Ciekawe programy z AppStore – Część 160

Chyba mieliśmy jakąś przerwę tygodniową – sam nie wiem dlaczego. Pewnie znowu nic ciekawego nie było w AppStore. Jednak dziś czwartek więc i ciekawe programy.


vivaChoć zaczynamy od pozycji, która dla wielu osób może nie być ciekawa. W iPadowym kiosku pojawił się aplikacja do czytania dwutygodnika VIVA. Prawdopodobnie nie jestem „w targecie’ tego wydawnictwa, ale papierowy nakład prawie 400 tys pozwala sądzić, że ktoś jednak czyta VIVĘ :). Jeśli nawet nie kojarzycie jaką tematykę ma to wydawnictwo to w jednym zdaniu można powiedzieć, że jest o życiu gwiazd. Magazyn w formie cyfrowej ma dwa layouty – pionowy i poziomy. Czytamy go zaś typowo dla iPada czyli prawo-lewo zmieniamy artykuły, a góra-dół strony artykuły. Oprócz tego mamy w niektórych miejscach  dodatkowe galerie zdjęć i tekst przewijany w ramkach. Całość bardzo poprawna i nie przeładowana przesadnie. Na plus należy też zaliczyć punktualność wydać cyfrowych. Dziś numer trafił na papierze do kiosków i dziś trafił do aplikacji. Niestety są też minusy, a dokładniej jeden czyi cena. Cena papierowa to 2,99 zł, cyfrowa 0,89 Euro czyli ponad 3,50 zł. To jedyny mi znany w chwili obecnej magazyn kosztujący więcej w wersji cyfrowej niż papierowej. Sytuację ratuje roczna prenumerata tańsza w wersji dla iPada.
PS. Na okładce pierwszego numeru iPhone :)

PodDJAplikacji do didżejowania :) z iPada jest kilka i są naprawdę dobre. Teraz pojawiła się jeszcze jedna pod nazwą PodDJ. Mówi Wam coś ona? Kojarzycie Pana Pod2g – na pewno, to przecież bardzo znana osoba ze sceny Jailbreakowej. Aplikacja PodDJ jest właśnie jego autorstwa. Aplikacja nie jest tania bowiem kosztuje 6,99 Euro, ale ludzie z branży mówią, że jest jedną z najlepszych bowiem jest niesłychanie responsywna. Faktycznie moje własne testy pokazały, że aplikacji nie zdarzają się żadne przycięcia czy chwile zamyślenia. Kto jak kto ale Pod2g wie jak optymalizować soft dla iOS. Sama aplikacja wygląda dość typowo, dwa talerze na które nakładamy muzykę z naszej biblioteki, po środku „fejder” i kilka innych przycisków potrzebnych cyfrowemu DJowi. Pewnie dla wielu bardziej zaawansowanych osób będzie ważne, że aplikacja wspiera kontroler Numark iDJ Live. Ci mniej zaawansowani docenią zapewne automatyczne wykrywanie BPM. Wszyscy zaś powinni być zadowoleni z wsparcia dla AirPlay. Tym co może być problemem jest ukrycie suwaków sterowania barwą dźwięku w dodatkowym okienku.

Uwielbiam pokera, a w wydaniu jakie mamy w grze Bold Poker jest wręcz genialny. Nie będę się długo rozpisywał bo najlepiej to widać na filmie. W skrócie jednak – iPhone to nasze karty trzymane w ręku (pocket cards), iPad to karty leżące na stole (community cards). Oczywiście do gry może włączyć się kilka osób z iPhonami, a cała rozgrywka wygląda świetnie. Jest już pomysł, aby w Warszawie zorganizować jakiś mały turniej w iTexas Hold’em. Cena 3,59 Euro.

10 Comments

 1. nie rozumiem – by grac w tego pokera to kazdy musi miec 5x iPhone? (piec kart = 5x iPhone) :-)

 2. Ja nie rozumiem sensu istnienia tej aplikacji do pokera. Tak ciężko kupić talię kart i zagrać normalnie? Zero użyteczności moim zdaniem. Mam wrażenie, że niektóre aplikacje są robione tylko dlatego, że jest to możliwe.

 3. plusem jest chociazby fakt ze nie bedziesz oszukiwac podkladajac jakiegos asa z rekawa :)

 4. Kart nie noszę przy sobie. IPada i iPhone tak

 5. a jest moze taka gra karciana „Flirt” w Apple Store?

 6. Marcin Dmochowski

  Ja się piszę na turniej :D

 7. Witka. A ja z inne j beczki. Czy ktoś zna jakiś program
  który będzie informował o nieodebranych połączeniach, SMSach na iphonku. Może coś
  jak przypomnienia? W poprzednim aparacie migała diodka i wiedziałem że coś mnie
  ominęło. Teraz muszę włączać telefon żeby sprawdzić czy ktoś nie dzwonił w
  czasie kiedy nie miałem przy sobie telefonu. Pozdrowionka.

 8. Ale z tego co widzę aplikacja 'nie zapewnia’ żetonów przez co wg mnie jest nieprzydatna. Chyba że ktoś nie nosi kart ze sobą, ale żetony nosi.
  Aplikacja byłaby genialna gdyby zapewniała po pierwsze żetony (dostępne z poziomu iPhonów i wrzucane na stół (ipada), a po drugie żeby na koniec rozgrywki podawała zwycięzce rozdania (ukłon w stronę niedoświadczonych graczy nie znających hierarchi kart).
  Wtedy ściągam ja/kupuję.

 9. Widze że screeny pokazujesz już na iPadzie mini. Jak wyglądają gazety na miniaku? Są po prostu mniejsze? Jak z widocznością literek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *