Benchmarki iPhone 5S i 5C

Benchmarki iPhone 5S i 5C Nie pasjonuję się za bardzo cyferkami bo wiem, że dużo ważniejszy od mocy procesora i szybkości pamięci jest dobrze zoptymalizowany system. Wiem jednak, że wielu z Was lubi cyferki – szczególnie Ci z drugiej strony barykady. Dlatego proszę bardzo, kilka benchmarków zrobionych przez www.cnet.com oraz  www.anandtech.com, na ich stronach znajdziecie ich naprawdę dużo. My spójrzmy tylko na ten powyższy wykonany za pomocą popularnego i miarodajnego Geekbench 3.
iPhone 5S jest dwa razy szybszy niż iPhone 5C i iPhone 5. Jest też zdecydowanie szybszy niż Moto X czy też Galaxy S4. Zapowiada się więc, że system iOS 7 będzie na nim działa z niesamowita płynnością. Coraz bardziej nie mogę się doczekać aby to osobiście sprawdzić. Wzrost szybkości wynika oczywiście ze zmiany procesora z A6 na A7 ale również ze zmiany pamięci. iPhone 5 posiadał 1GB RAM LPDDR2 o szybkości 800Mbit/s, iPhone 5S posiada zaś też 1GB ale 3x szybszej pamięci LPDDR3 2133 Mbit/s.

20 Comments

 1. On Norbert,Norbert.. jak to iPhone może być szybszy od Samsunga Galaxy S4 z procesorem 8 rdzeniowym i z 2GB RAM-u !? (to oczywiście ironia) :) Już zaraz widzę tutaj wpisy pieniaczy :) Zapomną nawet o popołudniowej kawie,tak im się ciśnienie podniesie;)

 2. O co chodzi z tym Multicore i Single-core ?

 3. Czy aplikacje 64-bitowe będą wymagać więcej czy mniej RAM-u od obecnych?

 4. David NEW Schneider

  …. a sprzedaży tych iPhone jeszcze nie ma…

 5. właśnie, nie rozumiem też tego do końca

 6. KomórkowyBaron

  Chodzi o to, że procesor jest sprawdzany przy użyciu tylko jednego rdzenia (single-core) i wszystkich rdzeni (multi-core).

 7. Teoretycznie więcej. Ale w praktyce nie powinno mieć to dużego znaczenia.

 8. chętnie zobaczę takie zestawienie razem z iPhonem 4 i 5

 9. A chyba że tak :)

 10. chodzi o operacje na jednym rdzeniu i wielu rdzeniach procesora

 11. Patrząc na przyrosty prędkości procesorów ARM (rok do roku 100%) i intela (ostatnio rok do roku 10%) wychodzi na to że za rok hipotetyczny Apple A8 będzie miało wydajność niemal identyczną z MacBookiem Air 2014. Jeśli ten dalej będzie używał chipów intela. :D

 12. iPhone 5 ma takie same wyniki jak iPhone 5C – porównanie z starszymi modelami masz tu
  http://www.ipod.info.pl/index.php/iphone-4s-w-tescie-geekbench/

 13. KomórkowyBaron

  Dziwne. Zapuściłem przed chwilą tego Geekbench’a na moim HTC One i wynik mam 1928 ( czyli 50% ściemy z tego co widać powyżej ). No i telefon sprzed pół roku. Trzeba by porównać aktualne nowości: np. LG G2.

 14. KomórkowyBaron

  Niestety. Porównujesz wyniki z Geekbench i Geekbench 3. Więc nie jest to specjalnie miarodajne: )

 15. masz racje – zrobie w domu na 3

 16. KomórkowyBaron

  Ależ nie ma takiej potrzeby:

  http://browser.primatelabs.com/ios-benchmarks.

 17. Jakim cudem MOTO X jest szybsza od S4? ;) Świetne pomiary.

 18. Teraz przesadziłeś , naraziłeś się wyznawcą i poniesiesz tego konsekwencje zaminusują cię na śmierć , do tego jeszcze wykazałeś zdolność samodzielnego myślenia , nie jesteś częścia kolektywu „We are the Apple . We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.”

 19. 64bit wcale tu nie dało kopa wydajności. Z tego co słyszałem to wszystko dzięki ARMv8 które zawiera nowe instrukcje . Nic dziwnego że SGS4 nie dał rady iPhonowi. To jakby porównywać GeForca do Radeona w benchmarku Physix :P

 20. Nie ma się czym podniecać
  http://browser.primatelabs.com/geekbench2/2290101
  I tak jeszcze iPhonowi daleko do Sony C6802

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *