Ciekawe programy z AppStore – Część 135

Skoro tłusty czwartek to zapraszam na kolejny odcinek ciekawych programów z AppStore.

Pojawił się kolejny polski magazyn w iOSowym kiosku. Jest to MAGAZYN Film. To najstarszy polski miesięcznik o tematyce filmowej, który ukazuje się od 1946 r. Zawiera aktualne informacje na temat premier filmowych, branży oraz sylwetek twórców produkcji kinowych i telewizyjnych. Wersja elektroniczna pozwala na czytanie aktualnego numeru oraz pobieranie numerów archiwalnych, Niestety numer to po prostu PDF z wydania papierowego przewijany prawo lewo, w układzie pionowym lub poziomym. Działa zarówno na iPadzie jak i na iPhone. Ciekawie rozwiązano zakupy numerów. Można je nabyć tylko w prenumeracie. Trzy numery 3,99 Euro, sześć numerów 6,99 Euro i 12 numerów 17,99 Euro. Jak zamierzacie regularnie czytać no wersja półroczna jest najbardziej opłacalna.

Dziś na drugiej pozycji gra bo na trzecie będzie też prawie gra. Kilka razy chciałem już napisać o tej grze, ale jakoś się nie składało. Chodzi o Minecraft – Pocket Edition. Nie wiem czy znacie fenomen Minecraft – to gra w otwartym trójwymiarowym świecie, który możemy sami kreować. Wszystkie konstrukcje budujemy z różnych materiałów, ale każdy ma formę sześcianu. Gra w wersji Pocket Erition jest dopiero rozwijana, ale jak to robiła firma już w wersji dla dużych maszyn, musimy za nią nawet w wersji beta zapłacić. W chwili obecnej mobilna wersja przypomina grę w wersji Classic. Czyli daje jedynie możliwość stawiania i usuwania sześcianów z różnych materiałów, których mamy pod dostatkiem i jesteśmy nieśmiertelni. Możemy zwiedzać świat i uczyć się gry. Lada dzień, może nawet dziś pojawi się nowa wersja gry, gdzie pojawi się podział na noc i dzień, pojawią się Zombie oraz owieczki. Uważajcie, można się wciągnąć.

Niezwykle  rzadko opisuje programy, których nie testowałem – chyba nawet pierwszy raz. Program Flypad to jednak program bardzo ciekawy i warty opisania. Dzięki niemu możemy zamienić iPoda touch lub iPhone’a w bezprzewodowy pad do kontroli gier uruchamianych na PC z tfuu ftuu Windows. Na urządzeniu instalujemy program Flypad z AppStore, a na komputerze instalujemy serwer do tego programu pobrany z www.flypadapp.com, oba bezpłatne. Od tej pory nasz iPhone będzie padem do grania. Padem, który pozwala na sterowani poprzez poruszanie w przestrzeni oraz poprzez przyciski na dotykowym ekranie. Obecnie aplikacja jest dostosowana tylko do dwóch gier DiRT3 i Need For Speed: The Run, ale w najbliższym czasie mają dojść ustawienia dla innych i serwer dla Mac OS. Sami zobaczcie jak to działa.

11 Comments

 1. Bardzo przepraszam że piszę o moim problemie tutaj ale w tym miejscu chyba mam największą szanse na uzyskanie odpowiedzi. Po zainstalowaniu kilkunastu programów z Cydii wywala mi ikonka wiadomości w iphone. Czasami sms idzie w całości i ikonka nie wywala ale nie jest ten sms umieszczany w liście smsów. Wczoraj instalowałem kilka programów i było ok, dziś rano zobaczyłem że treść rozmowy imessage z jednym znajomym znikła – zostało tylko jego imię ale z pustym wnętrzem. Inne rozmowy sie zachowały i raz sms wysłany do nich trafia dalej do kontynuacji rozmowy a raz nie. Odinstalowałem kilka programików które głównie były dodatkiem do notification center jak: lusterko, music center, Data usage notofication, program który rozmywa wygląd notification center, action menu ale problem wciaz pozostaje…. Może ktoś miał podobny problem? Jeszcze raz przepraszam że tutaj o tym piszę. Pozdrawiam :)

 2. Przykro mi to nie miejsce na tego typu pytania.

 3.  za dużo syfu nawrzucałeś, nie ma się czemu dziwić, musiałbyś odinstalować wszystkie duperela z cydii i potem po kolei instalować na nowo sprawdzająć czy problem występuje.

  co do tematu – czekam na tryb survival w mc: pocket edition, przy wydawaniu wersji na windowsa czy mac os nie było ograniczeń apple, a teraz trzeba czekać na zgodę przy publikacji…

 4. Dla mnie minecraft PE jest fajny oczywiście czekam na dostępną już wersje na androida 0.2.0. Mam nadzieje że sprawdzanie tej aktualizacji pod kątem szkodliwego kody Apple zakończy jeszcze w tym tygodniu. Pozdrawiam :)

 5. Flypad zaraz sprawdzę :D

 6. Flypad?! Cóż normalny pad sprawdza się lepiej. Co do Minecrafta PE, kupiłem i… jestem zadowolony. Może dlatego, że Minecraft to naprawdę fajna gra, która przypomina mi moje ulubione zabawy klockami LEGO. Magazyn Film… jakimś cudem zawsze trafiam na darmowe egzemplarze w kinach, choć to dobrze, że pojawiają się takie rzeczy w Newsstand. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie CD-ACTION (wiem, że bez płyty xD) na to cudeńko jakim jest iPad. EDGE już jest, więc oczekuję więcej magazynów o grach w „Kiosku”.

 7. Jaki EDGE? ten http://itunes.apple.com/fr/app/edge-gay-lesbian-news-reader/id355894031?mt=8 ??

 8. Nie wiem jak działa Flypad ale coś podobnego już dawno było i nazywa się Tomokewh czy jakoś tak ;D

 9. Ten…  http://itunes.apple.com/pl/app/edge-worlds-most-respected/id451410596?mt=8

 10. jumi gamer działa w większości gier gta, nfs… używałem go na moim starym touchu 2g i działał bardzo dobrze.

 11. Wygląda na to , że na aktualizację  do Minecrafta będzie trzeba czekać tyle ile na zaakceptowanie OnLive’a , a przypominam , że trwa to od grudnia …. 
  Zresztą ta aktualizacja też jest do dupy , bo wprowadza stosunkowo niewiele w stosunku do czasu , który mieli na jej przygotowanie , nie ma craftingu , brak inventory z prawdziwego zdarzenia i są zaledwie 2 moby … pod tym względem lepiej prezentował się choćby Crafted chociaż jest w 2D , miał mocno rozwinięty crafting , jaskinie , moby , wszystko doskonale zerżnięte z PCtowego Minecrafta ;p o wiele więcej przyjemności z grania miałem z Crafted , niestety twórca po aktualizacji całkowicie zniszczył potencjał tej aplikacji i teraz nie warto w nią grać …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *