Ciekawe programy z AppStore – Część 39

Dzisiaj czwartkowy opis programów z AppStore jest opisem przed długo-weekendowym. Podoba mi się to :)

zdjecie8Jeśli więc chcecie mieć na zielonej trawce zawsze dostęp do informacji o sprzętach Apple musicie pobrać za darmo program Mactracker. Jest to iPhonowa wersja tego znanego z dużych Maków programu. Program to tak naprawdę baza danych o wszystkich sprzętach jakie wyprodukowało kiedykolwiek Apple. Znajdziemy więc zarówno informację o nieprodukowanych już drukarkach jak i o najnowszych iPodach. Informacje o każdym sprzęcie są bardzo szczegółowe, począwszy od pierwotnej ceny, poprzez wymiary a skończywszy na wszelkich parametrach technicznych. Można nawet odsłuchać jakim dźwiękiem witał użytkowników np Macintosh Classic. Szkoda, że nie ma zdjęć produktów, może będzie to poprawione w kolejnej wersji. Obowiązkowy program dla każdego maniaka Apple.

m_9153c87a983a4571b4c2915ce3ee5057Program 3D Me to rewelacyjne narzędzie pozwalające stworzyć z naszych zdjęć wersje trójwymiarowe. Działanie programu jest naprawdę świetne. Wszystko co musimy zrobić żeby otrzymać trójwymiarowy obrazek to zrobić dwa bardzo podobne ujęcia tego samego miejsca. Robimy jedno zdjęcie, przesuwamy aparat o kilka centymetrów i robimy kolejne ujecie. Potem do pracy przystępuje aplikacja i tworzy na podstawie naszych zdjęć widok trójwymiarowy. Cały proces trwa około 20 sekund i daje naprawdę ciekawe efekty. Cena programu to tylko 1,59 Euro.

obrazek-111W sklepach z zabawnymi gadżetami można często kupić biurkową wyrzutnie rakiet. Wyrzutnią możemy zaatakować kolegę z pracy. Wersji wyrzutni jest sporo od najprostszych z sterowaniem na kabelku po te bardziej zaawansowane sterowane z komputera. Producent NEWO Corp. poszedł dalej i oprócz tego, że ich kosztującą około 100 zł (29,99$) wyrzutnią możemy zarządzać z komputera, to możemy jeszcze kupić program iLauncher w AppStore do bezprzewodowego kontrolowania jej z poziomu iPhone’a lub iPoda touch. Działa to tak, że wyrzutnię podłączamy pod komputer kabelkiem USB i uruchamiamy program dołączony do producenta. Potem na iPhone łączymy się z wyrzutnią i już możemy zdalnie strzelać do naszych kolegów. Program kosztuje 2,39 Euro.

3 Comments

  1. Mactracker jest świetny, na Macu bardzo często go używam :) Teraz tylko czekać aż uzupełnią go o zdjęcia ;)

  2. „zapomniałem ile model maca 334325252 ma ramu w bitach….. kurde muuuusze to wiedziec!” nie wydaje mi sie zeby do czegokolwiek to sie przydawalo :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *