Ciekawe programy z AppStore – Część 105

Trzy ciekawe aplikacje z AppStore:

1: O tym programie muszę napisać. The Daily, jest to przedstawiona wczoraj na specjalnej konferencji gazeta dostępna tylko dla iPada. Za gazetą stoi magnat prasowy Rupert Murdoch. Sama gazeta jest bardzo fajnie skonstruowana, daje połączenie wszelkich multimedialnych treści takich jak tekst, zdjęcia, dźwięk czy film. Wszystko to razem złożone w dość przystępnej i łatwo obsługiwanej formie. Jednak tak naprawdę wszystko to już znaliśmy z innych gazet w wersji dla iPada takich jak Wired czy nasz lokalny Newsweek. Tutaj jednak mamy do czynienia z dziennikiem, przy którym nakład pracy jest nieporównywalnie większy!!! Tematyka tej gazety jest bardzo szeroka od informacji gospodarczych poprzez sport, aż po plotki. W zamyśle ma ona zastąpić większość innych gazet.  The Daily jest dostępne niestety tyko w amerykańskim AppStore i na razie przez dwa tygodnie jest darmowe. Potem subskrypcja będzie kosztowała 0,99$ za tydzień.

2: Kiedyś słyszałem już o tym projekcie, ale nie wiedziałem, że to nadal działa. Carpooling.pl to polska wersja największej internetowej platformy, dzięki której kierowcy i pasażerowie umawiają się na wspólne przejazdy po Polsce i Europie. W bazie serwisu zarejestrowanych jest już ponad 1,5 mln użytkowników, którzy generują regularnie ponad 400 000 ofert przejazdów i zapytań o wolne miejsca. Aplikacja z AppStore o tej samej nazwie czyli Carpooling.pl pozwala na mobilny dostęp do tej bazy danych. Dla osób chcących nap stopem przejechać przez Europę będzie to bardzo pomocne narzędzie. Sama aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, nie ma żadnych fajerwerków, ale przecież nie oto w niej chodzi. Ważne, że jest bezpłatna i działa.

3: ARSoccer to jedna z lepszych gier jakie ostatnio widziałem na iPhone. Prosta, ale dająca maksimum frajdy i przyjemności z gry. W grze musimy odbijać nogą piłkę futbolową. Piłka jest wirtualna, ale odbijamy naszą jak najbardziej prawdziwą noga. Oczywście wykorzystywana w tym celu jest poszerzona rzeczywistość. Na początku program musi skalibrować się pod nasze nogi potem wystarczy już tylko odbijać piłkę, która widzimy na ekranie. Muszę przyznać, że działa to zaskakująco dobrze, program prawie bezbłędnie rozpoznaje ułożenie naszej nogi i wystarczy zły ruch stopą, aby piłka wyleciała za ekran. Oczywiście możemy ją gonić, ale nie zawsze się to udaje. Super zabawa mająca jedną wadę – rano można mieć zakwasy. Program jest bezpłatny i wymaga urządzenia z kamerą czyli oprócz iPhonów odpali się tylko na Touch 4G.

1 Comment

  1. ..Windows jest to jedyny system operacyjny A yjA cy wA asnym A yciem. Do prawdny jest to niesamowity kawaA ek softu ktA ry za kaA dym razem potrafi zaskoczyA nas czymA nowym – nikt nie zaprzeczy. Pierwszym jest klikniA cie na ostatni dolny piksel zdjA cia gdzie zabezpiecznie nie zabezpiecza zdjA cia do koA ca – trzeba byA nieco precyzyjnym i niestety po zapisie kilku zdjA A z kolei moA na dostaA oczoplA su no ale dziaA a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *