AutoMapa na iPhone – no wreszcie

Chyba najdłużej oczekiwany polski program na iPhone trafi wreszcie do AppStore. Tak Tak mowa o AutoMapie.Programu używam już od jakiś 3 miesięcy i muszę przyznać, że jest naprawdę fajny, na swoje wady, będzie co poprawiać w kolejnych wersjach, ale to i tak najlepsza nawigacja z punktu widzenia polskiego użytkownika. Program działa na iPadzie, iPhone 3GS oraz 4 i pojawi się w AppStore już 22 marca. W notce prasowej możemy przeczytać:

AutoMapa przeszła pomyślnie proces certyfikacji przez Apple i została dopuszczona do sprzedaży w AppStore!
Użytkownicy urządzeń iPhone i iPad będą cieszyć się AutoMapą przygotowaną specjalnie dla mobilnych urządzeń firmy Apple.
(…)
Pierwszym produktem sprzedawanym w AppStore będzie AutoMapa Polska XL. Wersja dla iPhone i iPad korzysta z tych samych, najaktualniejszych map Polski wraz z trójwymiarową wizualizacją budynków, punktowymi adresami i ponad 600 tysięczną bazą Użytecznych Punktów (POI). Co szczególnie ważne, w okresie ważności licencji, użytkownicy iAM będą mieli dostęp do wszystkich aktualizacji, które pojawią się w AppStore i wszystkich funkcji udostępnianych w kolejnych wersjach AutoMapy.
(…)
Roczny koszt licencji programu AutoMapa Polska XL dla platformy iOS wynosi 34,99 Euro. Program pojawi się w AppStore 22 marca 2011 roku.

Warto zwrócić uwagę na ostatnie zdanie. Roczny koszt licencji …. czyli po roku od zapłacenia mapy wygasają i z nawigacji nie da się dalej korzystać. Nie jestem przekonany czy to dobry model sprzedaży, ale czas to zweryfikuje.

  • Frido

    Moim marzeniem by było by np. mape polski dało się pobrać, a nie żeby do pracy było wymagane połączenie z internetem

  • Paweł

    Żenada Panie Kamiński. Żenada. Nie wiem u kogo pobierał Pan nauki związane z PRem ale polecam lekturę komentarzy w appstore, bo tam aż kipi od niechlubnych opinii pod Pańskim adresem!