Ciekawe programy z AppStore – Część 25

Zgodnie z tradycją kolejna porcja aplikacji z AppStore na które warto zwrócić uwagę. Dziś będzie trochę bardziej felietonistycznie.

[singlepic id=1799 w=80 h=80 float=right]Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Apple odrzuciło z AppStore alternatywną przeglądarkę internetową Opera. Powodem miało być dublowanie funkcjonalności wbudowanej w oprogramowanie telefonu. Temat powrócił z siłą wodospadu kilka dni temu gdy okazało się, że Apple zaakceptowało jednak kilka przeglądarek firm trzecich.
Niestety jak się bliżej przyjrzeć tym programom to wcale nie są tą nowe przeglądarki a jedynie nakładki na standardowy silnik Safari. FireFoxa lub wspomnianej opery długo jeszcze nei zobaczymy w AppStore…
Wśród tych „nakładek” warto zwrócić uwagę na bezpłatną pozycję Edge. Dzięki niej możemy przeglądać strony na całym ekranie bez zbędnych pasków narzędzi. Niestety program nie jest dostępny w polskim AppStore.

 

[singlepic id=1800 w=80 h=80 float=right]Kolejna drażliwa sprawa to obsługa MMS w iPhone. Ostatnio robiłem ankietę z której jasno wynika, że aż 50% czytelników bloga używa lub używała by MMS jeśli by je obsługiwał Applowy telefon. Do tej pory jedyną możliwością aby zobaczyć MMS był Jailbreak telefonu i instalacja programu z podziemnego obiegu. Teraz trochę się to zmienia i w AppStore możemy znaleźć programy pozwalające na odbieranie wiadomości MMS. Taka pozycją jest kosztujący 0,79 Euro MMS Fetch. Wstrzymajcie się jednak z kupowaniem bo działa on tylko w niemieckiej sieci T-Mobile. Aby odbierać MMS od polskich operatorów musimy poczekać na efekty pracy polskich programistów.

 

[singlepic id=1801 w=80 h=80 float=right]Dość ciężkich tematów pora zająć się grami. Od dawna mam sentyment do gry Scorched i w tym cyklu opisywałem już grę o podobnych zasadach. Teraz jednak pojawiła się nowa pozycja iShoot. Gra … jest rewelacyjna. Nie mogłem się od niej oderwać przez kilka godzin. Super grafika, fajny interfejs, możliwość kupowania broni oraz tarcz. Wszystko jak za dobrych czasów Scorcheda. Jeśli mam szukać jakiejś wady to są dwie. Pierwsza to niemożliwość dokładnego ustawienia siły strzału, siła przybywa w raz z trzymaniem przycisku strzału który musimy puścić w odpowiednim momencie (to może być tez zaleta urozmaicająca grę). Druga wada to brak możliwości gry przez sieć.
Gra kosztuje 2,39 Euro i istnieje też w darmowej wersji Lite pozbawionej kilku możliwości.

 • udar

  Norbi – bardzo ladne logo u gory, widze ze zmiany na blogu ida w dobrym kierunku

 • Zygi

  Ładne ale ten iPod jakoś dziwnie wygląda

 • Jahu

  Jabłuszko powinno być nadgryzione ;) Myślę o czymś takim: http://userserve-ak.last.fm/serve/126/2527921.jpg

 • udar

  motyw z nadgryzionym jablkiem jest juz monotematyczny i powszechnie stosowany, wiec wedlug mnie taka kompozycja jest ok, nadaje indywidualnego charakteru :) ipod tez w porzadku, przydaloby sie jeszcze tylko cos zrobic z napisem: Blog – ipod, iphone, iphone 3g, moze usunac go calkowicie ?