Ciekawe programy z AppStore – Część 10

Po ostatnim płatnym odcinku Ciekawych Aplikacji z AppStore dziś trzy zupełnie bezpłatne pozycje. Jednocześnie to już 10 odcinek. Jak ten czas szybko leci.

[singlepic=1299,80,80,,right]Na początek program od niezawodnej firmy MochaSoft – Network Ping Lite. Program na pewno ucieszy ludzi mających pracujących na co dzień z sieciami komputerowymi. Możemy w nim wykonać Ping na adres DNS lub IP, możemy też wykonać Traceroute dowolnego adresu. Dodatkowo jest wbudowany prosty klient Terminala. Mam nadzieję, że firma z czasem będzie dodawała nowe moduły do tego programu. Pewnym ograniczeniem jest to, że program może się połączyć z terminalem tylko na porcie 23 – program w wersji płatnej 2,99 Euro nie ma tego ograniczenia

 

[singlepic=1298,80,80,,right]Kolejny program to Air Sharing. Jest to niesamowicie przydatnya aplikacja który zamienia naszego iPhone lub iPoda touch w przenośny bezprzewodowy dysk. Jego zaletą jest to, że nie potrzebujemy instalować żadnego programu na komputerze z/do którego będziemy przenosili dane. Wystarczy, że pracuje w tej samej sieci co iPhone lub iPod touch. W systemie Mac OS jest nasze urządzenie jest widziane w Finderze poprzez protokół Bonjour, w systemie Windows możemy go dodać do „Miejsc Sieciowych”. Możemy też z każdego komputera dostać się do iPhone’a poprzez przeglądarkę WWW.
Dokumenty przechorowywane na telefonie możemy oczywiście przeglądać za pomocą tego programu. Lista formatów jest spora i obejmuje dokumenty iWorka, Microsoft Office, PDF, pliki z muzyką oraz z filmami.
Spieszcie się z pobraniem programu bo producent zapowiada, że program jest bezpłatny przez tydzień a potem będzie kosztował 6,99$. Jest jednak wg mnie wart dużo więcej.

 

[singlepic=1297,80,80,,right]Na koniec gra i tym razem będzie to zupełna klasyka w klasycznym wydaniu. Space Invaders – gry chyba nie musze przedstawiać nikomu. Moim zadaniem największą zaletą jest fakt, że producenci przenieśli tę gre na platformę iPhone z wyglądem dokładnie takim jaki znamy choćby z Timexa. Super.

 • pr

  Air Sharing jest swietne !
  Dzieki Norbi.

 • joasia

  Bardzo, ale to bardzo przydatna aplikacja. Naprawde warto pospieszyc sie ze sciagnieciem.

 • czaras

  Air sharing jest ok, ale niestety zawiesza sie przy probie odpalenia pdf’a, ktory wazy kilkadziesiat mb.

 • andig

  Co ma zrobić, jeśli pisze mi, że program nie jest dostępny w polskim app store??