blackra1nb0w – funkcjonalność iPhone’a 3GS w iPhone oraz iPhone 3G?

Po raz kolejny wraca sprawa dodania możliwości iPhone’a 3GS do jego starszych braci czyli iPhone praz iPhone 3G.
Tym razem za sprawę zabiera się podobno jakiś Włoch i tworzy projekt o nazwie blackra1nb0w. Celem projektu jest dodanie do starszych iPhonów natywnej możliwości nagrywania filmów i funkcji sterowania głosem. Projekt jest w wstępnej fazie alfa i na razie nie wszystko działa jeszcze tak jak należy. Tak po prawdzie to niewiele działa, filmu nie da się nagrać, nagrywa się jedynie dźwięk, Voice Control zaś uruchamia się tylko na krótką chwilę.
Jeśli projekt jest prawda i ktoś naprawdę nad tym pracuje to trzymam kciuki.
Istnieje jednakże jeszcze jedna możliwość, że to po raz kolejny żart nastolatka żadnego sławy, będę się temu przyglądał.

 • http://www.ajpad.pl VeriS

  Zastanawia mnie trochę ten Auto focus. Skoro Blackra1nb0w pracuje nad nagrywaniem wideo i voice control to po jakiego grzyba dali tam funkcję dla aparatu? poza tym w starszych wersjach iPhone nie powinien łapać w ten sposób ostrości bo nie ma takiej funkcji i możliwości.
  Wątpliwe nagranie.

 • Kvczor

  Przecież gościu powiedział, że autofocus nie działa.
  Moim zdaniem to nie fake, ale też nie ma czym się zachwycać. Nic właściwie jeszcze nie zrobili.

 • http://www.minihackers.prv.pl typowy1

  Fajnie że próbują, ale według mnie ani Voice Control specjalnie funkcjonalny, ani nagrywanie filmów potrzebne. Ważniejsze dla mnie były by inne funkcje (np. VoiceOver, Zoom itp.)

 • http://www.ajpad.pl VeriS

  Kvaczor nie wiem o czym gadał ten młody Włoch, bo nie rozumiem włoskiego :P. Skoro twierdzisz, że nie działa to okej :) młody jest usprawiedliwiony.

 • Marucins

  Co to ma być?
  Jakaś wtopa. Jak można przypisywać funkcje autofocus do tel bez tej funkcji?

 • Paralityk

  Voice over nie ma szans na starsze modele iphona ponieważ nasz tel ma za mało pamięci ram ale natomiast voic control z iphona 3gs odpali tylko ze nasze stare iphony nie odpowedza nam co wybraliśmy bo to co nam odpowieda nam iphone3gs to nic innego jak wlasnie voice over ktury do nas muwi np. Nie znaleziono utworu. Z kamera nie nagrywala paniewaz ten program jest napisany pod czipa graficznego mp4 iphona3gs. Gdyby był program napisany pod nasz czip (tylko Apple się nie chciało) to nagrywanie wideo w iphonie 3g miało by możliwość nagrywania w rozdzielczości vga. Wystarczy poczytać co posiada ten czip co jest w iphonie 3g i tam wszystko pisze. Tam nawed tez pisze ze jest odbiornik radia fm. Jak będę na kompie i tu będę dam namiary na ten czip co posiada iphone3g. Tam tez się naczytalem ze ten nasz czip ma możliwość otwierania video mp4 w do vga i tak własnie jest ale ma tez możliwość nagrywania do tej rozdzielczości lecz Apple tego niewykorzystalo. W cydii są programy kilka programów do nagrywania wideo ale otóż te programy wykorzystują sam procesor bez tego czipu i dlatego te programy są niestabilne.