Ciekawe programy z AppStore – Część 149

W przed weekendowy czwartek zapraszam do zapoznania się z trzema ciekawymi aplikacjami, które znalazłem w AppStore. Dziś będzie trochę wyjątkowo bo nie będzie gry.

Euro 2012 się skończyło, ale lato tego roku obfituje w wydarzenia sportowe bo za chwilę rozpoczynają się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Na Igrzyskach jest tak dużo dyscyplin i startuje tak dużo zawodników, że zorientowanie się w tym wszystkim może być trochę ciężkie. Z pomocą jak zwykle przyjdzie Wam iPhone i aplikacja Londyn 2012. Program jest wykonany bardzo schludnie i nastawiony na czytelne przekazywanie informacji. Uzyskamy dzięki niemu dostęp do aktualizowanych na bieżąco wyników reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012, dostęp do aktualizowanych terminarzy poszczególnych konkurencji oraz dyscyplin olimpijskich, klasyfikację medalową igrzysk oraz tabele dla rozgrywek grupowych wybranych dyscyplin drużynowych. Te informacje na pewno się przydadzą. Aplikacja jest darmowa, a dla korzystających z programu producent przewidział konkurs w którym zbieramy punkty i możemy wygrać olimpijskie koszulki.

Druga dzisiejsza aplikacja bardzo mnie cieszy bo jest to … zgadliście gazeta dla iPada i to bardzo ciekawa gazeta gdyż jest nią Puls Biznesu w wydaniu + czyli takim specjalnie przygotowanym dla iPada. Puls Biznesu co ciekawe jest dziennikiem a Puls Biznesu+ to pierwszy dziennik wydawany na iPady w naszym języku. Aplikacja co się chwali od razu została umieszczona w iPadowym kiosku. Zawartość dziennika to miks artykułów z wydania papierowego Pulsu Biznesu (świetna gazeta) teksty z Puls Biznesu Weekend oraz bieżące informacje z portalu pb.pl. Całość bardzo zgrabnie ubrana w aplikację iPadową ze sporą dawką elementów interaktywnych. Aplikacja ma charakterystyczny dla magazynów iPadwych układ czyli jest w pionie, a artykuły zmienia się prawo-lewo oraz przegląda góra-dół. Czasem przy przewijaniu artykułu musimy poczekać ułamek sekundy na wyostrzenie strony – tak wiem w aplikacji iMagazine jest dużo gorzej. Pojedynczy numer elektroniczny Pulsu Biznesu+ kosztuje 1,59 Euro, ale wydawca przewidział niespodziankę, czyli 3 miesięczną bezpłatną prenumeratę.
PS. Jeśli szukacie innych gazet dla iPada to kiedy opisywałem większość TU.

Zamiast gry będą relacje z gier, a konkretnie z rozgrywek i zawodów sportowych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012. Amerykańska stacja NBC przygotowała aplikację NBC Olympics Live Extra. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli oglądać na żywo na ekranie iPada oraz iPhone wszystkie zawody sportowe rozgrywane w ramach Igrzysk. Co więcej będziemy to mogli robić zupełnie za darmo. Niestety będąc w Polsce będziemy musieli przeskoczyć dwa problemy. Pierwszy mniejszy to to, że aplikacja jest tylko w amerykańskim AppStore. Drugi problem, streaming będzie realizowany tylko na osób z USA, tu jest trudniej musimy załatwić sobie jakiś VPN z adresem z puli USA. Fan sportu sobie na pewno sobie poradzi, a warto.

7 Comments

  1. Norbi, zamien prosze wyraz olimpiada na igrzyska i bedzie cacy :)
    olimpiada to okres miedzy igrzyskami jako ciekawostka :))

  2. norbi, igrzyska olimpijskie, nie olimpiada! ;) nawet w szkole tego uczą na historii – olimpiada to okres pomiędzy kolejnymi igrzyskami :)

  3. heh, akurat to samo napisałem ;)

  4. Tak tak wiem wiem oczywiście, ale przyjęło się mówić Letnia, Zimowa Olimpiada. Ale OK pozmieniałem częściowo.

  5. NBC Olympics pobrane, VPN USA ustawione, jest jednak mały zonk – jak się zalogować jeśli nie mam dostawcy TV z US ? Bez tego oglądania chyba nie będzie ?

  6. Bez loginu i hasła amerykańskiego dostawcy TV oglądania nie będzie :-(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *