Ciekawe programy z AppStore – Część 134

Dziś będą bardzo krótkie Ciekawe programy bo nie mam czasu  zupełnie i za późno się za to zabrałem itp itp itp.

Szybki start i darmowy program Aurasma. Dzięki temu programikowi możecie wydobyć coś więcej ze zwykłych statycznych obrazków. Program działa na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości i pozwala np wyświetlić filmy w papierowych wersjach gazet. Wystarczy, że naszego iPada lub iPhone’a (podobno działa też na Andorid, ale pewnie nie zawsze i nie stabilnie :)) skierujemy na odpowiednie zdjęcie w naszej gazecie, a zdjęcie ożyje i pojawi się np film. Możecie przetestować jak to działa bo w kioskach właśnie się pojawił nowy numer TopGear, w którym sporo dodatkowej treści. Działa np na okładce oraz na stronach gdzie jest logo „Zobacz Wideo”.

Moje muzeum iPodów ma też swoją wersję na stronie myvimu.com. Serwis ten wydał właśnie swoją pierwszą książkę z cyklu „Almanach Kolekcjonera”. Jest to jednocześnie prawdopodobnie pierwsza polska książka stworzona za pomocą aplikacji iBooks Author i dostępna poprzez iBookStore. Sama publikacja to efekt koleżeńskiej współpracy wielu pasjonatów związanych z ciekawym, pełnym tajemnic kolekcjonerskim światem społeczności myvimu.com. Publikacja jest całkowicie darmowa, powstała z potrzeby zaprezentowania niezwykle barwnego, rozległego świata zbieraczy i miłośników nieskończonych okruchów dalszej i bliższej przeszłości. Pierwszy numer jest jeszcze mało multimedialny, ale w kolejnych ma się to zmienić. Jednocześnie ta publikacja pokazuje jak łatwo się tworzy książki w iBooks Author, ta była stworzona już w kilka godzin po ukazaniu się samej aplikacji.

Dziś bez gry bo muszę napisać o najlepszym kliencie Twittera – Tweetbot. Jak może wiecie kiedyś nie widziałem sensu w tym serwisie, śmiałem się, że nie wiem co to jest, a teraz się prawie uzależniłem. Od początku na iPhone najbardziej do gustu przypadł mi jego klient Tweetbot. Niestety nie było go dla iPada, niektórzy nawet robili JB iPada tylko po to aby mieć Tweetbot na pełnym ekranie. Na szczęście wczoraj ukazał się Tweetbot w natywnej iPadowej wersji!!!, pojawiła się też nowa iPhonowa wersja znacznie poprawiona względem pierwszej. Tweetbot jest szybki, ładny i pozwala na synchronizację przeczytanych tweetów pomiędzy różnymi urządzeniami. Ma jedną wadę trzeba go oddzielnie kupić dla iPada oraz iPhone :( 2x 2,39 Euro.
PS. Ja na Twitterze.

3 Comments

  1. Zgadzam się co do Tweetbota. Zastanawiam się czy nie kupić, ale wtedy musiałbym zakupić obie wersje, ale jestem sknerą, więc poczekam aż ekipa Tweetbota zrobi zniej apkę z +.

  2.  http://lnk.co/IIFDQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *