Ciekawe programy z AppStore – Część 136

Jednak lubię ciekawe programy z AppStore bo są w czwartek, a po czwartku jest piątek :)

Obiecałem sobie, że nie kupię TV do czasu jak Apple nie pokaże swojego. Jednak mój mały tester domowy doprowadził do tego, że poprzedni TV przestał funkcjonować. Na szczęście od zaznajomionej firmy dostałem TV Samsunga. Dość mały, ale wyposażony w złącze sieciowe i full HD. Bardzo się zdziwiłem, gdy przeglądając menu trafiłem na możliwość sterowania nim za pomocą programu z iPada lub iPhone. Ten darmowy program nazywa się Samsung Remote. Program działa naprawdę świetnie, nie ma żadnych opóźnień w sterowaniu. Mamy też z niego dostęp do wszystkich funkcji klasycznego pilota. Najlepsze, że to, że działa po Wi-Fi więc TV można wyłączyć leżąc w wannie. Z programem kompatybilnych jest bardzo dużo telewizorów i odtwarzaczy BD od Samsunga, bardzo możliwe, że Wasz też (głównie modele z 2010 i 2011 roku).

Sporo ostatnio plotek o M$ Office dla iPada. Chcecie już dziś proszę bardzo. Wystarczy w amerykańskim iTunes pobrać program OnLive Desktop, a na stronie desktop.onlive.com założyć konto. Dostaniemy wtedy zdalny dostęp do pulpitu z Windows 7. Na maszynie na której się zdalnie logujemy mamy dostęp do całego pakietu Office 2010, który z małymi problemami, ale możemy obsługiwać. Dokumentami z wirtualnym pulpitem możemy się wymieniać za pomocą sieciowej przestrzeni dyskowej jaką dostaniemy – pojemność 2GB. Takie konto jest całkowicie darmowe. Jeśli zapłacimy 5$ na miesiąc dostajemy konto o podwyższonej funkcjonalności. Będziemy mogli także za pomocą Internet Explolera 9 przeglądać internet w tym strony w takiej przestarzałej technologii jak flash czy co jeszcze ważniejsze ActiveX – tak tak niektórzy to jeszcze stosują. Dla mnie to super opcja bo dostaję stały dostęp do Windows, a czasem potrzebuję coś sprawdzić w tym systemie.

Lubicie grać w Monopol? Ja uwielbiam. Firma produkująca tę grę postanowiła wzbogacić swoją ofertę i do AppStore trafiła darmowa gra MONOPOLY Hotels. W grze nie kupujemy już państw i nie budujemy tam hoteli tylko koncentrujemy się na pojedynczym hotelu. Musimy zrobić wszystko aby był atrakcyjny dla naszych gości, który zostawią w nim bardzo dużo zielonych. Budujemy pokoje, luksusowe apartamenty, dodatkowe atrakcje i ogólnie dbamy i zdobywamy klientów. Graficznie całość wygląda bardzo fajnie i wydaje się być grywalna. Na razie dopiero zaczynam przygodę z zarządzaniem hotelem. Jeśli lubicie tego typu gry będzie to dla Was świetna pozycja, jednak oryginalnego Monopoly raczej nie przebije.

9 Comments

 1.  Z Samsung Remote korzystam już z miesiąc i jestem zadowolony, używam też Samsung Swipe It do wysyłania zdjęć cz filmów  z iPhone na TV Samsunga, taki trochę airplay.Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

 2. OnLive Desktop nie jest niestety dostępny w polskim iTunes Store.

 3. No niestety, ale nie tylko u nas niedostępny. Dlatego napisałem w amerykańskim iTunes

 4. „w takiej przestarzałej technologii jak flash …tak tak niektórzy to jeszcze stosują”

  No tak bo przecież „za 2 lata flash zniknie”! 
  Taki do przodu a pilota odkrył do telewizora na telefonie lol

 5. Ehh faktycznie przesadzilem z tymi 2 latami – rok bedzie bardziej na miejscu.

 6. Mariusz-dombrowski

  napisz nam lepiej jak kupowac apps store bez tarty kredytowej krok po kroku czy da sie kupic np w pekao sa z kartą debetowa czyli zwykła lub przelewem nie wiem jak to zrobic a bardzo chciałbym kupowac 

 7. Co pól roku piszesz że jeszcze max rok.

  Czasami dobrze jest wyjść z rezerwatu i zobaczyć jak to wyglada na świecie

 8. Popieram, przydałby się taki tutorial.

 9. Monopoly? Na rynku w tej chwili sa setki lepszych gier planszowych od Monopoly. Co wazne sa takze ich wersje elektroniczne na iPada np Puerto Rico, Caylus, Tygrys i Eufrat itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *