Bardzo wczesny iPhone/iPad

Serwis arstechnica.com pokazuje dziś zdjęcia będące gratką dla każdego fana iPhone. To co widzicie to bardzo wczesny prototyp iPhone lub może bardziej iPada pochodzący prawdopodobnie z około 2005 roku, choć podobne konstrukcje pojawiały się już od roku 2000 –  tamtym roku wyciekły też zdjęcia bardziej rozwiniętych prototypów.
Ekran ma około 7″, a pod ekranem mamy coś co bardziej przypomina wnętrze klasycznego komputera niż tego co znamy teraz w postaci iPhonów oraz iPadów. Widzimy port szeregowy, port USB, port ethernet czyli standardowe wyposażenie komputerów z tamtych lat. Są też złącza kart SD i CF. Były pracownik Apple od którego pochodzą zdjęcia mówi, że w tamtym czasie taka konstrukcja robiła niesamowite wrażenie swoimi małymi rozmiarami szczególnie biorąc pod uwagę to, że działał tam zmodyfikowany system Mac OS. Osobiście się bardzo cieszę, że obecnie iPady są trochę cieńsze :).

16 Comments

 1. Chciałbym zobaczyć jak to działa na filmie :(

 2. no i są gniazda SD oraz CF!

 3. Dlaczego na ostatniej fotce jest rok 2003?

 4. He, He, He. Teorii spokowej szukamy? :-))

 5. mój błąd – już poprawiłem

 6. He, He, He. Teorii spiskowej szukamy? :-)

 7. To byłem szybszy jak Pentiuma 100 na biurku rozlozylem tylko nie pomyślałem o przyklejeniu kineskopu, takie prototypy miał co drugi koleś płyta na biurko i jazda tylko akceperator 3d cieżko było”wypracować” i lcd raczej stać nie było więc wniosek – szału ni mo

  PS widział ktoś prototypy MS z lat 90?

 8. Myślę, że to zwykły fake. Jest to zestaw developer board z jakimś ARM’em dla elektoników. Jest tego pełno na rynku.

 9. I na pewno mieścił się w reku :)

 10. WujekTrzezweOko

  NIe ma sensu podejmowanie na tym blogu zadnych rozmow,narazasz sie tylko na bezsensowne odpowiedzi;) wedlug osob zabierajacych tutaj glos,to ten prototyp jest i tak lepszy niz najnowszy tablet od samsunga;)
  Norbi,uprzedzajac Twoj „odwet” bede wchodzil na Twoj blog pomimo,ze jest Twoj i wcale nikogo nie zmuszasz zeby to robil:) NIe nie jestem hejterem,trole itd. tylko drazni mnie zaslepienie ludzi:)

 11. A czy Solopowi ktoś źle odpowiedział? Nie bronię CI wchodzenia na mój blog. Wiem jedno wkładasz w usta moich czytelników słowa których nie wypowiedzieli. Czy ktoś powiedział, że ten prototyp był od czegoś lepszy czy gorszy?

 12. Dziwne, jak nie Apple :)

 13. Nie, już myślałem, że to sprzęt dla ówczesnych czasów z przyszłości :)

 14. jakbym ułożył na pł. głównej hdd i zasilacz oraz owinął taśmą na tablet ideolo

 15. przecież o samsungu nie piszę tylko o MS ( na marginesie prototyp z 2000 http://hardwarelust.com/wp-content/uploads/2012/06/2000-MS-Tablet-prototype.jpg) mam sprzęt appla ale tylko ten który opłaca się mieć, mam i samsunga i innych producentów.

 16. Norbert a tak z innej beczki brakuje ci jednego zdjęcia przy tym prototypie http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2013/03/iphoneprototype5.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *