Ciekawe programy z AppStore – Część 57

Czwartkowy opis aplikacji czas zacząć.

Photoshop iPhoneOd razu na początek duży strzał czyli Photoshop.com Mobile, a więc iPhonowa wersja chyba najbardziej znanego na świecie programy do obróbki zdjęć. Program jest wydany oczywiście przez Adobe Systems i chyba tylko to oprócz nazwy wiąże go z dużym odpowiednikiem. Po nazwie spodziewalibyśmy się ogromnej funkcjonalności, a dostajemy jedynie podstawową dostępną również w innych programach z AppStore. Aplikacja pozwala użytkownikom na edycję i udostępnianie zdjęć bezpośrednio z urządzenia i jest zintegrowana z serwisem online firmy Adobe Photoshop.com. Jeśli chodzi o możliwości edycji do dostajemy następujące narzędzia: kadrowanie, obracanie, odwracanie, zmiana ekspozycji, nasycenia, kolorów, dwa filtry  jak również kilka efektów specjalnych. Bardzo cieszy funkcja Undo która pozwala na bezpieczną zabawę ze zdjęciami bez obaw. Program jest bezpłatny, ale na razie dostępny chyba tylko w amerykańskim AppStore, w każdym bądź razie z najbliższym mi polskim i francuskim go nie ma.

Tweetie 2Tweetie 2 to kolejna wersja bardzo popularnego programu pozwalającego na iPhonowy dostęp do serwisu mikroblogowego Twitter. Mimo, że program jest aktualizacją aplikacji dostępnej już wcześniej to w AppStore występuje jako oddzielna i dodajmy płatna aplikacja. Producent obiecuje jednak, że nowa wersja to zupełnie inna jakość. Ja osobiście nie używam i nie rozumiem na czym polegają systemy typu Blip czy też Tweeter, ale wiem, że dużo moich czytelników ich używa na co dzień. Im pewnie program przypadnie do gustu bo pozwala na wysyłanie wiadomości do serwisu również ze zdjęciami i filmami. Oczywiście można tez czytać wpisy innych, edytować swój profil w systemie oraz co ciekawe przeglądać wpisy w trybie off-line. Cena to 2,99 Euro.

Arcade RealityArcade Reality to gra wykorzystująca nowe możliwości softwaru iPhone OS 3.1, czyli funkcję nakładania informacji na widziany na żywo obraz przez kamerę iPhone’a 3GS. W tym przypadku polujemy na przybyszów z kosmosu który pojawiają się np u nas w pokoju. Musimy przesuwając w powietrzu iPhone’a wyszukać naszych przeciwników i ich unicestwić. Całkiem fajnie to wygląda, a gra może wciągnąć na kilka chwil. Cena to 2,99 Euro, lecz program niestety działa tylko na iPhone 3GS bowiem wykorzystuje kamerę oraz kompas.
Jedyne co może burzyć dobrą zabawę i wrażenie po aplikacji to świadomość, że podobną grę miałem na swojej Nokii 7650 jakieś 6 lat temu :)

 • Robo

  Norbi… Mogles sie nie przyznawac, ze nie wiesz na czym polegaja systemy typu Blip czy Tweeter. :) To jak przyznac sie z pelna swiadomoscia, ze jest sie idiota. Dobrze, ze wiesz o co chodzi w SMSach i w blogu, ktory prowadzisz. :)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Robo: Hmm, nie obracając Cię powiem tak. Wiem co to za serwisy, ale uważam je za kompletnie bezsensowne, ale pewnie dla 13 latków może być :)
  Bloga czytać nie musisz. Pozdrawiam

 • Maciej

  1:0 dla Norbiego w tym przypadku:D jak to ktos wczesniej powiedzial.. jest masa ludzi albo lepiej lódzióf ktorzy dostaja iPhone`a na Komunie:D

 • eMSi_113

  w angielskim AppStor’ze tez nie ma Photoshop.com Mobile :(

 • Distreal

  Cóż, Photoshop Mobile, choć ograniczony, to i tak wypada pod względem interfejsu i możliwości, lepiej niż większość dostępnych programów w AppStore. Dziwne, że dostępny jest tylko w USA. Na szczęście, mam dodatkowe konto w AppStore USA, co by ściągać właśnie takie darmowe programy:D
  Co do Twitter’a to osobiście uważam to za przereklamowany produkt, który mimo wszystko się przyjął. Takie nowe podejście do systemu news’ów z RSS’em;] Jednakże, przez to, że się przyjął, jest must have’m dla wszystkich trendy firm i freelancer’ów. Teraz niezależni artyści bez twitter’a, są traktowani jak profesjonalny fotograf bez drugiego aparatu. Co jest swoją drogą, bardzo przykre.

 • noid

  twitter, a nie Tweeter :)

 • udar

  dla zainteresowanych jest juz klient Blipa na iphone/ipod touch

  http://appleblog.pl/polskie-programy-iblip-trafia-do-appstore

 • sito13

  na Irlandzkim store Photoshop’a też nie ma

 • http://costa.kofeina.net CoSTa

  Norbi, Photoshop.com Mobile to nie jest odpowiednik Photoshopa tylko przeniesienie na komórkę serwisu online nazywającego się… Photoshop.com. Wskocz pod ten adres, zobacz co to jest, z czym to się je i dlaczego to nie jest, nie miał być i nie będzie żaden odpowiednik Photoshopa.

 • udar

  Ale odpowiednikiem photoshop.com to tez nie jest, wiec mylisz sie. Ewentualnie moze to byc soft ulatwiajacy komunikacje z tym serwisem.

 • Pingback: Ciekawe programy z AppStore – Część 83 « Blog - iPod, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS - informacje ...

 • Pingback: Ciekawe programy z AppStore – Część 83 « Nowości ze Świata IPHONE