Ciekawe programy z AppStore – Część 143

Hmm sam nie wiem dlaczego tydzień temu nie było Ciekawych Programów z AppStore – chyba jakoś umknął mi czwartek. Dziś za to są. Zapraszam.

Sigmund to naprawdę przedziwna aplikacja. Dzięki niej zaprojektujemy sobie sen – serio, wszystko jest poparte badaniami i matematyką. Jak to działa? Użytkownik definiuje sobie przedmioty o których chce śnić,  można ich wybrać do pięciu. Potem ustawiamy godziny w jakich będziemy spali i kładziemy telefon blisko siebie w łóżku. iPhone będzie monitorował nasz sen poprzez czujniku ruchu. Gdy zapadniemy w jego fazę zwaną REM, czyli tą w której pojawiają się sny, z głośnika telefonu będą szeptem wypowiadane wybrane słowa. Ma to spowodować, że będziemy śnili właśnie o tych rzeczach. Niestety musimy umieć śnić po Angielsku bo tylko w takim języku występuje 1000 możliwych do wyboru przedmiotów marzeń sennych. Na szczęście jest uniwersalny „SEX”. Nasz dobry sen kosztuje tylko  0,79 Euro.

Jeśli uważacie, że wykresy giełdowe są nudne to musicie zobaczyć program StockTouch – cena 3,99 Euro.  Pokazuje on w bardzo obrazowy sposób notowania giełdowe różnych spółek – polskiego parkietu nie ma. Zasada pokazywania opiera się na wyświetlaniu kwadracików ze skrótem nazwy notowanej firmy oraz z procentowym wzrostem lub spadkiem. Kwadraciki są zielone, jak firma wzrasta, szare jak jej notowania stoją w miejscu i czerwone jak spada. Kwadracików może być na ekranie wyświetlone całe mnóstwo z podziałem na branże. Po kliknięciu na pojedynczy kwadracik, przybliża się on do nas i wyświetla szczegóły. Najfajniejsze jest to, że wystarczy jeden rzut oka na taką tablicę i już wiadomo czy – cytując prowadzącego EKG – jesteśmy Bogatsi czy Biedniejsi. Sam giełdą interesuję się średnio ale interfejs tej aplikacji zrobił na mnie wrażenie.

Dzisiejsza gra nie jest już nowością, ale dopiero ostatnio mi się przypomniała bo pojawił się update i miałem okazję do niej przysiąść. Zrobiła na mnie spore wrażenie. Mowa o Sky Gamblers: Air Supremacy – cena 3,99 Euro dla iPad oraz iPhone. Gra to swojego rodzaju symulator lotu współczesnym myśliwcem – no może bardziej arkadowy symulator. Możemy usiąść za sterami jednego z czterech typów myśliwców i udać się na podniebne łowy. Jest kilka możliwości rozgrywki, możemy przechodzić różne misje, możemy swobodnie polatać, możemy wreszcie poprzez sieć pograć w tradycyjny deathmatch. Gra ma wszystko co potrzebujemy fantastyczną grafikę, świetną szybkość dzięki której można się poczuć jak w ogniu prawdziwej walki. Zróżnicowane misje i lokacje oraz możliwość gry przez sieć. Jedna z lepszych pozycji w AppStore.

6 Comments

  1. Miałeś okazję przetestować Sigmund? Jestem ciekaw czy to faktycznie działa.

  2. ej  chcecie jb dla 5.1 czy czekać i mieć JB dla iOS 6 ??
    głosujcie http://pod2g-ios.blogspot.com/
    Ja wybrałem 5.1 ;)

  3. to byl moj pomysl (moja teoria) – jak i wiele innych rzeczy co odemnie zostalo zerznietych i nawet nie podziekowano mi za to – ale uj z tym i duchem twoim

  4. weź bart zmień dilera albo bierz połowę bo już któryś raz czytam twój bez sensowny post, @Norbi może jakiś ban czy upomnienie….

  5. New iphone software downloads

  6.  Ehhh, a może tak spróbować sprawdzone i prawdziwe metody jak świadome śnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *