Ciekawe programy z AppStore – Część 82

Ciekawe programy z AppStore – Część 82
Jak wiadomo najważniejsze dla każdego urządzenia dającego się programować jest oprogramowanie. To ono świadczy o sile i daje popularność komputerowi czy iPadowi (ciekawe kiedy słowo iPad stanie się synonimem tabletu). Dlatego dzisiejszy odcinek ciekawych aplikacji z AppStore w pełni poświęcam iPadowi.

iUnarchive to aplikacja dzięki której będziemy mogli na naszym urządzeniu otworzyć praktycznie dowolne archiwum z spakowanymi plikami. Bardzo często otrzymujemy mailem jakieś spakowane pliki, do tej pory obejrzenie ich na iPadzie nie było możliwe, jednak po zainstalowaniu tej aplikacji stanie się proste i bardzo przyjemne. Jeśli otrzymamy w mailu spakowany plik w formacie  zip, rar, 7-zip, tar, gzip, bz2/BZip2, LhA lub StuffIt wystarczy na niego kliknąć i wybrać opcję „Open in…” i następnie program iUnarchive. Pliki rozpakują się w tym programie i będziemy je od razu otworzyć. Program otwiera następujące formaty plików JPG, PNG, GIF, XLS, DOC, PPT, PDF, RTF, iWork (Pages, Number, Keynote). Rozpakowany plik możemy też oczywiście wysłać mailem lub otworzyć w innym dedykowanym mu programie. Cena to 2,39 Euro.

CoPilot Live HD North America to pierwsza nawigacja GPS dla iPada. Program na razie posiada tylko mapy USA, ale daje nam obraz jak będą wyglądały systemy nawigacyjne dla iPada. Trzeba przyznać, że informacja jest tu zdecydowanie bardziej czytelna. Ekran może być podzielony w trybie pionowym lub poziomym na dwie części. Na jednej z nich możemy wiedzieć klasyczną mapę jak w każdym systemie nawigacji, a w drugiej części w tym samym czasie możemy wyświetlić kolejne manewry, widok skrzyżowań w naturalnym wyglądzie czy też informacje o mijanych obiektach. Daje to zupełnie inne odczucia niż nawigacja na małym ekranie do którego się w przypadku innych urządzeń przyzwyczailiśmy. Trzeba sobie jedynie zadać pytanie czy taki wielki ekran da się wygodnie zainstalować w samochodzie … w amerykańskim ogromnym SUVie na pewno tak, w europejskim małym Smarcie gorzej. Tylko informacyjnie wspomnę, że program kosztuje 23,99 Euro.

Tank-o-Box to gra która początkowo mi się nie spodobała ale potem bardzo wciągnęła. Naszym polem rozgrywki jest jakby wirtualne biurko po którym jeździmy czołgiem i niszczymy wrogów. Wrogów w postaci rożnych czołgów jest co niemiara i  musimy się wykazać nie lada sprytem aby je sprawnie wyeliminować i przy okazji zostać przy życiu. Bardzo ciekawie rozwiązane jest sterowanie. Nasz czołg porusza się jakby po kartce w kratkę, nie ma tu płynnych ruchów, jest jakby przeskakiwanie po polach. Może wydawać się to bardzo dziwne, ale naprawdę w czasie gry zdaje doskonale rezultat. Gra jest dzięki temu niesamowicie grywalna. Kolejną zaletą jest śliczna pseudo-trójwymiarowa grafika i rewelacyjna oprawa dźwiękowa. Naprawdę warto na chwilę pochylić się nad tym tytułem szczególnie, że kosztuje tylko 2,39 Euro, a zabawa szybko się nam nie znudzi bo mamy ponad 50 poziomów.

 • http://www.cadaplus.com morcego

  O to juz czwartek :)

 • chapoosh

  Wiecie moze czy jesli kiedys kupilem cos wewnatrz aplikacji (tzw. in-app purchase), a teraz przeinstalowalem aplikacje i nie mam tej zakupionej funkcji, program nie ma przycisku „przywroc zakupy”, to jesli teraz klikne zeby kupic to rozszerzenie to czy zaplace jeszcze raz?

  Jesli nie rozumiecie to pytajcie, moze to troszku zagmatwane…

 • cezary170

  tank-o-box wciąga gra, na kompie w nią czesto grałem i dzięki za wpis przyda mi sie na ipoda…

 • http://www.astracoupe.com tasman

  NORBI:
  Ja wiem ze to jest Twoj blog ( z akcentem na słowo BLOG! ) i robisz to hobbystycznie, ale może dało by się wprowadzić coś takiego by w czwartkowych ciekawych aplikacjach było np 3 app dla iPhone i 3 app dla ipada, jednak ipad jest w mniejszości jeżeli chodzi o urządzenia.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Tasman: od nastepnego odcinku bede opisywal 3 prgramy dla iPhone i jeden dla iPada. Ten odcinek byl wyjatkowy

 • http://www.astracoupe.com tasman

  O, fajnie to słyszeć. :)