też mogli by pokazać  telewizor 46 cali :) 
  pisałeś tez że ma być iPad 3 w iOS 5.1 a możne dadzą  iOS 6.
  jeszcze parę godzin i dowiemy się wszystkiego :)

 4. Akurat 720 jest widocznie gorsze niż 1080. Ale skoro odświeżają co 2 lata aTV to może dadzą nowszy niż a5 procesor i dodadzą obsługę hdmi 1.4, tak by  w przyszłości poprzez aktualizacje oprogramowania mogli prosto dodać obsługę 3d.

 5. „Pieprzysz” to dla mnie nie przekleństwo, ale jak Ci się nie podoba to nie będę go tu używał. Chodzi mi o to, że wizerunkowo to by było słabe zagranie: chwalimy wysoką rozdzielczość i jest to główny feature nowego iPada… aaaale w filmach jej nie potrzeba. Come on.

 6. Ale w rozdzielczości w iPadzie chodzi o wygodę użytkowania i np czytania, a nie oglądania ruchomych obrazków w filmach. Ale kto wie. Może faktycznie usłyszymy, też, że filmy w iTunes będą w wyższej rozdzielczości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *