Ciekawe programy z AppStore – Część 157

Nie poznaję siebie :) Czwartkowa porcja ciekawych programów z AppStore.

Standardowo już w czwartkowych programach znajdują się jakieś cyfrowe wersje gazet. Nie inaczej jest tym razem. Dzisiaj cyfrową prasę reprezentuje Magazyn Press, który w formie papierowej ukazuje się od 1996 roku. Ta pozycja przeznaczona jest dla wszystkich którzy interesują się mediami. Dla dziennikarzy, szefów marketingu, pracowników public relations, agencji reklamowych, media planerów oraz oczywiście osób niezwiązanych zawodowo z mediami. Dla mnie Press był kiedyś obowiązkową lekturą. Potem w ramach rezygnacji z pism drukowanych wyleciał z prasówki. Tym bardziej się cieszę, że od dwóch miesięcy można go czytać w formie Appki w Newsstand. Wersja cyfrowa to 1:1 wersja papierowa. Na ekranie iPada przewijamy po prostu strony magazynu w prawo i lewo. Nie ma absolutnie żadnych zmian w stosunku do wersji papierowej. Na okładce mamy nawet cenę 15 zł :) Skoro już jesteśmy przy cenach to iPadowym kiosku za jeden numer Press zapłacimy 2.69 Euro za pojedyńcze wydanie czyli około 25% taniej niż za wersję drukowaną. Roczna prenumerata to 14.99 Euro.

Drugi dzisiejszy program to kolejna pozycja typu Must Have. Uwielbiam oglądać firmy i nie wyobrażam sobie czytać o nich gdzieś indziej niż na www.filmweb.pl. Tak długo czekałem na aplikację tego portalu na iOS, że prawie przestałem mieć nadzieję, że się pojawi. Na szczęście jak się już pojawiła to jest prawie idealna. To kompletna zawartość serwisu se strony internetowej przeniesiona na mały ekran iPhone. Co najważniejsze zrobiono to tak, że program jest intuicyjny, łatwy w użytkowaniu i nie przeładowany funkcjonalnością. W aplikacji sprawdzimy więc repertuar kin i stacji TV, poznamy obsadę filmu, który nas interesuje, dowiemy się jakie recenzje zbiera oraz jak jest oceniany przez użytkowników portalu. Podobnie też jak na stronie internetowej będziemy mogli przeczytać biografie aktorów oraz zobaczyć w jakich filmach grali. Tym co mi się bardzo podoba to możliwość napisania naszej opinii o filmie oraz oceny go bezpośrednio z ekranu iPhone. Jak dla mnie świetna aplikacja, jedna z bardziej użytecznych.

Vengeance: Woz With A Coz – to mocno zakręcona pozycja. W scenerii graficznie i muzycznie rodem z ośmiobitowych komputerów stają naprzeciw dwaj wielcy przeciwnicy Steve Woz Wozniak i Danny Maczeta Trejo. Chyba wiadomo, że będzie wesoło. Gra to platformówka widziana z boku. W grze, co ciekawe jesteśmy ciągle w ruchu, czyli Woz zawsze ciągle idzie do przodu i to jest główne utrudnienie, bowiem każde spotkanie z przeszkodą kończy się koniecznością rozpoczęcia poziomu od nowa. Oczywiście nie tylko musimy omijać przeszkody, skakać przez przepaście ale również eliminować przeciwników. Jako, że nasza postać cały czas sama się porusza do przodu to mamy tylko trzy przyciski sterujące, skok, ślizg oraz strzał. Może się to wydawać proste i łatwe, ale wcale takie nie jest. Gra mocno wciąga, niestety ma jedną wadę czyli zakupu In-App Purchase. Jeśli chcemy mieć większe szanse to musimy kupować za nasze Euro żetony, a za żetony broń. Gra jest jednak Epicka :)

2 Comments

  1. A biedny ajfon5 leży na biurku… tak mu nie ładnie bez stacji dokującej…
    Testowałeś może te chińskie ew. inne projekty docków?

  2. Z tektury sobie zrób – szablon jest w necie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *