Czy Apple zaniedbuje iPhone’a?

Dość rzadko wchodzę w polemikę na blogu i dziwnym trafem się składa, że jak już to z Krzyśkiem Kurkiem czyli facetem którego bardzo lubię i cenię. Dziś zadał na FB pytanie odnoszące się do wczorajszych wyników finansowych Apple:

Czy ktoś może mi wyjaśnić jedną kwestię ? … skoro zyski Apple tak bardzo zależą od wyników iPhona (wniosek z ich raportu finansowego), to dlaczego firma tak bardzo zaniedbała rozwój tego produktu w ostatnim czasie (wniosek na podstawie własnych obserwacji)?

Rozpętała się z tego wielka dyskusja, którą możecie przejrzeć na jego otwartym profilu – warto bo jest bardzo merytoryczna i przebiega rzeczowo w temacie proszącym się o hejt ze strony fanbojów.

Sam mu tam odpowiedziałem, ale chciałbym to rozszerzyć – moim zdaniem Apple wcale nie zaniedbało rozwoju iPhone’a. Wręcz odwrotnie, robią to czego chce wielość ich klientów czyli powoli udoskonalają świetny telefon nie fundując klientom ciągłych, dużych zmian i niepotrzebnych wodotrysków. Nie stosują technologii nie sprawdzonych w 100% lub takich które czasem mogą zadziałać, a czasem nie. Dlatego iPhone nie ma wodoodporności bo to wiąże się z zakładaniem jakiś klapek na złącza, dlatego nie ma ładowania indukcyjnego bo to może niszczyć baterię, dlatego nie ma NFC bo potencjalnie to droga do włamań itp itp. Apple stawia na sprawdzone rozwiązania i brak szokujących zmian. To właśnie to czego oczekują klienci tej firmy i to właśnie to co powoduje, że sprzedając trzy modele telefonu mają w niektórych krajach więcej niż połowę rynku smartphone. 

58 Comments

 1. a tobie placa za lizodupstwo?

 2. Dominik Sitarek

  Prawda jest taka i można sobie powiedzieć otwarcie że jedynym konkurentem iOS jest Windows Phone 8.1.

 3. Swego czasu – dawno temu kiedy Norbert nie podkreślał że jest zagorzałym wyznawcą – siedziałem tu codziennie. Nawet filmiki mu robiłem jak JB iPhonea, które to on umieścił na blog.
  Z czasem jak to Apple zaczęło kombinować i dostrzegać że „ciemny lud wszystko kupi, wystarczy tylko odpowiedni marketing” zacząłem nabierać ogromnego dystansu do tej firmy.
  Obecnie nie siedzę tu codziennie – Michał, odśwież Disqusa masz opóźnienie 6 letnie!!!
  Z tymi komentarzami jest prosta zasada – temat jest ciekawy zabiorę głos, temat jest absurdalny też, ale jeśli według mnie nic nie wnosi – siedzę cicho. Szkoda że ślepy jesteś i tego nie zauważyłeś.

  PS Bardzo lubię styl pisania Ogrodnika, gdyby znalazła się osoba potrafiąca pisać podobnie o M$ albo o TPSA (Orange) czy…. to z miłą chęcią czytałbym i komentował. Po to jest DISQUS – aby komentować.

  PS2 Ale po co komentować jak można poklepywać się po ramieniu, głaskać się po tyłku… ehhhh

 4. A wiesz dlaczego?
  Bo pisze z tego samego Nicka a nie jak inni zmieniają w zależności od portalu aby nie wyjść na idiotę – bo tu jestem Pan X a tam jestem Pani Y!

 5. Grzegorz Stępień

  OK.

 6. Grzegorz Stępień

  Za nic mi nie płacą. Przynajmniej tutaj. ;-)

 7. Czy był by ktoś na tyle uprzejmy by dodać mojego iphone 4s do konta dev bym mógł przetestować ios 8 ?
  Mój adres e-mail k4be(at)desk(at)pl

  Pozdrawiam Rafał

 8. Jeżeli kogoś to interesuje, bo mieszka w pobliżu, albo jest na wakacjach – w niemieckim Media Markt do wtorku 29,07 wszystko „bez VAT” (19%)
  czyli iPady, iPhony, macbooki w dobrych cenach.
  czuję, że niedługo. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *