Ciekawe programy z AppStore – Część 83

Ciekawe programy z AppStore – Część 83
Po dwutygodniowej mojej wakacyjnej przerwie wracamy do czwartkowych spotkań z ciekawymi programami dla systemu iPhone OS. Od tego tygodnia opisywane będą cztery programy, trzy dla iPhone/iPod touch i jeden dla iPada. Zapraszam do czytania.

Pierwszym dziś programem jest oficjalny klient serwisu społecznościowego czy czegoś innego czym jest Twitter. Sam z tego zupełnie nie korzystam ale  jako, że jestem zorientowany w temacie wiem, że to ważne wydarzenie. Do tej pory większość z użytkowników do  „Twitowania” używała programu Tweetie 2, teraz mogą już się cieszyć z oficjalnego klienta pod nazwą Twitter. Jak się okazuje właściciele Twittera poszli prostą drogą i po prostu kupili Tweetie 2 po czym zmienili mu nazwę. Przy okazji dodali kilka nowości jak np. przeglądanie i wyszukiwanie wiadomości w serwisie bez posiadania konta. Dla mnie to dobra informacja, nie posiadam i nie czuję potrzeby posiadania konta w tym serwisie, a czasem chciałbym spojrzeć co piszą inni.
Program jest teraz bezpłatny.

GPS Checker to program który może się przydać wszystkim użytkownikom różnych systemów do nawigacji satelitarnej. Jak wiemy iPhone czasem przez dłuższy czas nie potrafi znaleźć poprawnego sygnału GPS. Dzięki temu programowi możemy wymusić szybsze uzyskanie dokładnego sygnału z satelity. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Posiada jedynie jeden przycisk „Check” oraz mało dokładny miernik sygnału GPS. Jednak z moich obserwacji wynika, że działa całkiem sprawnie. Za jego pomocą dość szybko udaje się modułowi GPS ustalić właściwą pozycję i potem programy nawigacyjne startują dużo szybciej. Aplikacja kosztuje 0,79 Euro.

Bardzo rzadko zdarza mi się pisać o tej samej grze kilka razy. Teraz jednak okazja jest wyjątkowa, gdyż gra ta kilka dni temu obchodziła swoje 30 lecie. Pewnie już wiadomo Wam o jaką grę chodzi … tak to Pac-Man. Samej gry chyba nie trzeba Wam przedstawiać więc jedynie w dwóch słowach. Pac-Manem czyli małą żółtą główką poruszamy się po labiryncie w którym musimy zebrać wszystkie kropeczki i uciekać przed duszkami. Gra jest naprawdę bardzo wciągająca i przez te 30 lat zawitała na wszystkich możliwych platformach sprzętowych. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że rekord świata stanowiący maksymalną liczbę osiągalnych w grze punktów, ustanowił 3 lipca 1999 Billy Mitchell. Wynosi on 3,333,360 punktów. Dokonał tego w ciągu 6 godzin. W czasie gry Pac-Man zjadł wszystkie kulki, specjalne kulki, wszystkie przestraszone duszki i premie w postaci owoców. Nie stracił przy tym ani jednego życia.
Aplikację na iPhone sprzedaje ta sama firma która przed laty wprowadziła grę czyli Namco w cenie 3,99 Euro.

Dzisiejszym iPadowym programem jest Air Display. Dzięki temu programowi zamienimy naszego iPada w dodatkowy bezprzewodowy ekran dla naszego MacBooka lub innego dowolnego komputera z systemem Mac OS (wsparcie dla Windows wkrótce). Oczywiście odbywa się to tak, że na komputerze instalujemy specjalny program serwer a na iPadzie oprogramowanie klienckie. Od tej pory nasz tablet będzie się zachowywał jak zwykły monitor podpięty do komputera. Będziemy mogli nawet w systemowych ustawieniach Monitorów ustalić jego położenie oraz zrobić z niego np główny ekran. Co więcej możemy nim dotykowo sterować. Lista zastosowań jest naprawdę bardzo szeroka, iPad może służyć jako ekran na przyborniki Photoshopa, do śledzenia Facebooka na żywo, sterowania suwakami w Logicu czy wreszcie jak pisze producent do szanowania możliwością używania Flash na iPadzie. iPada z komputerem łączymy bezprzewodowo poprzez sieć Wi-Fi i z moich wczorajszych testów wynika, że działa to znakomicie i szybko.
Cena programu to  7,99 Euro.

  • Kuras77

    Norbi, orientujesz się czy jest jakiś program na iPhone który pokazuje dokładnie złapane satelity na tle ziemi i moc sygnału jak to ma miejsce w programie GPS Info dla PDA?
    http://www.pocketgpsworld.com/reviews/globalsat-sdio-gps/sdio-gps.gif

    Air Display może być bardzo użyteczny dla właścicieli iPada – to kolejny plus dla niego :)

  • ziefco

    iBooks jest juz w polskim AppStore dla iPada.