Czy iOS 6 będzie pierwszym iOS bez Jailbreak?

Coraz mniej osób czeka na Jailbreak iOSa, coraz mniej osób po prostu go potrzebuje. Większość funkcjonalności jaką musieliśmy dodawać sobie poprzez JB jest teraz w systemie. Na Jailbreak czeka wieć tylko garstka geeków. To rozleniwiło oczywiście też samych twórców narzędzi do JB. Scena mocno się przerzedziła, twórcy zajęli się swoimi sprawami i podchodzili do dużych firm.
W weekend odbywała się jednak konferencja JailbreakCon 2012 i pojawiło się na niej kilku ważnych ludzi ze sceny Jailbreakowej. Był min Saurik (Jay Freeman) czyli twórca Cydia, Pod2G czyli człowiek odpowiedzialny za trwały Jailbreak iOS 5.1.1, P0sixninja z Chronic Development i inni. Niestety nikt nie dał odpowiedzi na najważniejsze pytanie kiedy, a nawet czy będziemy mieli trwały Jailbreak systemu iOS 6. Pod2G w którym pokładano największe nadzieje powiedział, że nie pracuje na JB iOS 6 ponieważ zaangażował się w inne projekty. Na konferencji słyszało się też głosy, że Jailbreak iOS 6 (dla najnowszych urządzeń) to bardzo ciężkie zadanie, a chętnych do pracy nad nim jest bardzo mało. Może się więc okazać, że trwałego JB iOS 6 dla najnowszych urządzeń wcale nie będzie lub będzie dostępny tylko jako nadrzędzie developerskie bez publicznej i powszechnie dostępnej wersji.

Czy Wam jest jeszcze potrzeby Jailbreak? Ja osobiście nie miałem go już bardzo dawno na iUrządzeniach codziennego użytku.

74 Comments

 1. No i tak skonczyla sie moja „przygoda” z iOS. Nie znosze ograniczen wiec pozostaje tylko jeden sluszny wybor… android…

 2. sorki .pdf jest. ja dostaję rachunki na maila pdf spakowane do .zip i tych już ipad3 iOS6 nie ruszy. nie mogę też wysłać zdjęć emailem. w ogóle nic nie można wysłać… iFile to był fajny pakiecik. pozrdo

 3. łups, wpadłem. jest foto przez email, ale troche mało intuicyjne – nadaje się na „tajemnice iOS”

 4. nooo proszę Cie :)
  i znowu musiałbym zabulić dodatkowo 4 euro applowi – po prostu wolałbym mnieć taką opcję natywnie…

 5. Kocham takie suptelne wrzuty :)

 6. Nie, po co Apple wie lepiej od ciebie czego potrzebujesz i kiedy. Na przykładzie USB 3.0

 7. zmiana sygnału wibracji dla sms, lockinfo, action menu, any attach, OpenSSh, PMP + ….. tego jest masa

 8. Jak wygląda sprawa fioletowo-różowych zdjęć w najnowszej generacji iPhone5?

  Wrzucam na dole fotkę aby było jasne, o co mi dokładnie chodzi:
  http://twojepc.pl/graph0/news12/27767_2.jpg

  Jak już posiadacz odpisze, niech wrzuci fotkę.

 9. Jak do Notification Center dodadzą szybkie włączenie wyłączenie WiFi, BT, regulacje jasności, lub możliwość wyciągnięcia skrótów z menu ustawień to JB nie jest do niczego niepotrzebny, bo to włażenie ciągłe do ustawień i szukanie tych opcji męczy….

 10. Dla mnie iPhone po jailbreak przypominał androida :) co zainstalowałem to z czasem powodowało jakieś problemy; zwiechy, resety, mało co działało jak powinno. Nie bardzo za nim tęsknie:) jeżeli go nie będzie na iOS6 to płakał nie będę chociaż był jeden ciekawy program „Intelliscreen X” ale jak wiekszosc softu z cydii zamulającym iPhona :D
  taki czytnik RSS i pare widgetów zrobionych przez Apple byłby hitem :)

 11. Jeżeli nie będzie Jailbreaka czy to na 4S czy iP5 przesiadam się na SGSIII lub na nokia lumia 920, z przewagą na lumię 920.

 12. Panowie i Panie możne macie jakieś informacje jak zrobić JB (jakiś link). Może wspólnymi siłami ;) bo widzę ze parę osób zna się na temacie? Co o tym sądzisz Norbercie?

 13. RIPOSTERS, POLSKA

  Centrum powiadomień też miał najpierw Android i co? Zerżnęli. To zerżnęli to i przełączniki zerżną ;)

 14. Pewnie chodzi o rysującego się czarnego – niestety byłem już w 3 sklepach i we wszystkich 3 czarny wystawowy posiadał drobne ubytki farby, wielkość mniejsza niż ziarnko piasku, zawsze przynajmniej ze 2 ubytki. Nie wyobrażam sobie jak taki telefon będzie wyglądał po roku użytkowania.
  No i najnowszy problem – fioletowe filmy (mocne światło przedstawiane zamiast na biało to na fioletowo), średnio to wygląda.

 15. Nie żebym kogoś atakował czy krytykował, ale mam pytanie – po co komukolwiek raporty sms? Przecież wszystkie smsy dochodzą normalnie. W iP jest tak że jeśli sms nie dojdzie to wyświetla się czerwony wykrzyknik, wszystkie inne smsy dochodzą do adresatów – 100%.
  Kolega dostaje raporty jako sms i jest to nad wyraz wkur***jące jak po każdym wysłanym sms-ie przychodzi po 5 sekundach raport…

 16. M. in. do automatycznej regulacji temperatury barwowej wyświetlacza, po JB możliwej dzięki zastosowaniu F.lux.

 17. Mi brakuje najbardziej Installousa ;( dużo aplikacji można było ściągnąć ale mam nadzieje że jailbreak dla ipoda touch 4g jeszcze się pojawi ;]

 18. Jeśli w iOS do notification center dodadzą przełączniki wif, internetu itp. (coś na wzór sbsettings) to jb mi nie będzie potrzebny

 19. Witam,

  Przez przypadek zaktualizowałem do iOS6 :( Szybko zrobiłem JB tethered (A4) i jakoś działa, nie wszystko, ale działa :)

  https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsxLituOoyr9dGRaMk1YSWxYMk9RWmU3UHBwVWFVYkE&pli=1#gid=0

  lista działających jak również nie działających aplikacji z cydii.

  pzodrawiam

 20. su”p”telne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *