Ciekawe programy z AppStore – Część 58

W ten jakże piękny ;) czwartek standardowo zapraszam do zapoznania się z trzema ciekawymi aplikacjami dla iPhone OS.

MyPantoneNa pierwszy rzut program MyPantone, drogi, ale bardzo przydatny dla pewnych osób. Jest to iPhonowa wersja wzornika kolorów PANTONE®. Wielu grafików, architektów, czy stylistów nosi ciągle ze Sobą ciężkie i opasłe wzorniki kolorów, teraz wystarczy wgrać program do iPhone’a lub iPoda touch i zabrać go jak zwykle ze Sobą na spotkanie. MyPantone oferuje kolorów z praktycznie wszystkich standardowych bibliotek dostępnych na rynku. Oprócz tego posiada kilka ciekawych funkcji jak np. wykrywanie koloru na zdjęciach które mamy w pamięci telefonu, czy zamiana Pantonu na RGB. Niestety cena jest dość wysoka i wynosi 7,99 Euro.

EyeTVNazwa EyeTV powinna mówić dużo użytkownikom komputerów z systemem Mac OS. To nazwa jednego z bardziej popularnych programów do oglądania telewizji na komputerze. Teraz pojawia się iPhonowa wersja tej aplikacji, a dokładniej to iPhonowy klient tego programu. Jeśli kupicie program EyeTV i macie na komputerze pracującym w sieci lokalnej, też zainstalowany ten program to będziecie mogli oglądać telewizję na żywo i bezprzewodowo na iPhone. Działać będzie zmiana programów, przeglądanie archiwalnych nagrań, będziecie też mogli modyfikować listę programów do nagrania. Wisienką na torcie jest taka możliwość ustawienia programu i routera w domu, że będzie możliwe oglądanie telewizji z domowego komputera poprzez internet. Program kosztuje 3,99 Euro. Już się nie mogę doczekać, aż wypróbuje tę funkcjonalność w domu.

Sniper vs SniperDzisiejsza gra Sniper vs Sniper online wciągnęła mnie na dłuższy czas przed ekran iPhone’a. W grze wcielamy się w rolę snajpera który musi zlikwidować wszystkich przeciwników. Grafika w grze wygląda rewelacyjnie, a sterowanie odbywa się za pomocą akcelerometru oraz przycisków na ekranie. Oczywiście celujemy nasza broń ruszając iPhonem, a spust mamy na ekranie. Najfajniejsze jest to, że  możemy grać w trybie jednego gracza lub w trybie multiplayer online, gdzie przeciwnikami będą inni użytkownicy z całego świata. W miarę postępu gry misje stają się trudniejsze, ale też zdobywamy nowe lepsze rodzaje broni. Cena to 3,99 Euro, ale gra jest warta każdego centa.

 • Remik_K

  EyeTv przeciez zostalo wycofane z AppStore. Pisaly o tym tydzien temu prawie wszystkie serwisy.

 • Iphoner

  Widać Ayetv wróciło bo własnie je kupiłem

 • Piotr

  Od dawna korzystam z podobnego programu na windows czyli Orb live. Spisuje się znakomicie. Mogę oglądac TV przez internet, również GPRS/ edge i 3G. Od niedawna mam Maca i jestem bardzo ciekaw jak działa EyeTV. Zwłaszcza przez internet.

 • imsinxd

  Warto był też wspomnieć o Rock Band. Co do EyeTV to też jestem ciekaw… Chociaż nie wiem czy to im się udało. Norbi napisz później jak się sprawuje EyeTV ;>

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  EyeTV sprawuje się znakomicie. Właśnie oglądam TV na iPhone w domowej sieci Wi-Fi. Jakoś rewelacyjna.

 • velchinaski

  A co muszę mieć by oglądać tv poprzez eye Norbi ? Czy muszę mieć kupiony eye tv hybryd by oglądać tv.Jak oglądać tv z neta ? Możesz dokładnie opisać jak to uzyskać ???

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  velchinaski: musisz mieć program EyeTV w wersji 3.2, kompatybilny z nim Tuner TV to tyle. Będziesz mógł oglądać TV w zasięgu domowej sieci Wi-Fi oraz jeśli masz szybkie łącze w domu i odpowiednio skonfigurujesz router, to będzie możliwe oglądanie TV z każdej lokalizacji w której masz dostęp do wystarczająco szybkiej sieci Wi-Fi.

 • velchinaski

  a możesz Norbi podać nazwy tonerów które chodząc z tym softem ?