Ciekawe programy z AppStore – Część 159

Rok ma się ku końcowi – wiec zapraszam na ostatnie w tym roku Ciekawe Aplikacje z AppStore. Podjąłem, też ważną decyzję, w przyszłym roku jednak będę kontynuował ten cykl. Miałem go zaprzestać, ale jakoś się do niego przywiązałem. Pewnie nie będzie równo co tydzień, ale będę się starał. Do siego roku!

Ciekawe programy z AppStore - call blissCall Bliss – to bardzo ciekawa aplikacja, która jednocześnie jest tak brzydka i tak dziwna, że wcale bym się nie zdziwił gdyby niedługo wyleciała z AppStore. Było by jednak szkoda, bo aplikacja w ciekawy sposób omija (chyba) Applowe obostrzenia i dodaje nową funkcjonalność do systemowej funkcji „Nie przeszkadzać”. Jak wiadomo jest ona w systemie dość prosta, choć funkcjonalna. Dzięki Call Bliss znacznie ją jednak rozbudujemy. Możemy w aplikacji tworzyć różne listy dozwolonych osób i aktywować je w dowolnej chwili, a nie tylko polegać na liście „Ulubionych”. Można też definiować listy zależne od naszego położenia. Czyli po wejściu do domu automatycznie  aktywuje się lista dom, a po wejściu do pracy lista „praca”. Znalazła się też opcja całkowitej blokady wszystkich oraz lista dopuszczająca wszystkie osoby, ale tylko z naszej książki telefonicznej. Jeśli korzystacie z „Nie przeszkadzać” to powinniście nabyć tę aplikację (2,69 Euro), będziecie musieli jednak zaakceptować to, że to jeden z brzydszych programów jakie znam.

Ciekawe programy z AppStore - touchpal swype dla iosTouchPal to kolejny bardzo nietypowy program dla iOS. Jeśli macie doświadczenie z platformą Android to możliwe, że znacie metodę wprowadzania słów z ekranowej klawiatury zwaną jako Swype. Polega ona na przeciąganiu, bez odrywania palca po kolejnych literkach danego słowa. System analizuje na podstawie tego ruchu jakie słowo chcieliśmy wpisać. Bawiłem się kiedyś Swype i dla mnie to dość dziwne, ale są osoby, który uważają, że to świetne rozwiązanie (choć jak pokazują testy wcale nie  szybsze od klasycznego pisania). TouchPal jest stworzony dla Was jeśli chcecie Swype przetestować na iOS. To oddzielny program posiadający klawiaturę Swype. Możecie na niej pisać w języku Angielskim i kilku innych – ale bez polskiego. Jako, że jest to oddzielny program, a nie systemowa klawiatura to napisany tekst można wysłać mailem, SMSem, skopiować lub wrzucić do Everote. Aplikacja jest darmowa i fajna jeśli chcecie się pobawić lub jeśli właśnie poszliście po rozum do głowy i zmieniliście Androida na iOS, a bez tej metody wprowadzania tekstu żyć nie możecie.

Ciekawe programy z AppStore - nGoDziś zamiast gry jest rozrywka i aplikacja nGo. Bardzo długo czekałem na nią, bo jestem abonentem telewizji „n”, a to appka tylko dla jej abonentów. Dzięki niej mamy dostać wreszcie dostęp z mobilnych urządzeń do naszej telewizji. Aplikacja i system jest w fazie rozwoju więc napiszę co w tej chwili jest dostępne, co mam być i co bym chciał :). Teraz możemy oglądać po sieci, również poza domem niektóre kanały TV na żywo jak np TVN24, TVN turbo, TVPinfo, nSport i jeszcze kilka innych. Plus tego mamy dostęp do zasobów VOD telewizji „n”. Za jakiś czas (hmm ktoś wie kiedy?) będzie możliwe oglądanie na żywo w wewnętrznej sieci (tej samej co Turbo dekoder), pełnej oferty kanałów TV z pakietu jaki mamy wykupiony oraz oglądanie nagrań z naszego Turbo dekodera. Ja bym chciał jeszcze aby aplikacja umożliwiała sterowanie dekoderem, i np. zmianę kanałów. Telewizorem mogę sterować z appki, głośnikami też, a do dekodera muszę używać standardowego pilota, szkoda bo sam sprzęt jakim jest Turbo Dekoder umożliwia sterowanie przez Net. Jedyne czego się boję to, to jak na aplikacje i na całą telewizję „n” wpłynie połączenie z C+. Appka bezpłatna ale za samą usługę trzeba będzie płacić od 1 marca 2013.

13 Comments

 1. Norbi da się jakimś programem na iPhona sterować tv samsunga?

 2. „Jeśli właśnie poszliście po rozum do głowy i zmieniliście Androida na iOS” ;D

 3. Ukradłeś pierwczy człon mojego nazwiska…

 4. Ta aplikacja nGO ma działać tylko z Turbo dekoderem czy ze zwykłym (czarnym) też?

 5. Norbi, szukam nGo na IOS, nawet w programie „polskie apps” i nie moge go znaleźć, nie wiem o co chodzi… :[

 6. Aplikacja tylko na ipada

 7. ech nGo tylko na iPada, a szkoda, bo lubię się wieczorami położyć z Touchem i puścić sobie coś np. na TVN Playerze…

  BTW. Norbi kiedy wyniki konkursu świątecznego?

 8. w przyszłości ma być na wszystkie iosy i androidy, to w sumie normalne, że na początku dali na ipada, bo najłatwiej stworzyć appkę na jedno urządzenie bez kombinacji ;) widziałem na ipadzie ziomka i śmiga super, więc czekam na iphone’a :)

 9. to tez pierwszy człon z mojego:)

 10. taaak porównując to tutaj z tym co oferuje konkurencja nieporozumienie.

  Obecna aplikacja godna zainteresowania to Call Bliss. Aż dziw bierze że fApple jeszcze nie zerżnęło w pełni aplikację „nie przeszkadzać” tylko jego bardzo okrojoną wersję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *