AutoMapa dla iOS z mapami Europy

To co widzicie na zdjeciach to nowa AutoMapa iOS Europe czyli z mapami całej Europy :). Taka wersja przechodzi już proces autoryzacyjny w Apple i niedługo powinna zawitać do AppStore. Jak widać na załączonych zdjęciach na mapie mamy trójwymiarowo pokazane budynki w całej Europie. Nie wiem jakie będą ceny nowego produktu, ale podejrzewam, że model sprzedaży będzie podobny jak w wersji z mapami Polski. Ja się bardzo cieszę, zdecydowanie wolę korzystać z AutoMapy niż z chociażby TomTom.

Oczywiście teraz kiedy iOS 6 będzie miał wbudowaną nawigację „zakręt po zakręcie” może tracić sens zakup dedykowanych programów, ale spróbujcie skorzystać z tej nawigacji za granicą w roamingu danych – wersja map z iOS 6 pobiera je na bieżąco z sieci – po powrocie do domu może się okazać, że taniej było wypożyczyć samochód z wbudowaną nawigacją :). Serio.

 • stim02

  to spoko ;d cena jaka może być za to?

 • http://apple-user.pl/ joozio

  Jeżeli cena nie będzie przekraczała $50 to ma nawet sens. Tak jak pisałeś~> roaming danych zjada cholernie dużo kasy…

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  AutoMapa Polska sprzedawana jest w subskrypcjach tydzień/miesiąc/rok teraz też tak będzie, ale jakie konkretnie ceny nie mam pojęcia

 • http://apple-user.pl/ joozio

  Aaa…czyli tak jak na komórki kiedyś było…to nie orientuje się w cenach subskrypcji…

 • wiktor

  Nie wiem czym Ty się zachwycasz prowadzi słabo naciepielone wszystkiego jak na choince a TT prosty czytelny i dobrze wyznacza trasy może powinieneś spróbować Sygic jest tez zbajerowany i tez czasem kiepsko wyznacza trasę nie wspomnę że autostrady nie ma jeszcze naniesionej A2 od Nowego Tomyśla w stronę Berlina :)

 • solop

  w 9 min 5% baterii nieźle w 1:40 po bateri

 • http://twitter.com/michalkruczek Michał Kruczek

  Ja tam wole Navigon :) kupiłem w promocji za 69$ i mam pokrycie całej europy :) – w zeszłym roku jak jechałem do Chorwacji na wakacje to spisał się wyśmienicie i razem ominęliśmy ogromne korki w Budapeszcie :)

 • Jerzy

  A ja mam mieszane uczucie, przez 3 lata używania na windows mobile uważałem że nie ma lepszej nawigacji w polsce, a jak przesiadłem się na iphona to wziąłem tom tom bo automapy nie było i używałem go przez kolejne kilka lat. Rok temu chciałem wrócić to zniechęciły mnie nieprzyjazne interfejsy automapy w stosunku do tego co oferował tom tom, poczekałem i w maju pobrałem na tydzień najnowszą obecnie wersją i w czasie jazdy bardzo mnie zmartwiło że bardzo wiele dróg NIE MA w tej mapie oznaczonej maksymalnej prędkości, lub ma podane błednie podczas gdy tom tom wszystko ładnie pokazuje a to duża pomoc gdy przeoczy się znak ograniczenia prędkości i nie wiadomo do ilu zwolnić gdy widać przed nami radar :( poza tym kilka razy się wykrzaczył co z innymi aplikacajmi jeszcze mi się nie zdarzyło),
  Jedyny plus bezsporny to to że obsługuje system iOS 3 a wiec może działać też na moim starszym telefonie 2 generacji.
  Zresztą skoro Aple wykupił mapy od tom toma i za pare miesiecy każdy będzie miał mapy za free to wiele osób pewnie zrezygnuje z wykupu ciągłej licencji i będzie korzystało z licencji czasowych przy wyjeździe za granicą, stąd też pomysł Automapy może im pomóc podreperować budżet, ale w zakresie europy to raczej nie mają co konkurować z TOM TOM zwłąszcza jeśli w tej samej cenie będą oferowali 4 krotnie krótszy okres.

 • Jerzy

  Zreztą Automapa przespała właśnie moment dobrego zarobku przy okazji EURO, gdyby na ten czas obniżylki cenę tygodniowej automapy z 5 do 2-3 euro to sprzedali by wielokrotnie więcej a tak w tej samej cenie z czterokrotnie krótszą subskrybcją oraz mnijszą niż tom tom popularnością marki raczej okazji nie wykorzystali i Europejscy kibice z iphonami predzej Tom Toma niż Automapę kupili.

 • Bart

  mam pytanko – mam Macbook Air z Lion i Apple TV 3rd gen

  Mirroring z iPAd 2 mi dziala super

  ale jak to samo zrobic na Lion?

  Z gory dziekuje

 • Nergal

  Która to już reklama automapy na tej stronie?

 • jerzy

  poprawka, chciałem właśnie kupić tom toma europe na 1 miesiąc i niestety nie ma takiej możliwości mimo ze wyświetla się taka informacja w top kupowanych, zresztą na polske na 1 miesiąc tez nie, wiec trudno pod tym katem porównywać automape i tomtoma. No i jestem w kropce bo potrzebuje nawigacji na 2-3 tygodnie po europie a jedyna opcja jaka teraz widzę to tom tom europe za 90 euro :(

 • http://twitter.com/JebaczKoz Jebacz Koz

  Po co komu te sterczące makiety? Czy to nie przeszkadza w nawigacji?
  Uważam iż wprowadzają to dla debili, osób które mają zerowa orientację w terenie, czy się mylę?

 • http://twitter.com/JebaczKoz Jebacz Koz

  Musisz kupić soft z AppStore. Do czasu pojawienia się ML opcja jest dostępna właśnie w taki sposób.

 • Qrczak

  Norbert – skoro nie masz pojęcia to zapytaj w czasie gdy dogadujesz z nimi kolejny reklamowy wpis :)

 • Kuras77

  Jak zwykle się mylisz.

 • Paweł

  Nie kłam.

 • Jarko

  Następny idiota co we wszystkim widzi reklamę. Najlepiej o niczym nie pisać bo plebs już widzi wszędzie spiski reklamowe…buhaha…

 • Ogórek

  Dlaczego idiota? Norbert robi przysługę imć JMK, który nawet na FB przestał prowadzić fanpejdża. Moż e ciśnienia z pytaniami o automapa Android ńie wytrzymał, bo od kwietnia nic nie pisał. A tutaj to choć Norbert wysmaży mu wyniki kolejnego szpiegowskiego „śledztwa” dotyczącego iAM.

 • http://twitter.com/JebaczKoz Jebacz Koz

  A ty jak zwykle próbujesz być mądrzejszy niż przeciętny fanboj Apple