Ciekawe programy z AppStore – Część 138

W tamtym tygodniu ciekawych programy z AppStore nie było bo żyliśmy tylko nowym iPadem 3G (trzeciej generacji). Dziś są aby trochę od niego odpocząć.

Zaczynamy od nowości dnia dzisiejszego czyli Sparrow. Jest to pierwszy niezależny klient pocztowy, który możemy znaleźć w AppStore. Swoją droga to nawet dziwne, że Apple go dopuściło. Sparrowa znać możecie z komputerów Mac. Wersja dla iPhone (dla iPada może będzie w przyszłości) kosztuje  2,39 Euro i wnosi zupełnie nową jakość jeśli chodzi o interfejs użytkownika. Program jest bardzo prosty w obsłudze i bardzo szybki, mówiąc szybki mam tu na myśli nie samą szybkość programu, a ergonomiczność interfejsu opartego na przesuwanych ekranach. Bardzo mi się też podoba możliwość dodawania załączników (zdjęć) bezpośrednio z pisanej wiadomości. Niestety mimo, że świetny to program nie zastąpi domyślnego klienta, gównie dlatego, że nie obsługuje powiadomień Push. Co więcej nie wiadomo czy w ogóle będzie w przyszłości. Inne wady to brak możliwości obsługi kont POP3 oraz brak polskiej lokalizacji.

Od zawsze byłem abonentem sieci Era i wcale mi się nie podoba re-branding na T-Mobile. Ten kolor różowy jest straszny. Jedyne co może cieszyć to aplikacja MiBOA. Jest to program dla Abonentów T-Mobile posiadających taryfy Rodzina, Nowa Era, Nowa Firma, Pakiet dla Biznesu. Dzięki niemu dostajemy z poziomu naszego telefonu dostęp do biura obsługi abonenta. Możemy tam własnoręcznie i bardzo szybko sprawdzić bieżące koszty, włączać lub wyłączać pakiety dodatkowych minut, smsów lub danych w Twojej taryfie oraz sprawdzać ich wykorzystanie. Można także zarządzać usługami dodatkowymi, włączyć roaming międzynarodowy. Fajnie rozwiązano logowanie do konta. Jeśli mamy aktywne połączenie internetowe GSM (nie Wi-Fi) to nie musimy podawać żadnych haseł, program automatyczne loguje nas do naszego konta. Aplikacja jest darmowa i ciągle rozwijana swoje sugestie i pomysły możecie wysłać na MobileApps@t-mobile.pl

iBomber Defense Pacific – to genialny sequel starego hitu. W nowym wydaniu jest niesamowicie grywalny i potrafi wciągnąć na wiele godzin. W grze wcielamy się dowódce wojsk, który ma zrobić wszystko aby obronić swoją bazę przez atakami wroga. Wróg może nas atakować z każdej strony, z ziemi, z wody i z powietrza. Do tego robi to falami. My musimy jak najwięcej fal przetrwać. W tym celu kupujemy i rozstawiamy w otoczeniu naszej bazy różnego rodzaju działa, armaty i karabiny. Możemy je stawiać tylko na ściśle wyznaczonych i ograniczonych ilościowo miejscach. Nasze elementy obronne działają automatycznie reagując na wroga, ale możemy też przejąc nad nimi kontrole. Grafika w grze jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, dźwięk ciekawy, a misji bardzo dużo. Świetnie wydane 2,39 Euro. Działa na iPadzie i na iPhone. 


16 Comments

 1. Producent proponuje jakieś krzywe rozwiązanie push -> 
  http://www.sparrowmailapp.com/iphone/faq/articles/PushBoxcar.html

  A tutaj petycja do apla -> 
  http://www.sprw.me/push.php

 2. Warto może dodać, że wczoraj lub przedwczoraj pojawiła się oficjalna aplikacja Play24 dla iPhona i iPada. Funkcjonalność jest bardzo podobna z tym, że mamy dostęp do chyba wszystkich informacji jakie oferuje strona www firmy Play. 
  http://itunes.apple.com/pl/app/play24/id498473583?mt=8&ls=1

 3. Podobną appkę do MiBOA ma również Orange.

 4. Jak sie nazywa ?

 5. NOrbert widziałem Ciebie doslownie 10sekund temu w telewizji na tvp 1 w wiadomosciach. Robiles fote bialym ipadem 2 jjaaaaaacie to naprawde ty bylessss

 6. Norbi mam wrażenie, że przed chwilą widziałem Cie w tvp?:D

 7. Właśnie miałem to napisać :)
  Też widziałem :)

 8. Rzeczywiście przed chwila Norbert wystąpił jako ekspert ds. Technologii :D

 9. Kurde – ale kicha – iPhoto wymaga iOS 5.1 – a z moim JB 5.0.1 niewyglada to dobrze wrrrrrrr

 10. Jeżeli ktoś szuka darmowych programów dla Mac OS to polecam stronę http://niezbednik.simplemac.pl/

 11. Poszukaj w cydii iphoto501fix :)

 12. tyle ze tam po wifi nie dzialaja 3 z 4 glownych zakladek… 

 13. Ech, MiBOA dostępne tylko w PL AppStore, a Play24 również w US… Chyba zadowolę się stroną iboa.pl

 14. T-Mobile nie jest różowy, tylko magentowy. ;)

 15. Mi sie wykrzacza sparrow na 3Gs… Ktos moze ma podobny porblem ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *