Ciekawe programy z AppStore – Część 146

Za tydzień nie będzie ciekawych programów, za dwa też nie będzie bo będę na wakacjach. Dlatego dziś ostatni przedwakacyjny odcinek Ciekawych programów z AppStore.


My Warsaw – Warszawa jest moja
to bardzo ciekawy i niekonwencjonalny elektroniczny przewodnik po Warszawie. Przyda się nie tylko odwiedzającym Warszawę w czasie meczy Euro, także stali mieszkańcy mogą być nią zainteresowani. Aplikacja zaprasza nas na spacer po warszawie dwoma trasami związanymi z Januszem Korczakiem. Pierwsza trasa związana jest z całym życiem Korczaka, a druga z doświadczeniami wojennymi. Po drodze zatrzymując się w wyznaczonych punktach możemy przeczytać lub wysłuchać ich historii spisanej słowami Korczaka. Najfajniejsza jest jednak funkcja Augmented Reality (Rozszerzonej Rzeczywistości) dzięki której kierując iPhone’a na jakiś budynek zobaczymy jak wyglądał w czasach Korczaka. Aplikacja działa na iPhone oraz iPad.

WRC News to aplikacja z typu rzadko goszczących w Ciekawych Appkach. Jest to przedłużenie strony internetowej magazynu rajdowego WRC, który zna każdy fan motosportu. W aplikacji znajdziecie podane w ładny i bardzo wygodny sposób newsy, relacje rajdowe, zdjęcia z rajdów.  Zazwyczaj wolę przeglądać strony internetowe, a nie czytać informacje w dedykowanych aplikacjach, ale w tym jednym przypadku jest inaczej. Niewątpliwą zaletą aplikacji jest aktualność newsów oraz spora dawka multimediów. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana rajdów samochodowych.

Slingshot Racing to bardzo nietypowe wyścigi sań utrzymane w klimacie steampunkowym. Naszymi saniami ścigamy się lub jeździmy na czas po różnorodnych torach. Grafika jest naprawdę dopracowana i idealnie oddaje klimat steampunku. Rozgrywka zaś potrafi wciągnąć na długie godziny, a to za sprawą rewelacyjnego i nietypowego sterowania. Nasze sanie same jeżdżą po torze, ale jeśli chcemy szybko wchodzić w zakręty i nabierać coraz większej szybkości musimy im zapewnić właściwy tor. Aby tego dokonać musimy zarzucać liny z naszych sań na kręcące się cokoły stojące w różnych miejscach toru. Aby zarzucić linę klikamy w ekran, aby zwolnić klikamy jeszcze raz, a następnie jeszcze raz aby zarzucić na kolejny. Może wydawać się to lekko śmieszne, ale wciąga jak diabli. Cena promocyjna to 0,79 Euro.

5 Comments

  1. Znowu przekręt z datą… ;-)

  2. http://forum.applemod.pl/ zapraszam na forum, dużo ciekawych rzeczy, programów i innych ciekawostek :)

  3. nie lubię spamerów

  4.  banuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *