25 Comments

 1. Różne produkty do innych celów. Ogólnie iCloud jak ruszy prawidłowo z apps które używam na OS X.

 2. Aktualnie – DropBox. Jeśli iCloud rozwinie się i będzie działał tak jak powinien to pobije DropBoxa na głowę dzięki lepszej integracji z systemem.

 3. To pytanie otwarte :) MI w iCloud bardzo brakuje możliwości dzielenia się własną przestrzenią dyskową z innymi, tego chyba nawet w planach nie ma. 

  PS. Czy w prezentacji iCloud nie było powiedziane, że będzie można udostępniać innym użytkownikom iCloud własne kalendarze?

 4. IMO Dropbox na razie nie daje szans iCloudowi:

  1) wspiera go dużo więcej aplikacji,
  2) daje dostęp do struktury plików,
  3) pozwala na udostępnianie plików (można nawet go w ten sposób wykorzystać jako host dla prostych stron internetowych ;) ),
  4) najnowsza beta dodała odpowiednik PhotoStreama, co uważam za bardzo udany pomysł (szczególnie, że można dzięki temu dostać dodatkowe 5GB za free),
  5) daje możliwość współdzielenia plików,
  6) wspiera o wiele więcej platform.

  In plus dla iClouda jest na pewno integracja z iOSem i bezkonfiguracyjna obsługa aplikacji, które go wspierają :)

 5. Przecież możesz udostępniać kalendarz via iCloud :)

 6. Póki co myślę, że Dropbox jest lepszy. Obsługuje więcej systemów, co mi bardzo odpowiada.

 7. Na razie tak, ale myślę, że wystarczy dodać możliwość udostępniania przestrzeni i dzielenia się plkami i będzie pozamiatane. 
  Może nawet to nie będzie musiała być funkcja systemowa, a jedynie jakaś aplikacja świadcząca takie usługi. Sam używam i tego i tego. iCloud aby synchronizować dokumenty/kontakty/kalendarze między iPad/iPhone/komputer. Dropbox do pracy grupowej.

 8. Wychodzi na to, że na razie tylko poprzez aplikację webową iCloud można udostępniać :) Screen: http://dl.dropbox.com/u/6791141/iMagazine/cal-share.jpg

 9. SugarSync lub DropBox

 10. Chwilę się zastanawiałem nad odpowiedzią, to nie takie proste. Korzystam z obu usług. Dropbox służy mi za dysk internetowy, do synchronizacji dokumentów między komputerami.

  iCloud to nie tylko miejsce na dokumenty a cały pakiet usług. Najlepszą jego funkcją jest backup, nie wyobrażam sobie już iOS bez iClouda. Niesamowita była przesiadka z iPhone 4 na 4S, gdzie po wpisaniu danych logowania po 30 minutach miałem odtworzone wszystkie aplikacje i ich ustawienia.Zagłosowałem na iClouda, bo oferuje więcej niż Dropbox.

 11. Ale to tylko do odczytu, bez sensu

 12. Pożyjemy, zobaczymy, choć raczej nie liczyłbym na dostęp do plików w iCloud, a przynajmniej nieprędko ;) A jeśli jakaś aplikacja będzie to oferować, to raczej tylko we własnym zakresie, tzn. będziemy mogli „grzebać” tylko w plikach zsynchronizowanych z tą appką, co oferuje już np. GoodReader.

  Pamiętaj, że Apple nie lubi, jak ktoś „grzebie” w plikach ;)

 13. Ha! Poszperałem troszkę i znalazłem więcej info ;)

  Można udostępniać także z aplikacji iCal klikając na wybrany kalendarz PPM i „Udostępnij kalendarz…”, a następnie zaznaczasz, by udostępniać tylko zaproszonym osobom i podajesz meile do nich :) W takiej konfiguracji zaproszeni mogą nanosić zmiany i dodawać nowe wpisy ;)

  Możemy wypróbować jak chcesz, napisz DMa na Twitterze, to podam Ci swojego iCloudowego meila ;)

 14. Używam tego i tego. iCloud do synchronizacji z iP a Dropbox do szybkiego dzielenia się plikami.

 15. Hyhy… pokazywanie możliwości udostępniania w iCloud poprzez dropbox :-) Wszystko w temacie moim zdaniem :-)

 16. Jak na razie to jednak Dropbox. Czekałem, aż developerzy dodadzą do swoich aplikacji możliwość umieszczania save’ów i ustawień aplikacji w iCloud. iCloud Storage to się bodaj nazywa o ile dobrze pamiętam. Coś na kształt tego, że instalujemy grę, przechodzimy połowę i po usunięciu całkowicie z systemu appki jej najważniejsze dane i ustawienia zostają w iCloud. Tak by po ponownej instalacji mieć już stany gier i ustawienia aplikacji. I da się to zrobić, taki głupi Doodle Jump potrafi…

 17. Ankieta jest tendencyjna, bo rozpoznaje glosującego po IP, co skutecznie odcięło mnie od możliwości zagłosowania, a przez proxy mi się nie chce :D

  Żądamy bardziej eleganckiego mechanizmu rozpoznawania głosujących :D

 18. NO właśnie myślę o czymś takim jak GoodReader ale z możliwością udostępniania innym użytkownikom naszej przestrzeni – nawet jeśli by musieli mieć GR.

 19. Tak jak ja. Strasznie bym chciał aby udostępnianie zawitało do iCloud

 20. OK jakieś pomysły ? :) strasznie mnie wkurza ta wtyczka do ankiet do WP, ale nie znam lepszej.

 21. Jest aplikacja iUnarchive która umożliwia udostępnianie plików z iClouda. Aplikacja tworzy w iCoud folder w którym możemy przechowywać pliki i je udostępniać. Nazwa programu nie oddaje może pełnej informacji o możliwościach ale według mnie jest lepsza od Goodreader do zarządzania plikami.

 22. Dropbox – nawet Apple chciało położyć łapska na tym projekcie.

 23. iCloud nie ma nic wspólnego z Dropbox. OK, synchronizuje pliki. Tyle. Nie ma nawet do nich dostępu jako takiego, więc nie wiem co tu rozstrzygać. Dla pełnego komfortu trzeba korzystać z obu serwisów i koniec pieśni. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *