Ciekawe programy z AppStore – Część 147

Dziś bardzo nietypowe Ciekawe programy z AppStore. Po pierwsze dlatego, że w piątek, a nie w czwartek, po drugie, że w tym miesiącu dopiero pierwsze, po trzecie bo Forza Italia!!!.  No to start.

Wczoraj między jedną a drugą bramką Mario Balotellego przeczytałem na Twitterze, że Google wprowadziło do AppStore dwie aplikacje. Jednak ważniejsza czyli Chrome, a druga mniej ważna czyli Google Drive. Skoncentrujmy się na pierwszej. Chrome to jedna z najbardziej popularnych przeglądarek internetu i pewnie wiele osób bardzo się ucieszyło widząc ją w AppStore. Ja Chrome nie używam, ale muszę przyznać, że interfejs zarówno na iPadzie jak i na iPhone wygląda bardzo świeżo. Czy przeglądarka jest lepsza od standardowego Safari? Według mnie nie, a wybiorą ją pewnie Ci, który mają sporo usług w Google i będą chcieli być bardziej zintegrowani ze swoimi komputerami z Chrome. Oraz Ci dla których liczy się szybkość bo jak możecie zobaczyć na filmie, momentami bije na głowę Safari. To jej największa zaleta, a największa wada? Ta wynika z konstrukcji systemu iOS, brak możliwości ustawienia jej jako domyślą w systemie. Oczywiście oba programy się bezpłatne.

Apple też wydało nową aplikację i to bardzo ważną dla mnie. Aplikacja to Podcasts i chyba nie muszę tłumaczyć, że służy do przeglądania bardzo bogatej bazy Podcastów dostępnych w AppStore. Ważna jest natomiast dlatego bo można w niej słuchać Podcastu Nadgryzieni w którym zdarza mi się pojawić. Jeśli miałbym wypowiedzieć się w jednym słowie o tej aplikacji to wybrałbym Piękna. Apple do perfekcji dopracowało interfejs użytkownika i to zarówno na iPadzie jak i na iPhone. Choć na mniejszym ekranie wygląda jednak gorzej. Najbardziej podobają mi się dwa smaczki w interfejsie, wybór Podcastów zrobiony w firmie skali w starym radiu i oczywiście widok szpuli magnetofonowej w czasie słuchania. Ten drugi motyw na iPadzie wygląda wprost genialnie. Co ciekawe aplikacja jest bardzo mocno zintegrowana z systemem iOS, do tego stopnia, że po jej zainstalowaniu menu Podcasty znika z fabrycznej aplikacji Muzyka. Ciekawe. Jeśli chcecie więcej przeczytać na temat tego programu to zapraszam do Wojtka. Aplikacja również bezpłatna.

Gry miało nie być, ale Apple skasowało z AppStore świetną aplikację Display recorder, dzięki której mogliście nagrać to co widać na ekranie iUrządzenia – why?? Dlatego jest gra, a jest nią Pocket PlanesW grze wcielamy się szefa linii lotniczych. Musimy kupować samoloty, przewozić ludzi i ładunki, kupować możliwość operacji na nowych lotniskach itp. Jednym słowem wszystko to z czym na co dzień spotyka się prezes LOTUu :) Oczywiście cały czas rzucane są nam kłody pod nogi, a to popsuje się samolot, a to ludzie będą chcieli latać z innych miejsc niż te w których mamy puste samoloty, a to samolot jest za mały. Gra naprawdę wciąga i w fenomenalny sposób pochłania nam czas. Dodatkowym smaczkiem w grze jest grafika 8bitowa. Idealnie pasuje do charakteru gry i doskonale uzupełnia rozgrywkę. Aplikacja jest bezpłatna, ale jak to często bywa w tego typu grach, aby zabawa się szybko rozkręciła musimy zainwestować poprzez zakupy wewnątrz aplikacji w wewnętrzną walutę :)

10 Comments

 1. Podcasts nie działa niestety na moim Touch v2, na którym z reguły słucham Nadgryzionych (Requires iOS 5.1 or later)

 2. jeśli masz jailbreaka to możesz ustawić Chrome jako domyślną – wystarczy tweak o nazwie BrowserChooser. Repo można znaleźć w internetach :)

 3. A u mnie, po zainstalowaniu aplikacji Podcasty nie zniknęły podcasty z aplikacji Muzyka. Co więcej – jak coś subskrybuję w Podcasty lub coś ściągnę, to pojawia się to też w aplikacji Muzyka.

 4. Fajna gierka 'Pocket Planes’ dzięki :)

 5. JB i Chrome już jest domyślną przeglądarką.

  Lubię sprzęt Apple (czasami) ale jeszcze bardziej kocham JBrejkowany iOS!

 6. Norma :)
  Ja do tej pory nie miałem czasu na zrobienie upa do 5.1 i JB tego softu.

 7. dobrze gadacie Jebaczu Koz

 8. A jak w chromie stworzyc katalog w zakladkach?

 9. Porównywanie szybkości działania aplikacji na dwóch różnych urządzeniach to mało wiarygodny test…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *