Ciekawe programy z AppStore – Część 16

Czwartkowy przegląd programów z AppStore gotów na kolejną odsłonę.

[singlepic=1466,80,80,,right]iTalk to darmowy program od jednego z największych producentów akcesoriów dla iPoda czyli Griffina. Aplikacja zamienia naszego iPhone’a lub iPod touch 2G (wymagane słuchawki z mirofonem) w dyktafon. Takich aplikacji jest bardzo dużo, ale ta charakteryzuje się bardzo dobrą jakością nagrywanego dźwięku. Długość nagrania uzależniona jest od pojemności naszego iPhone’a oraz wybranej jakości nagrania. 1GB wystarczy na nagranie 800 minut w dobrej jakości lub 200 w najlepszej. Bardzo podoba mi się stale wyświetlana wielkość pliku jaki powstaje w czasie nagrywania.
Nagrania możemy przenieść do komputera MAC lub PC za pomocną również darmowego programu iTalkSYNC.

 

[singlepic=1467,80,80,,right]Colors Lite to bezpłatna wersja aplikacji o tej samej nazwie. Program jest swojego rodzaju tablicą do rysowania. Możemy wybierać rodzaj pędzla którym będziemy rysować, kolor farby itp. Bardzo ciekawe jest to, że niektóre pędzle uzależniają swoją grubość oraz siłę nacisku od działa akcelerometru. Zabawa w rysowanie naprawdę wciąga i przy odrobinie talentu można stworzyć naprawdę ciekawy obraz.
Najlepsze obrazy możemy zobaczyć w galerii dostępnej z poziomu programu, niektóre są niesamowite. Mi się bardzo podoba zapamiętywanie przez program każdego pociągnięcia pędzlem i możliwość odtworzenia potem procesu powstawania obrazu. W wersji darmowej niestety nie możemy zapisać naszego dzieła. Pełna wersja kosztuje zaś 3,99 Euro, a zachętą do zakupu może być to, że przy powstawaniu programu miał duży udział nasz rodak.

 

[singlepic=1468,80,80,,right]Gra na dzisiaj to iPhonowa wersja znanej chyba wszystkim gry Pac-Man Lite. W grze jeśli ktoś nie wie, musimy zebrać wszystkie kropki z labiryntu na ekranie i nie dać się zjeść.
Nowością której nie mamy w żadnej wersji tej aplikacji na inne platformy jest możliwość sterowania za pomocą akcelerometru.
Gra w wersji darmowej Lite posiada niestety tylko jeden poziom, a wersja płatna jest dość droga i kosztuje 5,99 Euro. Należy dodać że wersję pełną możemy mieć z Panem Pac-Man lub Panią Pac-Manową :)