Ciekawe programy z AppStore – Część 144

Czwartkowe trzy aplikacje z AppStore na które warto zwrócić uwagę.

Są programy do przerabiana zdjęć tak aby wyglądały jak z dawnych lat, więc musiały też pojawić się programy robiące to samo z filmami. Wśród nich 8mm Vintage Camera jest chyba najlepszy. Za jego pomocą możemy kręcić w trybie rzeczywistym filmy wyglądające jakby miały 50 lat – możemy też dodawać te efekty do posiadanych już filmów. Wspomnianych efektów mamy osiem i są to  1920, Noir, 60s, 70s, Sakura, XPro, Siena i Pela. Dodatkowo możemy wybierać spośród siedmiu różnych obiektywów – Super 8, Clear, Flickering Frame, Spotlight, Light Leak, Color Fringing and Classic. Daje to nam naprawdę duże możliwość kreowania ciekawych scen. Jeśli to Wam nie wystarczy to jest jeszcze mój ulubiony efekt czyli możliwość dodania przeskakującej klatki filmowej. Aplikacja działa naprawdę super, a filmy nakręcone np za pomocą efektu 1920 wyglądają faktycznie jakby pochodziły z epoki kina niemego – no poza wysoką rozdzielczością 720p. Cena programu to tylko 1,59 Euro.

O tej aplikacji przeczytałem już dawno temu i nie zwróciła ona mojej uwagi, aż do dziś kiedy jej potrzebowałem. Nie jestem elektronikiem, ale lutownica, kondensatory i … oporniki to nie jest coś co mnie przeraża. Jednakowoż nie mam pojęcia jak odczytać rezystancję jakiegoś patrząc tylko na jego oznaczenie paskowe. Z programem Resistor Photo ID nie będziecie już musieli nigdy uczyć się tego na pamięć. Wystarczy zrobić zdjęcie opornikowi, a program sam odczyta jego parametry. Proste i tanie bo aplikacja jest darmowa. Oczywiście opisując ją zdaję sobie sprawę, że będzie to najmniej popularna aplikacja opisana w tym cyklu :)

Ski Safari to tania gra (0,79 Euro), która udowadnia, że nie trzeba bardzo rozbudowanej grafiki 3D, skomplikowanego sterowania lub wielowątkowej fabuły aby zrobić grę wciągająca na długie godziny. W grze zamieniamy się narciarza uciekającego przed lawiną. Mamy zwykły widok 2D, a całe sterowanie odbywa się poprzez dotykalnie palcem ekranu, które powoduje wyskok naszego narciarza w górę. W trakcie naszej ucieczki musimy wspomagać się łapaniem pingwinów, przejażdżką na grzbiecie Yeti czy też skuterem śnieżnym. Dodatkowo aby zdobyć większą ilość punktów powinniśmy wykonywać różne zadania, np. wykonać podwójny backflip, czy zabrać na skuter Yeti z pingwinem. Wszystko to dzieje się w naprawdę zawrotnym tempie, które na wyższych poziomach bywa wariackie. Gra ma swoją wersję zarówno na iPada jak i na iPhone, a moim osobistym zdaniem lepiej się gra na iPadzie.

3 Comments

  1. ski safari zdaje się ciekawe :) są jakieś nowe informacje o jailbreak 5.1???

  2. przecież wiesz, że gdyby było coś wiadomo to być na głównej stronie przeczytał :)

  3. juz od dawna przeciez jest :-]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *