Ciekawe programy z AppStore – Część 121

Dzisiejszy 121 odcinek Ciekawych programów z AppStore będzie mocno dziwny. Wczoraj Apple wydało bardzo dużo różnych ciekawych programów i warto wspomnieć o nich choćby jednym zdaniem.

Find My Friends – dzięki temu darmowemu programikowi będziemy mogli sprawdzić gdzie znajdują się nasi znajomi, którzy pozwolili się nam śledzić. Program wygląda całkiem ciekawie, ale grono osób, którym pozwolę się śledzić będzie raczej ograniczone.
AirPort Utility – to, też zresztą darmowe narzędzie pozwoli nam konfigurować z poziomu iPada lub iPhone’a urządzenia sieciowe Apple. Będziemy mogli skonfigurować zarówno fabrycznie nowe urządzenia, jak i zmienić ustawiania już działających.
Cards – ten program niestety nie jest dostępny w polskim AppStore. Dzięki niemu możemy stworzyć na iPhone własne kartki pocztowe, które potem można szybko, prosto i całkiem tanio wysłać zwykła pocztą na cały świat. Właśnie wysłałem kartkę do siebie, dam znać kiedy dojdzie.
iTunes Movie Trailers – ten program również nie znalazł się w polskim AppStore, a szkoda bo jest bardzo ciekawy. Pozwala bezpośrednio z poziomu iPada lub iPhone’a oglądać trailery filmów. Wszystko w doskonałej jakości i rozdzielczości.

Pora też na normalnie opisany program, a jest nim SkyCash. To iOSesowy klient niezależnego od operatorów telekomunikacyjnych uniwersalnego systemu płatności przez telefon komórkowy. Aby skorzystać z SkyCask należy zarejestrować się w systemie, zainstalować na telefonie darmową aplikację i zasilić konto środkami pieniężnymi. Rejestracja oraz realizacja płatności mobilnych z wykorzystaniem tego systemu jest darmowa. SkyCask pozwala doładować kartę pre-paid, wypłacić pieniądze z bankomatu bez posiadania karty, rozliczać się ze znajomymi czy wspierać działalność instytucji pozarządowych. Mi jednak najbardziej spodobała się możliwość mobilnego płacenia za bilety komunikacji miejskiej czy bilety kolejowe. Nie musimy szukać kiosku, czy automatu z biletami. Bilet można kupić wszędzie, 24h na dobę, korzystając z iPhone’a z dostępem do Internetu. Dla mnie okazyjnie korzystającego z komunikacji to super opcja. Szkoda jedynie, że sama aplikacja nie jest najlepiej napisana.

Tank Hero to gra będąca wariacją na temat klasycznych „czołgów”. W grze dostajemy nasz mały wirtualny czołg i musimy niszczyć inne przechodząc z poziomu na poziom. Rozgrywka osadzona jest w trzech różnych, przyjemnych dla oka światach w 3D. Nie ma tu jednak żadnej przesady, grafiki jest tylko tyle, aby gra była ciekawa jednocześnie od odciągając od tego co najważniejsze czyli walki. Czołgiem sterujemy za pomocą dwóch palców, jeden z nich kontroluje ruch czołgu, a drugi kontroluje obrót wieżyczki. Może się to wydawać proste, ale kiedy robi się „gorąco” to palce łatwo mogą się pomieszać. Poszczególne poziomy różnią się od siebie poziomem skomplikowania labiryntów, ilością przeciwników oraz arsenałem dostępnych broni. Uwaga gra jest strasznie ciągająca, a kosztuje tylko 0,79 Euro.

 • http://www.facebook.com/people/Grzegorz-Stępień/100001671616530 Grzegorz Stępień

  „Właśnie wysłałem kartkę do siebie, dam znać kiedy dojdzie.” Szacunek.

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Jak test to test :)

 • http://www.facebook.com/martino87 Marcin Dąbrowski

  Nie rozumiem czemu Cards nie ma w polskim App Store, skoro ta aplikacja ma nawet wbudowany j polski ;/

 • Wojtas

  A komu pozwolisz się śledzić?

 • Hemiomarin

  Godzina 6.00 a już 4 osoby czatują w Newcastle pod sklepem O2 po nowego iphone zdecydowanie mniej niż rok temu .

  @wojtas

  Wystarczy wyłączyć gps i nikt cir nie bedzie sledzić :)

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Na pewno nie żonie :)

 • Winandget

  Cards nie jest rownież dostepny w UK app store.Pozdro ;)

 • Hemiomarin

  Jest dostępny tylko jescze nie dzała :(

 • Mat

  Norbi. Zrób następny odcinek ciekawych programów, ale tym razem z appkami wspierającymi iCloud.

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Taki mam plan

 • Arti

  Dołączając do dyskusji czy będzie/jest taka możliwość by wszelkie pliki,dane w programach typu iFiles, aNote mogły być dostępne w iCloud ? żeby można było sobie tam wgrywać pliki, kasować za pośrednictem strony iCloud ?

 • MsJ

  Moze sie przyda bo jest dosc ciekawa oferta na http://www.box.net (maja swoja aplikacje w itunes http://itunes.apple.com/fr/app/dropbox/id327630330?mt=8&affId=1306247). W kazdym razie dziala to podobnie do iCloud. Wlasnie jest promocja, logujac sie dostajemy 50GB za free.

 • MsJ

  sorry link do Box.net to http://itunes.apple.com/fr/app/box.net/id290853822?mt=8&affId=1306247
  Wczesniejszy byl do Dropbox, podobna aplikacja

 • ymcmb

  Dlaczego Cards mi nie działa skoro pobrałem je z iTunes Store USA?

 • Pingback: Kartka z Cards | Blog - iPod, iOS (iPad, iPhone, iPod touch, Apple TV) - informacje ...