Ciekawe programy z AppStore – Część 79

Ciekawe programy z AppStore – Część 79
Tradycyjnie czwartkowo zapraszam na przegląd moim zdaniem ciekawych aplikacji z AppStore.

Jeśli ktoś ubolewał, że z iPada nie można wykonywać połączeń głosowych to bardzo prosto można ten stan rzeczy naprawić za pomocą bezpłatnego programu Bluetooth Phone. Aplikacja ta służy do połączeń głosowych za pomocą interfejsu Bluetooth. Jej niezaprzeczalnymi zaletami jest darmowość takiej rozmowy, możliwość prowadzenia jej i z iPada i z iPoda touch i iPhone, możliwość nadawania alfabetem morsa itp. Ma też jedną ale za to ogromną wadę. Takie połączenie są możliwe tylko wówczas gdy odległość między urządzeniami wynosi maksymalnie 18 metrów. Dodatkowo druga osoba musi wiedzieć, że chcemy do niej zadzwonić i też w tym samym czasie uruchomić ten program. Jednym słowem to jedynie gadżet, ale całkiem interesujący, między pokojami w biurze można sobie spokojnie porozmawiać.

Ekran iPada doskonale nadaje się do rysowania. Jest całkiem sporo programów stworzonych właśnie do tego, ale większość jest płatnych. Dobrym wyjątkiem jest tutaj Adobe Ideas, jest on bezpłatny oraz posiada wersję zarówno dla iPada jak i iPhone’a. Nie znam się na rysowaniu, ale program wygląda bardzo ciekawe. Możemy wybierać różne rozmiary pędzla, jego kolory i przeźroczystość. W przypadku błędu mamy też możliwość cofnięcia operacji do 50 kroków wstecz. Stworzone za jego pomocą rysunki można przesłać pocztą elektroniczną w formacie PDF który bez problemu otworzymy na komputerze w programie Adobe Illustrator i Photoshop. Myślę, że może się doskonale sprawdzić jako podręczny szkicownik.
Niestety program nie jest dostępny w polskim AppStore.

Gra Sketch Nation Shooter to bardzo klasyczne podejście do gry w której zestrzeliwujemy całą hordę przeciwników ale jednak w zupełnie nowej formie. Możemy bowiem sami stworzyć uczestników rozgrywki. Zarówno głównego strzelającego bohatera jak i przeciwników. W tym celu rysujemy na kartce nasz pojazd latający a następnie robimy mu z wewnątrz aplikacji zdjęcie. Od tej pory to właśnie naszym narysowanym pojazdem będzie można strzelać do wrogów. Oczywiście ich też możemy narysować nadając im najbardziej znienawidzoną formę.
Po narysowaniu elementów gry możemy wreszcie przejść do rozgrywki której cel możemy opisać zwrotem „Zabij ich wszystkich”. Bardzo fajny i nowatorki pomysł do oklepanego tematu. Gra kosztuje 0,79 Euro i chyba warto je wydać.

 • http://glowanet.pl safari

  ten pierwszy, to chyba dla jasnowidzów
  „druga osoba musi wiedzieć, że chcesz do niej zadzwonić” ;d

 • Piti

  Ten pierwszy nie wymagałby jasnowidztwa gdyby uwzględnić multitasking, a chyba w iPadzie też będzie, hm? :D

 • Fifty

  „Niestety program nie jest dostępny w polskim AppStore. ”
  Ależ oczywiście, że jest ;)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Fifty: Masz rację jest, hmm nie wiem dlaczego mi pierwotnie nie znajdował.