BattSaver – soft który dodaje mocy baterii w iPhone

Ostatnio naśmiewałem się z podobnego softu dla Androida, a dziś sam taki opisuję dla iPhone. Pewnie bym tego nie robił gdyby za tym softem nie stał haker Pod2G. BattSaver to soft dostępny oczywiście nie w AppStore tylko w Cydia Store (czyli trzeba mieć JB), kosztuje 2.99$ i podobno potrafi nawet dwukrotnie wydłużyć czas pracy na baterii w iPhone. Co ciekawe robi to ponoć metodami bliższymi technice niż czarom. Jak więc to się dzieje, że aplikacja oszczędza baterię. Otóż Bardzo prosto, soft te dba o to aby nieużywane elementy systemu były po prostu wyłączane w czasie kiedy nie są potrzebne.
Przecież jak mamy Wi-Fi to nie musimy mieć cały czas włączonego modułu 3G itp. Oczywiście sami możemy sterować jakie prądożerne moduły systemu chcemy wyłączać a jakie nie. Oprócz tego możemy obejrzeć sobie wykres zużycia prądu w naszej baterii i dzięki temu zaobserwować jakie nasze czynności najbardziej drenują nam baterię.
Wszystko to brzmi na tyle ciekawie, że chyba na najbliższych kilka dni przerzucę się na iPhone 4 z iOS 5.1.1 i softem w trybie Jaibreak. Zobaczymy ile ta aplikacja potrafi zaoszczędzić w moim wypadku.

9 Comments

  1. Norbert jak już przetestujesz aplikację to proszę napisz o niej kilka zdań więcej.

  2. Jak dla mnie na chwilę obecną działa jeszcze trochę lipnie. Używając profilu normal, gdzie co 15 minut powinien być uruchamiany kontakt z netem, w ogóle nie dochodzą do mnie żadne powiadomienia :( Niemienia to faktu, że apka jak najbardziej godna uwagi i wydanych 10 zł :) Czekam na updaty :)

  3. Od wczoraj zainstalowana.
    Póki co bateria faktycznie trzyma lepiej… albo mi się tak tylko wydaje :)
    Od wczoraj (~18) naładowany telefon na maxa, 5 rozmów telefonicznych (około 4 minut łącznie), w sumie 6 SMSów – nadal 100% baterii.

  4. Sprawdza się do ograniczenia użycia baterii. Niestety kosztem np. push… No ale przez wieczór/noc zamiast 20% tracę 3-5% baterii. Jeszcze jak by dodali zmianę profili o porach dniach to było by super :)

  5. Wylacz BT w aucie :)

  6. Zjadlo: wylacza polaczenie BT w aucie, nie da sie oddzielic BT, bezuzyteczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *