Ciekawe programy z AppStore – Część 104

Oto czwartkowy subiektywny i chyba dziś bardzo fajny wybór ciekawych aplikacji z AppStore.

Zawsze jest dobry czas aby zjeść coś smacznego. Jeśli nie wiecie co może warto zdać się na program Daily Feast. Aplikacja ta codziennie będzie „serwować” zdjęcie jakiegoś dania, na widok którego cieknie ślinka. Po kliknięciu na przycisk „przepis” wyświetla się okno z odpowiednim postem jakiegoś blogera, do którego odnosi się zdjęcie i w którym znajduje się przepis na danie. Codziennie w programie prezentowane jest nowe zdjęcie (w sobotę i niedzielę to samo), a poprzednie zdjęcia mozna podejrzeć w pasku (wyświetla się po naciśnięciu „browse”). Można też zaznaczać ulubione zdjęcia/dania. Program jest darmowy i świetnie wykonany, a na jego plus możemy zapisać dodatkowo to, że jest autorstwa Polaków.

AirPlay to jedna z fajniejszych funkcji w najnowszej wersji systemu iOS. Pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki i filmów między np. iPhone, a Apple TV. Aplikacja AirView to fajne rozwinięcie tego tematu. Pozwala ona zamienić iPada, iPhone’a lub iPoda touch w urządzenie odbierające stream w formacie AirPlay. Dzięki temu możemy np przesłać bezprzewodowo film nagrany kamerą naszego iPhone’a na duży ekran iPada. Możemy też wykorzystać stale rozwijany program dla Mac OS Airflick i wysyłać na iPada filmy z naszego komputera. Wszystko to w obrębie jednej sieci Wi-Fi. Strasznie fajowe. Program jest bezpłatny i przygotowany zarówno dla iPhone’a jak i iPada. Niestety obecna wersja akceptuje tylko pliki z filmami, nie da się przesyłać pokazu zdjęć.

Sam nie wiem czy to gra czy nie, choć po ostatnich zmianach raczej tylko gra. Mówię o emulatorze systemu MS-DOS dla systemu iOS. Program już raz się pojawił w AppStore, a potem znikł z powodów naruszania licencji. Wtedy był pełnoprawnym emulatorem, na którym można było podobno uruchomić nawet Windows 3.11. Teraz program o nazwie iDOS wraca do AppStore, ale tylko jako nośnik klasycznych gier z tego systemu. Dzięki niemu pogramy w takie hity jak Wolfenstein 3D czy Duke Nukem. W tej chwili gier mało bo 6, ale są bezpłatne. Podobno w najbliższym czasie ma się pojawić jeszcze kilka i to nie tylko gier, ale i programów.  Jeśli macie ten program we wcześniejszej wersji to uważajcie z instalacją aktualizacji, nowa wersja ma znaczne organicznie w postaci możliwości instalacji tylko tego co dostarczy nam producent programu. Poprzednia wersja pozwalała wrzucać programy samodzielnie przez iTunes. Program jest darmowy i ma wersje dla iPhone oraz iPada.

15 Comments

 1. Ograniczenie iDOS’a można obejść używając (darmowego) programu iPhone Explorer – po prostu wrzucasz aplikacje / gry do katalogu Documents w folderze programu iDOS i ten chętnie przyjmie to co mu się poda :). Dlatego warto go brać póki jest (póki Apple znowu go nie zdejmie).

 2. Za parę godzin pobije swoj kolejny rekord.
  10 miliardów pobranych aplikacji z AppStore.
  http://www.apple.com/pl/itunes/10-billion-app-countdown/

  P.S. Jednak dzisiaj Norbi nie w sobotę.

 3. Wojtas: Ehh przyśpieszyło.

 4. Wojtas: No dobra policzyłem jeszcze raz i jednak w Sobotę nie myliłem się

 5. ja jednak obstawiam dzisiaj w nocy. mniej niż 47 milionów zostało. a 1000 idzie w ok. 2 sekundy. a pamiętając licznik z miliardową aplikacją oraz z 10 miliardową piosenką zawsze te ostatnie 50 milionów najbardziej przyspiesza.(pamiętam że przy 10 miliardowej piosence juz przy końcu tysiąc szedł co senkundę).

 6. Wojtas: Jakiś zakład?

 7. a co proponujesz norbi?

 8. Wojtas: 3 pack desperadosa?: ja mowie sobota, Ty przed

 9. ja moge przecinac :))

 10. juz jest zakład

 11. przy okazji zobaczcie jak wygladałyby gesty na iPhonie.
  http://www.youtube.com/watch?v=8vj3UdA5ZlI&feature=player_embedded#!

 12. Nie ma takiej aplikacji jak iDOS w App Store. Oddzial brytyjski.

 13. hej zna ktos programik zeby ikonki w springboardach ustawialy sie jedna za druga [bez pustych miejsc na stronkach springborda]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *