Ciekawe programy z AppStore – Część 97

Po kolejnej nie zaplanowanej przerwie zapraszam na kolejny odcinek ciekawych aplikacji z AppStore. Za trzy tygodnie w czwartek przy okazji wydanie numer 100 będzie ciekawa nagroda do wygrania.

Dziś zaczynam od pozycji, która bardzo mnie ucieszyła. Jest nią polskojęzyczne, iPadowe wydanie tygodnika Newsweek. Może nie jest to mój ulubiony tygodnik opinii, ale na pewno jest pierwszym polskim w AppStore. Pierwsze wydanie pojawiło się kilka dni temu i jest darmowe. Kolejne mają być płatne 3 zł, a redakcja obiecuje ciekawe rozwiązanie prenumeraty. Wydanie jakie pobieramy na iPada jest dokładnie tym samym, które możemy kupić w kioskach. To ważne bo mamy aktualny numer, a nie wydany tydzień czy dwa temu. Dodatkowo oczywiście treść jest wzbogacona o wkładki multimedialne, czyli filmy, aktywne zdjęcia itp.  Podobnie jak inne tego typu gazety zagraniczne, Newsweek Polska ma dwa układy przeglądania, pionowy i poziomy.
Brakuje mi niestety wyszukiwania w treści oraz przeszkadza mi szeryfowa czcionka główna artykułów. Jednak te dwie małe wady nie są w stanie umniejszyć ważności tej pozycji. Mam nadzieję, że za Newsweekem podobną drogą pójdą inne polskie magazyny.

Kilka dni temu miała miejsce premiera systemu Windows Phone 7. Miałem okazję bawić się chwilę telefonem z tym systemem i muszę przyznać, że wygląda on ożywczo i zachęcająco. Dlatego moją uwagę zwróciła aplikacja dostępna dla iPhone’a oraz iPada o nazwie SeeSee. Jest to program do katalogowania oraz zarządzania zdjęciami i plikami wideo o interfejsie jako żywo przeniesionym z Windows Phone 7.  Oprócz ciekawego wyglądu sama aplikacja ma też sporo fajnych funkcji. Pozwoli nam na dowolne umieszczanie zdjęć i filmów w odpowiednich folderach w tym również zabezpieczonych hasłem. Zgromadzone zdjęcia będziemy mogli przeglądać w pełnej rozdzielczość bez żadnej utraty jakości. Naszą biblioteka można się pochwalić udostępniająć ją bezprzewodowo poprzez Wi-Fi i stronę WWW dostępną z poziomu komputera. Naprawdę ciekawy program w niewygórowanej cenie 1,59 Euro. Jeśli interfejs Windows Phone 7 naprawdę się Wam podoba to w AppStore znajdziecie także program Muzik, pozwalający na odtwarzanie muzyki w tym samym stylu.

Tesla Toy to może nie gra, ale na pewno program służący do zabawy. Ekran naszego iPada lub iPod touch oraz oczywiście iPhone, zamienia się tu w swojego rodzaju pudełko z cząsteczkami, które reagują na dotknięcie palcami do ekranu. Są wtedy do palca przyciągane i tworzą bardzo ciekawe układy. Oczywiście ekran możemy dotknąć kilkoma palcami na raz i wtedy tworzą się na ekranie bardzo zjawiskowe przepływy cząstek. Moim faworytem jest dotknięcie czterema placami w każdym rogu ekranu.
Sam nie wiem co takiego jest w tej aplikacji, że często w korku wyciągam telefon i obserwuję jak cząsteczki przemieszczają się po ekranie. Program może nie jest odkrywczy, ale jest darmowy i myślę, że może przynieść trochę fajnej zabawy.

 • TomMax

  a są już może jakieś sprawdzone wieści nowym Snowbreeze :>?

 • quba :D

  Ta tesla toy to jest prawie dokładnie to sam co uzu (ipad) lub little uzu (iphone), ale przyznam, że fajna zabawka :D

 • Adrian4

  Pobralem SeeSee oraz Muzic i prawde mowiac, jestem zachwycony interfacem. Jezeli tak wyglada Widows Phone 7, to bedzie czyms naprawde swiezym. Mysle, ze nie tylko ja jestem troche znudzony wygladem iOS.
  W Tesla Toy moim ulubionym gestem jest rozmieszczenie czterech palcow w rogach i manipulacja piatym w okolocach srodka wyswietlacza.

 • Paula

  Adrian4: Dobre z tym palcem piątym w środku :)

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Adrian4: Uwierz mi system Windows Phone 7 jest naprawdę fajny, fajniejszy niż to co widać w tych aplikacjach.

 • Adrian4

  Skoro premiera LG miala miejsce wczoraj, to dzisiaj powinien byc juz na „dotyk” w orange czy chocby o2. Jezeli bede mogl wejsc do salonu, to postaram sie zrobic kilka zdjec.

  Ps: Znacie jeszcze jakies aplikacje „systemowe” o interface zblizonym do tego z Windows Phone 7?

 • fds

  Newsweek nie działa (nie mogę znależć)