Bądź na bieżąco - RSS

Blackberry Storm – totalny iPhone tfu … Blackberry killer

Marzec 25th, 2009 Kategoria Apple, Blackberry, iPhone, iPhone 3G

Blacberry Storm vs iPhone 3GBlackberry Storm czyli najnowsze dziecko RIM i jednocześnie pierwsze ich urządzenie z ekranem dotykowym – trafił dziś w moje ręce. Jeśli ktoś jeszcze po przeczytaniu tytułu ma wątpliwości jak mi się podoba to urządzenie to dodam, że mój klient (zakochany w Blackberry) po paru minutach sam na sam z urządzeniem powiedział „Wyrzuć to gówno do kosza”.
W czym problem?
Odpowiadam w ekranie dotykowym.
Na początku wszystko jest OK. Piękne menu, ślicznie animowane, dość szybko działające. Cud, miód, malina. Problem się pojawia gdy chcemy coś na urządzeniu napisać. Zupełnie się nie daje.
Po pierwsze ekran jest zupełnie nie precyzyjny.
Po drugie ekran jest zupełnie inny niż każdy ekran dotykowy. Aby wcisnąć literkę musimy wcisnąć/kliknąć cały ekran (zupełnie jak touchpad w nowych MacBookach Alu).
To powiązanie daje efekt piorunujący. Testowałem telefon na dwóch rożnych osobach. Pierwsza miała napisać „Moje Jabluszko”, druga miała napisać takie małe wyznanie miłości w dwóch słowach (to trochę związane z odliczeniem na stronie).
Obie osoby testu nie przeszły – znaczy trafiło ich … zanim skończyli pisać.

Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić to na Sobie zapraszam do Aukcji na której sprzedaję to super urządzenie aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej.

PS. W skali od od 1 do nieskończoności ekran Storma dostaje 1 – ekran iPhone’a dostaje nieskończoność.

20 Komentarze/y dla “Blackberry Storm – totalny iPhone tfu … Blackberry killer”

  1. piotrek Napisał/a:

    co masz zamiast sms??


  2. anonim95 Napisał/a:

    To jest SMS w Iphone OS 3.0


  3. bublik Napisał/a:

    No to sie postarali ;)


  4. luk_kow Napisał/a:

    Norbi, za ile go kupiłeś?


  5. norbi Napisał/a:

    luk_kow: Niestety pewnie drożej niż sprzedam :(


  6. vicarioux Napisał/a:

    Norbi się żeni :) no tak maRzec :) Sobota 17.00


  7. typowy1 Napisał/a:

    To było pewne. Telefon biznesowy(blackberry z definicji) nie ma prawa pozostać biznesowym mając do wpisywania tekstu tylko tacz skrin.

    Jeśli vicarioux się nie myli (ja też to podejrzewałem), to szczęścia na nowej drodze życia i wielu iPo.. Ekhm, dzieci :)


  8. Venom Napisał/a:

    I ode mnie najlepsiejszego i żeby ta Twoja żonka była wierna. :D I żeby ten syf zwany czarną porzeczką poszedł za ciężkie pieniądze ;P i żeby dzieciaczki jeśli takowe będą, iPodzików nie popsuły ;]


  9. heniek Napisał/a:

    Gratulacje i szczęścia na nowej drodze życia! (o ile w sobotę rzeczywiście zmieniasz stan cywilny)


  10. martig Napisał/a:

    a bawiłeś się G1?


  11. andig Napisał/a:

    Nie chce być niemiły, ale jedna osoba coś napisała, a wszyscy jak te papugi :P. Dopóki norbi sam czegoś o tym nie napisze, dopóty uważam, że nic się nie święci, choć niewątpliwie, pewne „znaki” mówią, że kogoś chyba poświęcą za czas niedługi ;).

    Co do BB – a co by było, gdyby ekran był porównywalny z iPhone ?? Myślę, że BB jeszcze nas zadziwi ;).


  12. norbi Napisał/a:

    andig: Jako, że jest i odliczenia to i stosowne oświadczenie się pojawi na stronie :)

    Wracając do BB: Poza ekranem całkiem fajne urządzenie, ale naprawdę ekran psuje wszelką przyjemność.


  13. itam Napisał/a:

    Po zdjęciu widzę Norbi ze Twój iPhone którego przeznaczyłes do testów przeszedł już ich sporo, tylna obudowa jest trochę sponiewierana. Ale jakby nie patrzył to tego iPhone-a masz jakieś 8 miesięcy jeśli dobrze liczę.


  14. Maru666 Napisał/a:

    tez miałem przyjemnosc pobawic sie BlackBerry Storm 9500.

    Moja ocena: nie ma co porównywać do iPhone. Nalezy pogodzic się z tym, że to nie iPhone i zapomnieć o tym.

    Potem użytkowanie jest przyjemne:)

    Głosnik – bardzo głosny.
    Bt działający – plus.
    MMSy działają – plus.
    Ekran klika – po jakimś czasie, jest to nawet plus – ile razy wam się zdarzyło, że coś przez przypadek wybraliście? Po ok. tygodniu można się bardzo mocno przyzwyczaic do metody pisania/klikania w ekran. Przynajmniej jakieś nowe rozwiązanie.

    Wygląd też sympatyczny – dodam, że ma bardzo ładny tył.

    Minusy ? konfiguracja takich rzeczy jak MMS/internet/dostep do email …. przez uslugi oferowane przez operatora. Czyli np. wkladamy karte Play – i nie mamy juz przegladarki, mmsow ani emaila – bo play nie obsluguje Storma :) Za to wkladamy karte Orange – i nie mamy o co się martwić.

    Troche sie rozczarowalem, ale po przelamaniu pierwszych negatywnych odczuc, stwierdzam, ze jest to po prostu dobry telefon….. nie iPhone.


  15. krystian Napisał/a:

    Używałem Storma chwilę w sklepie vodafonu przez chwilę i nie wiem czy to kwestia wyrobienia modelu czy nie, ale można było pisać dotykowo, bez klikania.
    nigdy za BB nie przepadałem, ale ten wyświetlacz głupi mi się nie wydał. Urządzenie owszem.


  16. blog.fotogenia.info » I’m just not cool… Napisał/a:

    [...] oprogramowania. Na marginesie – parę słów prawdy o wspominanym modelu BlackBerry przeczytacie na blogu Norberta Cały. Wracając jednak do reklamy Microsoftu – gdzie tkwi fałsz tej argumentacji? Sympatyczna, ładna [...]


  17. Adam Napisał/a:

    Hmm…. kolejna desperacka próba zrobienia podróby iPhone. Można zrobić coś lepszego ale trzeba to robić z głową.


  18. SCOT Napisał/a:

    To co tu czytam to jest totalny śmiech. Mój brat ma iPhone`a który jest niby taki genialny jak tu wszyscy piszą, ja posiadam BB lecz nie Storm`a. Niestety nie miałem w ręku Storma ale wypowiem się na temat iPhone`a. Nie zadziwił mnie ten telefon, w żaden sposób nie zwrócił na mnie uwagi. Plusem jest wygodne obsługiwanie przeglądarki internetowej natomiast samo pisanie jest wg mnie irytujące. Ekran dotykowy sam w sobie jest bardzo niepraktyczną rzeczą. Na klawiaturze w moim BB 8820 piszę o wiele razy szybciej. Jest on tańszy, i tak samo dobry. Nie posiada aparatu i dla mnie jest to duży plus. Ludzie szaleją na pkt wagi cyferek jaki posiada ich aparat z tym że telefon nigdy nie dorówna prawdziwej cyfrówce chyba że ktoś bardziej przekonany jest do szeptu magnetycznej taśmy. Jednak każdy lubi to co lubi i dlatego widząc opinie że BB jest taki czy taki a iPhone jest o niebo lepszy przyprawiają mnie o mdłości zwłaszcza kiedy nie ma się nic wspólnego z takowym sprzętem. Pokój dla każdego kto wybiera sprzęt dla siebie nie patrząc czy najlepiej sprzedaje się iPhone Nokia SE czy BB tylko wybiera markę jaka mu najbardziej odpowiada.


  19. bear Napisał/a:

    u mnie wdrozenie robili ludzie z Activebb moim zdaniem pelna profeska, po instalacji i konfiguracji tez super wszystko wyjasnili i pokazali co i jak, wiec na pewno polecam. co do BlackBerry to używamy wszyscy Boldów BB9000 i wszystko jest ok


  20. piter Napisał/a:

    kurcze…zdania są tak podzielone..mam zamiar kupic bb9500 :S


Napisz Komentarz

  • iPod.info.pl on Facebook
  • Ankieta

    Jakiego systemu używacie w iPhone/iPodzie touch
    View Results
  • Kategorie