Ciekawe programy z AppStore – Część 98

Kolejny czwartek i coraz bliżej do 100 :) już wiem jaka będzie nagroda w konkursie z tej okazji. Tymczasem kolejne trzy ciekawe aplikacje dla naszych urządzeń.

O programie VLC już pisałem. Trochę ponad miesiąc temu pojawiła się iPadowa wersja tego najbardziej popularnego odtwarzacza filmów. Teraz dołącza do niej wersja iPhonowa, a konkretniej aplikacja staje się uniwersalna. Oprócz działania na iPhone ta aktualizacja poprawia szereg problemów z działaniem programu jakie mieliśmy w pierwszej wersji. Dlaczego warto w ogóle pisać o tej aplikacji? Po pierwsze jest bezpłatna, a po drugie i oczywiście ważniejsze potrafi jako jedyna odtwarzać filmy z napisami.
Pewnie wielu z Was ucieszy się z iPhonowej wersji.

Teraz coś do mojego ogródka, czyli kolejna aplikacja – katalog zegarów. Tym razem na tapetę idzie HUBLOT, w tym roku aktualny oficjalny czasomierz Formuły 1. Aplikacja apstorowa ma bardzo ciekawe funkcje w tym: Collection – klasyczny katalog produktów, 360° czyli możliwość obejrzenia kluczowych modeli kolekcji w widoku 3D z aktywnymi funkcjami, To try it is to love it czyli możliwość wykonania zdjęcia nadgarstka, a następnie na ekranie iPhona dopasowanie wybranego modelu zegarka z dostępnych ponad 60 modeli, oczywiście w rzeczywistej skali oraz Choose your HUBLOT watch by the sound of its materials – możliwość stworzenia własnego zegarka na podstawie wybranych materiałów. Program jest bezpłatny i naprawdę fajny.

No dobra ja tej gry nie rozumiem, ale wiem, że są ludzie uzależnieni od niej, a także tacy którzy mogą zabić dla niej. To wcale nie żart. Mowa tutaj o FramVille, czyli symulatorze gospodarstwa rolnego. Hodujemy  różnego rodzaju krowy i inne ustrojstwa, niby nic ciekawego, ale połączenie z Facebookiem spowodowało, że gra osiągnęła ogromny sukces. Zresztą grę pewnie znacie lub przynajmniej o niej słyszeliście. Teraz firma ją produkująca wypuściła dedykowaną wersję dla iPada (wersja dla iPhone’a) była już wcześniej. Pewnie większy więc wygodniejszy ekran iPada (niż w iPhone) oraz możliwość grania w dowolnym momencie, spowoduje, że jeszcze więcej osób uzależni się od tej gry. No cóż, całe szczęście, że jest bezpłatna.

 • Empiryczny

  Eeee Norbi, nie testowałeś VLC na iPhonie, prawda? VLC nie odtwarza napisów.

 • Empiryczny

  No i nie jako jedyna rzekomo odtwarza napisy. A Oplayer, CineXPlayer?

 • majkel

  Polecam wszystkim oplayera!

 • sheeple

  Od jakiegoś czasu dostępna jest w appStore jedna z najlepszych aplikacji dla iPodów Touch mianowicie FLAC Player,oczywiście jeżeli ktoś kupuje iPoda do słuchania muzyki.Wreszcie nie muszę konwertować FLAC do ALAC.To tak jakby playerek dostał zupełnie nową funkcję.Jedyny minus to chora cena 9.99$.Trochę dziwi fakt że programik został kompletnie przemilczany.

 • Legiony

  Nowa wersja VLC nie odtwarza napisow nawet na IPAD-dzie bo mam ja zainstalowana.
  A starsza wersja odtwarzala ale bez Polskich liter a wiec i tak lipa.

 • Marucins

  Proszę napisz jak VLC ma otworzyć filmy z napisami?

  Próbowałem txt, srt i nic! dla jasności identyczna nazwa…

 • Legiony

  @Marucins
  Nie da sie wgrac napisow.
  Dalo sie w pierwszej wersji tylko ale nie bylo Polskich liter.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Hmmmm. Faktycznie nowe VLC nie pokazuje napisów dziwne.
  Przepraszam za wprowadzenie w blad

 • Marucins

  **Legiony** dokładnie o tym napisałem. Wczesna wersja ale ona była na iPad’a a mnie to nie interesuje.

  Ten program idzie w złą stronę. Jest darmowy ale mimo tego jest bardzo toporny… Aby wgrać film trzeba użyć iTunes, nie odtwarza filmów w 720p…

  Lepszym odpowiednikiem ale płatnym niestety jest CineXPlayer.

 • Martinez

  Heh, wlasnie poradzilem sobie z napisami txt do filmu odtwarzanego na VLC !!!! :)
  plik tekstowy o tej samej nazwie co plik avi, poprostu zmienilem tozszerzenie z .txt na .srt…… i poszlo :) są polskie znaki !!!!!!!
  Pozdrawiam