Chip odpowiedzialny na Bluetooth obecny w iPod touch 2G

[singlepic=1296,267,200,,right]Ludzie z www.ifixit.com zgodnie ze swoimi zwyczajami rozebrali iPoda touch 2G i znalazł w środku bardzo ciekawy element. Jest nim chip Broadcom BCM4325 odpowiedzialny za transmisję Bluetooth. Jednak w specyfikacji technicznej iPoda touch 2G nie ma żadnej informacji o tym typie interfejsu w tym modelu.
Chip ma numer produktu CM4325GKWBG CD0825 B76332 P40 SF i wspiera protokoły BT2.1+EDR oraz radio FM.
Dlaczego się znalazł w tym modelu?
Powody mogą być dwa, pierwszy to zapowiedziana współpraca systemem Nike + który jednak nie działa w standardzie Bluetooth lecz też wykorzystuje pasmo 2,4 2.4GHz. Powód drugi może być taki, że Apple zaprezentuje za jakiś czas płatny update softu który włączy Bluetooth i pozwoli na korzystanie z bezprzewodowych słuchawek.
Rok temu po premierze pierwszej wersji iPod touch też pojawiły się plotki, że ma Bluetooth lecz były oparte tylko na pomyłce grafika.

 • Daniel

  Wraz z rozwojem gier na iPhone/ ipod touch bluetooth może być wykorzystywany do gier typu multiplayer. Apple raczej nie pozwoli na wymiane mp3. W grę chodzi wymiana kontaktów, zdjęć oraz gry.

 • witq

  Sprawa się wyjaśniła – to chip odpowiadający za komunikację z Nike+iPod.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  witq: A gdzie znalezłeś to wyjaśnienie?

 • Pingback: Blog - iPod, iPhone, iPhone 3G - informacje … » iPod nano 4G oraz iPod touch 2G od środka

 • witq

  http://www.engadget.com/2008/09/10/debunk-the-ipod-touch-bluetooth-chip-is-really-the-nike-receiv/

  Sorry, że wcześniej nie podałem linka, zapomniało mi się :)

 • Czipek

  Potrzebuje pomocy!!
  Mam Iphona 3G 16 GB, itunes 7.
  Nie moge wgrać żadnego programu na iphona, ponieważ itunes nie pozwala mi synchronizować programów, jaka jest tego przyczyna. Proszę o pomoc!!

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  witq: w Tym linku napisane jest, że moduł BT udaje działający na tym samym paśmie odbiornik Nike+, jednym słowem może być wykorzystany w przyszłości do komunikacji z słuchawkami

 • Czipek

  Potrzebuje pomocy!!
  Mam Iphona 3G 16 GB, itunes 7.
  Nie moge wgrać żadnego programu na iphona, ponieważ itunes nie pozwala mi synchronizować programów, jaka jest tego przyczyna. Proszę o pomoc!! Błagam o pomoc!!!

 • witq

  @norbi:

  Na tyle na ile pozwala mi moja znajomość języka angielskiego, rozumiem, że umieszczony w iPodzie chip ma możliwość obsługi bluetooth a nawet wifi, ale jest wykorzystywany tylko do komunikacji z nadajnikiem Nike+ przy użyciu protokołu ANT, który tak jak bluetooth i wifi działa w paśmie 2.4 GHz.

 • witq

  Poza tym, gdyby chip używany do obsługi ANT mógłby jednocześnie obsługiwać bluetooth i na odwrót, wtedy pewnie iPhone, który posiada bluetooth, obsługiwałby Nike+, a tak nie jest. Czyli obsługa jednego nie musi oznaczać możliwości obsługi drugiego.

  Tak sobie dedukuję :)

 • Pingback: Blog - iPod, iPhone, iPhone 3G - informacje … » Bluetooth w iPod touch 2G !!!

 • wiki.(man)

  17 czerwca wchodzi w życie oprogramowanie na iPhone 3g i iPod’a Touch ( 1g i2g ). Jest w nim bluetooth, kopiuj wklej wytnij, lepsza wydajność safari. Szczegóły na stronie : http://www.apple.com/pl/ipodtouch/softwareupdate.html

  Pozdro Wictor.O.