Co będzie z Jailbreak iOS 7?

Do zadania sobie tego pytania sprowokował mnie tweet hakera Pod2g, który ma spory wkład w scenę Jailbrekową. Pod2g mocno narzeka na system iOS 7 i zastanawia się na przejściem na Androida. Nie podoba mu się wygląd systemu, narzeka na słabą baterię, częste resety, powolność itp – ogólnie uważa, że iOS 7 jest do dupy i to najgorsze co Apple zrobiło do tej pory. Wygląd wiemy, że jest kontrowersyjny, jednym się podoba, innym nie. Większość developerów, a Pod2g jest też developerem i tak zwanych Power User jednak narzeka na nowy wygląd. To poniekąd zrozumiałe bo przez 6 lat mocno związali się z poprzednim systemem i nie do końca rozumieją potrzebę zmian. Jeśli chodzi o zarzuty techniczne to mocno się dziwię takiej opinii, przecież Pod2g doskonale wie, że to wersja beta, która ma swoje prawa.

Jeśli chodzi o pytanie zadane w tytule, to iOS 7 może być pierwszym systemem bez trwałego JB. I to wcale nie dlatego, że Pod2g przejdzie lub nie przejdzie na Androida, po prostu jest on coraz mniej potrzebny.

20 Comments

 1. Elthiryel / Piti

  JB dalej jest bardzo potrzebny. Np. dla mnie pomiędzy iOS6 a 7 nie dodano nic (tak, NIC) co uzyskuję obecnie przez JB. Przede wszystkim dalej brakuje NCSettings (w tym czymś w iOS7 w ogóle nie ma najważniejszych dla mnie przełączników), gdyby nie to to jeszcze od biedy bym się zgodził… Chociaż np. Activator też by się przydał. ;)

 2. Jailbreak był i będzie :) Z tego też jest hajs :D W końcu i iOS7 się znudzi i będzie potrzeba lekkich zmian. Poza tym nie wszystko co potrzebne znajdzie się w iOS7 :D

 3. Wydaje mi się, że jeśli faktycznie stwierdzi o przejściu na Androida to będzie koniec JB. Bo kto inny tak ogarnia iOS żeby dać nam możliwość złamania systemu ? Kiepsko będzie oj kiepsko, no ale cóż :/

 4. Robercie chyba nie przeczytałeś wszystkich tweet’ów Pod2g, napisał, że zgadza się z tym że jest to beta, ale i tak jest do „dupy”.

 5. „iOS 7 może być pierwszym systemem bez trwałego JB” – to samo pisałeś @norbi rok temu o iOS 6 ;) po czym evad3rs wydali najbardziej spektakularny jailbreak w historii, na wszystkie możliwe urządzenia.

  Pamiętajcie, że oni zarabiają na tym niemałe pieniądze z datków, a i saurik ma niemałe obroty na Cydii więc jailbreak z tego chociażby powodu prędzej czy później powstanie. Potrzebny czy nie – w ostateczności znajdą się tacy co nawet zapłacą by móc nie płacić za aplikacje.

 6. Robercie? Autor bloga to nie Robert, a Norbert ;)

 7. Nie bedzie Jalibreaka to pozbywam sie iPhona.
  Oby do Wrzesnia cos ruszylo w sprawie Motoroli X Phone.
  Nie pogniewam sie rowniez na Nexusa 4 z 32 GB.

 8. Bartosz Kamiński

  Który to już iOS miał być pierwszym bez JB…

 9. Jakbyś nie wiedział, to informuję, ze od stycznia zaczęły powstawać programy do instalowania aplikacji na iUrządzeniach bez jailbreaka. Pytanie tylko czy w iOS 7 ciągle jest to mozliwe.

 10. Zmiana domyślnych aplikacji też by się przydała.

 11. Sprawdzone. Działa.

 12. Ja zostanę przy iOS 6 tak długo jak bedzie to możliwe. iOS 7 jest tak brzydki że poważnie zaczynam sie zastanawiać nad zakupem HTC One.

 13. Raczej na Nexusa 5 ;P

 14. PEDAŁ_KOLAŻ

  @bartoszkamiski:disqus
  Dokładnie 5.1.1 miał być ostatnim, a tu nagle 6.0 JB:) Z całym szacunkiem dla Norbiego, ale wiadomo, że nie jest fanboyem JB ;)

 15. Widzisz, ciebie może to obchodzi, mnie natomiast jest potrzebna Cydia i jej zasoby.

 16. Mnie to nie obchodzi, kupuję gry. To była jedynie odp. na poprzedni post, czyli piractwo to nie jest argument dla jailbreaka.
  Mam JB jedynie dla kilku tweaków (głównie Zephy i Auxo), ale coś czuję, że używając iOS 7 nie będę tak odczuwał ich braku.

 17. Powiem tak.

  Czas najwyższy skończyć porównywać JB z piractwem. Jak nam dobrze wiadomo do wgrania aplikacji nie potrzeba JB.

  I nie jest prawda co napisał Norbi „…po prostu jest on coraz mniej potrzebny.”

  – Pierwszy przykład z brzegu biteSMS. Czy iOSowa aplikacja jest przynajmniej w połowie tak funkcjonalna?
  /nie trudźcie się, to pytanie retoryczne.

 18. Jailbreak w kontekście piractwa jeszcze długo bedzie nam towarzyszył.

  Nie ma się co droczyć :) IOS jednak ciągle się rozwija, są dodawane nowe funkcje, więc przynajmniej dla niektórych jailbreak nie będzie już taki ważny.

 19. CC to ta funkcja, która ma przekreślić JB?

 20. Każdy ma inne wymagania, już można zobaczyć opinie osób, które nie zrobią jailbreaka, bo bedzie szybki dostęp do ustawień. Miedzy innymi to jest ten rozwój iOS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *