Ciekawe programy z AppStore – Część 15

W dzisiejszym przeglądzie aplikacji z AppStore znowu same darmowe programy + jedna płatna ale Polska gra. Przekonałem się ostatnio, że prawie każdy płatny program ma swój jakiś bezpłatny odpowiednik.

[singlepic=1443,80,80,,right]Zaczniemy od iTranslate. Ten program to nakładka na system tłumaczeń Google Translate. Mimo, że strona Google Translate ma swoją iPhonową wersję to używanie tej nakładki w znaczący sposób przyśpiesza korzystanie z tłumaczeń. Niestety program wymaga do pracy połączenia z Internetem.

 

[singlepic=1444,80,80,,right]PanoLab to bardzo dobry mimo, że darmowy program do robienia panoramicznych zdjęć na iPhonie Ma dość ciekawy interfejs użytkownika i pozwala w naprawdę szybki sposób złożyć zdjęcia w ładną panoramę. W celu tworzenia panoramy można wykorzystać zrobione już wcześniej zdjęcia lub robić je w trakcie Tworzenia. Jeśli wyjdzie Wam coś ciekawego może warto to wysłać na konkurs.

 

[singlepic=1445,80,80,,right]Dzisiejsza gra sprawiła mi naprawdę dużo frajdy. Jest to Touch Hockey czyli popularna gra którą możemy spotkać w każdym salonie gier. Chodzi o to aby krążek wbić do bramki przeciwnika za pomocą trzymanych w ręku odbijaków.
Niewątpliwą zaletą gry jest możliwość rozgrywki sieciowej z drugą osobą posiadającą iPhone lub iPod touch. Oczywiście obie osoby muszą być w tym samym czasie zalogowane do tej samej sieci Wi-Fi. Dostępna jest też opcja rozgrywki z komputerem lub z drugą osobą na tym samym urządzeniu. Wada gry jest wyświetlanie co jakiś czas reklam sponsorów.

 

[singlepic=1446,80,80,,right]Dzisiaj dwie gry bo jest ku temu ważna okazja. W AppStore pojawiła się kolejna polska gra czyli Garden Keeper. W grze sterujemy za pomocą akcelerometru koszykiem w który łapiemy bądź nie łapiemy :) jabłka. Jest to pierwsza gra stworzona przez firmę Spooky Studio. Cena to tylko 0,79 Euro.

 • goto206

  iTranslate całkiem niezły. Działa szybko i przyjemnie, nawet bez WiFi.

 • eronek

  szkoda tylko ze panoramy nie mozna zapisywac w full res, tylko musisz dostosowac do 1024×768. ; ]

 • alek

  Polecam aplikację Discover, która umożliwia używanie ipoda touch/iphona jako dysku przenośnego (przez wifi), dostępną w AppStore od 19 października. Jest już kilka takich aplikacji, ale ta jest darmowa (pluję sobie w brodę bo zakupiłem wcześniej podobną płatną)

 • L

  PanoLab do kitu. Format zdjec wynikowych (stosunek bokow) jest dokladnie taki sam jak aparatu. Uzyskane zdjecia maja niewiele wiekszy kat, niewspolmierny do ilosci pracy wlozonej w zlozenie tych kilku zdjec w jedno.
  Brakuje mozliwosci wyciecia z przygotowanej panoramy zdjecia o dowolnym stosunku bokow – co to za panorama w formacie 3:2 czy 4:3? Szmelc.